Venecija. Tradicinės kaukės. (III) Domino

Kaukė Domino yra tikras šių dienų Venecijos karnavalo džiaugsmas. Nedidelė ir patogi kaukė uždengia tik akis ir yra perpus sumažintas tradicinės Domino variantas. Todėl tiksliau būtų šią kaukę vadinti Mezza Domino – Pusė Domino.

Kita ypatybė yra ta, kad kaukė visada buvo labai populiari Prancūzijoje, o Italijoje buvo daugiau siejama su bažnyčios kritikavimu. Venecijiečiai šaipėsi iš vienuolių, jais persirengę. Karnavalo metu “ benediktinai“ gatvėje šūkaudavo  mišių metu skelbiamą : “ Benedicamus Domino“ Vėliau Domino tapo tiesiog itališku vienuolio aprangą imituojančiu kostiumu.

image

Prancuzijoje ši kaukė labai patiko moterims. Rafinuotos damos suprato, kad akis išryškinanti kaukė ne tiek slepia, kiek intriguoja. Ilgainiui Domino tapo ir Venecijos sinjorių atributu. Ypač Domino kaukės elegancija tiko kurtizanėms. Seniausia profesija Venecijoje buvo gerbiama ir prilyginama bet kuriam kitam amatui. Net ne amatui, o menui. Venecijos gyventojai įsitikinę, kad erotika Europoje gimė kurtizanių dėka. Apie Venecijos kurtizanes rašomos knygos, kuriami filmai. Vienas iš jų – “Dangerous beauty“ ( liet. Išverstas – “ Garbinga   Kurtizanė“ 1998), pasakoja pačios žymiausios kurtizanės Veronikos Franko istoriją. Filme atkurta XVI amžiaus Venecijos istorija. Kurtizanės nešiojo platformas, trumpus sijonus, vyriškus drabužius. Jos apnuogindavo krūtis ir visaip demonstratyviai mėgavosi nuogumu. Viskas buvo rodoma ir prienama už atitinkamą sumą. Viskas nuperkama. Jei kurtizanė buvo išlaikoma tik kelių vyrų, ji net buvo vadinama garbinga, o jei daugiau nei penkių- tik tada – negarbinga.

image

Viskas buvo nuperkama, bet siela? Kurtizanės uždengdavo tai, ko negali nupirkti. Kas viliojo romantiškus italus labiau už bet kokią nuogybę. Uždengdavo akis – sielos veidrodį. Tam tikslui puikiai tiko būtent Domino kaukė, išryškinanti būtent akis…. Ach jau tas moters žvilgsnis !!!

Įdomiai pasielgė Venecijos mylėtojas, XVI a. prancūzų rašytojas Fransua Rablė ( François Rabelais ). Prieš mirtį jis nusprendė , kad turi būti palaidotas su Domino kostiumu. Biblijos žodžiais: “ Beati qui in Domino moriuntur“ – “ Bus palaiminti mirusieji, kurie miršta Viešpatyje“ – šis intelektualas tiesiog anarchiškai ir karnavališkai “sužaidė “.

Viskas ilgainiui pasikeitė. Lengvabūdiška Domino tapo universalia, visur ir visada pritaikoma kauke. Jei reikia kaukės, kaip aprangos dėtalės, – greičiausiai užsidėsite būtent Domino. Jei norite nusipirkti kaukę, kaip suvenyrą, pigiausia ( 2-3€ ) bus būtent Domino.

image

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.