Venecija. Tradicinės kaukės. (IV) Venecijos Dama

“Dama di Venezia“ arba “ Dama Veneziana“ – taip buvo vadinamos turtingų arba vaidinančių turtingas damų kaukės. Jos nebuvo kažkokios specifinės, o išsiskyrė prabanga ir elegancija. Venecijos Dama galėjo dėvėti Domino arba Moretta . Svarbiausia buvo puošnūs renesanso ar baroko stiliaus rūbai ir šukuosenos. Turėjai atrodyti kaip Tiziano ar Kazanovos laikų sinjoros ( XVI, XVII, XVIII amžius). Volanai, krinolinai, rauktinukai, korsetai, šleifai… Brangiausias šilkas, veliutas…. Kuo ryškesnė ir krintanti į akis apranga, tuo linksmesnė rodės Karnavalo puotų atmosfera.

image

Venecijos Damos kaukė turėjo tapti prabangos simboliu. Venecija juk buvo pačiu turtingiausiu miestu Europoje. Ir pačiu linksmiausiu. Tačiau Damos kaukės išraiška gana liūdna, kažkiek nostalgiška. O šiandieniniai kaukių kūrėjai pabrėžia praėjusio Venecijos Respublikos Aukso amžiaus ilgesį, “apdovanodami“ “ Damas “rimtai suspaustų lūpų ir liūdnų akių išraiška.

image

Jei norite pasijusti tikra Venecijos praeities Dama, neužteks tik kaukės, reikės išsinuomuoti visą Venecijos Damos kostiumą. Jei yra pinigų ir fantazijos – tikrai verta. Ar užteks gražių nuotraukų ?

Maschera Veneziana 2011. Foto Francesco Pillan
Maschera Veneziana 2011. Foto Francesco Pillan

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.