Venecija. Tradicinės kaukės. (II) La Moretta arba La Muta

Pati populiariausia Venecijos kaukė La Bauta – vyriška. Ji asocijuojasi su Kazanovos laikų Venecijos linksmybėmis. Na o kokias kaukes dėvėdavo Karnavalo metu moterys?

Gimti mergaite Venecijoje buvo kažkokia tragedija. Padorioms merginoms buvo draudžiama mokytis. Jas ištekindavo už tėvų parinkto jaunikio. Jei šeimoje gimdavo daug dukterų, tik  vieną išleisdavo už vyro. O kitas, kad nereiktų rinkti kraičio, uždarydavo į vienuolynus. Todėl ir kaukės, skirtos moterims, buvo labai savotiškos.

image

Pati populiariausia – La Moretta . Pavadinimas kildinamas nuo venecijietiško “moro“ – juodas. Taigi, kaukė buvo juodos spalvos. Ši spalva išryškindavo veidą , nes kontrastavo su spalvingais Venecijos moterų apdarais, šviesiais perukais ar plaukais ( venecijietės dažydavo plaukus į taip vadinamą “ venecijietišką  geltoną “). Be to, kaukė buvo medžiaginė ir gana gerai išryškindavo veido bruožus. Kaukė iš pradžių buvo nešiojama ne tik švenčių metu. Ji buvo būtina, jei moteris norėdavo įeiti į vienuolyną.

Dar ši kaukė vadinama “La Muta“ arba “Nebylė“. Mat kaukė neturėjo juostelių užsirišti. Ją dėvinti moteris turėjo burnoje laikyti specialią “sagą“ , pritvirtintą vidinėje kaukės pusėje. Sukandi dantis – kaukė laikosi. Žinoma, kad kalbėti, žiovauti, valgyti negali.

Kam moteriai kalbėti? Tegu geriau tyli, kol vyras šneka.

Moterys su tuo nesitiko. Vienu iš būtinų aprangos atributų staiga tapo vėduoklės. Buvo sugalvota net vėduoklių kalba. Jei aš lėtai vėduojuosi -: “ Kalbėkite. Aš klausau“. Jei  staigiai uždarau vėduoklę – “Man atsibodo Jūsų plepalai“. Jei rodau vėduokle į duris- “Eikit lauk“. Jei – į lovą- “Pasilikite“. Ir t.t.

image

Iš medžiaginių ir juodų moteriškos kaukės transformavosi į kietas papje mašė, keramikines bei spalvotas. Šiandien La Muta – viena iš pačių populiariausių ir perkamiausių Venecijos kaukių. Jei pirksite kaukę kaip suvenyrą, būtent moteriškos kaukės bus gražiausios ir originaliausios. Labiausiai mėgstamos !

image

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.