Milanas. Kur skaniai ir pigiai pavalgyti. Mano vietos.

Milanas – brangus miestas. Ir nors “skanių“ vietų čia daug, dažnai tenka kaip reikiant paploninti piniginę. Norėčiau pasidalinti keliais adresais, kur galite papietauti/pavakarieniauti  pigiai. Maisto kokybė turi būti gera. Bet aš niekada neeinu į brangius restoranus, nors pastoviai tenka maitintis pačiuose gražiausiuose (skaityk: brangiausiuose) Italijos miestuose. O į Milaną vykstu labai dažnai dar ir dėl Operos bei aktyvaus miesto kultūrinio gyvenimo. Taigi, pabandykite užsukti ir pavalgyti į “mano“ vietas. Jų – net 13.

1) Restoranas “Carmen 2“.

Tai Kalabrijos (pietų Italija) virtuvė. Šeimininkas Massimo naudoja šviežiausias daržoves, atvežamas iš jo gimtosios Tropėjos (ypač garsūs raudonieji Tropėjos svogūnai). Rekomenduoju mėsos patiekalūs ir picą.

Yra salė rūkantiems.

Uždaryta antradieniais.

www. ristorantepizzeria.mi.it

IMG_5056

2) Žuvies restoranas “Zio Pesce“

Pavadinimas būtų “Dėdė žuvis“- aišku, kad čia valgysime žuvį. Šeimyninis restoranėlis. Tiksliau, dabar jau jų net du. Nedideli, jaukūs. Nebrangios net austrės ir aštunkojai.  Virtuvėje triūsiu tikri specialistai, savo restoranus vadina ne maisto užeigomis, o  “jūros dirbtuvėmis“ ( it. L’officina di mare ) Geriau staliuką užsisakyti iš anksto, nes gali nebūti vietų.

http://www.ziopesce.it

IMG_5057

3) Restoranas “La forchetta“

Apie šią vietą šeimininkas galėtų pasakyti “ Mūsų jėga – kaina“. Kadangi kainos ir kokybės santykis labai geras, čia visada daug žmonių. Čia viskas skanu ir šviežia: pasta, mėsa, žuvis, pica. Greitas ir malonus aptarnavimas. Greitai- svarbu lėtojoje Italijoje.

http://www.ristoranteforchetta.it

IMG_5034

4) Restoranas “Oca Giuliva“

Čia – šiaurės rytų Italijos, Pietų Tyrolio stiliaus restoranas. Pavadinimas “L’oca giuliva“ pažodžiui reikštų “žąsis kvailelė“. Taip apibūdinamos Milane moterys, apie kurias mes sakome – “blondinės“. Simpatiškas pavadinimas – simpatiškas restoranas.

Tik nepamirškite užsisakyti vietas iš anksto.

Paragaukite Risotto con L’Ossobuco alla milanese. “Ossobuco“ – tradicinis italų virtuvės, tiksliau, Milano virtuvės, patiekalas. Pažodžiui išvertus tai „tuščiaviduris kaulas“, mat gaminamas jis iš veršienos blauzdos.

http://www.ocagiulivamilano.it


IMG_5036

5) Vyninė – “Signorvino“

Strateginė turistine prasme vieta prie Katedros- Duomo. Labai didelis vynų pasirinkimas. Užsisakyti taurę vyno ir ką nors užkąsti. Pasėdėti (galima ir lauke) su vaizdu į gražiausią Milano aikštę bei pastatą. Be baimės gauti sąskaitą. Visa tai galima padaryti nebrangiai Piazza del Duomo 22.“ Signorvino“ – tikras išsigelbėjimas pavargusiems ir alkaniems keliautojams.

http://www.signorvino.com

IMG_5037

6) Restoranas “Da Trap“

Pavadinimas – sutrumpintas žodis “trapola“, reiškiantis spąstus. Taip! Šis restoranas – tikri skonio spąstai. Rekomenduoju picą ir žuvies patiekalus. Vasarą vakarienė – lauko terasoje (visada).

http://www.ristorantetrap.com

IMG_5039

7) Picerija. “Sorbillo Lievito Madre al Duomo“

Garsiosios neapoliečių Sorbillo picos filialas šiaurės Italijos sostinėje. Aš labiausiai mėgstu būtent Sorbillo picas. Todėl nepraleidžiu progos paskanauti ir Milane. Visi produktai – 100% neapolietiški. Jokių išankstinių užsakymų. Jei eilė – sakai savo vardą ir lauki.  Kaip ir senuosiuose  Neapolio skersgatviuose, išblizgintų vitrinų fone šaukiamas tavo vardas. “Aaaaaiiiidddaaa!“ Kuklūs kostiumuoti praeiviai suklusta, išsigąsta. Tokia žinote Neapolių šūkautojų salelė prie Duomo. Smagu ir skanu. Galima užsisakyti ne picą, o, pavyzdžiui,  pastą. Man labai patinka spagečiai su geltonų pomidoriukų padažu.

Apie Sorbillo picą jau rašiau, kai pasakojau apie Neapolį –  čia

http://www.sorbillo.it

IMG_5041

8) Restoranas “Giulio Pane e Ojo“

O kaip gi be Romos virtuvės! Tipiški Romos pirmieji patiekalai, iš Romos atvežami sūriai ir lašinukai. Rekomenduoju pastą, tradicinius mėsos ir daržovių patiekalus. Artišokai, Popiežiaus alyvuogių aliejus bei Romos Kalvų vynas – Amžinojo miesto išsiilgusiems.

www. guliopaneojo.com

IMG_5058

9) “Antica Hosteria della Lanterna“

Čia – geriausia tipiška 100% Milano virtuvė. Įsitikinsite, jog milaniečiai moka skaniai gaminti. Labai populiari vieta. Jau vien šeimininkė ko verta! Charizmatiška ir paslaugi. Tikrai verta užsukti į šią senąją “Hosteria“.

http://www.facebook.com/pages/Antica-Hostaria-Della-Lanterna

IMG_5045

10) Vegetarams – “Alla vecchia latteria“

Mažutė užeiga šalia populiariausios shopping- o gatvės Via Torino. Trumpam užbėgti  ir pavalgyti daržovių – tinkamiausia vieta. 1000 būdų pagaminti daržoves – kasdien vis kitaip, vis įdomiau – toks šios vietos tikslas. Rekomenduoju visada. www.facebook.com/la.vecchia.latteria

IMG_5060

11) Restoranas “Trattoria Temperanza Da Abele“

Šioje vietoje nuo 1979 metų virtuvės šefai specializuojasi gaminti skaniausius garsiuosius  Milano risotti (pagal specialią techniką gaminami ryžių patiekalai) Išradingumui nėra ribų. Jei norite tikrojo risotto – Jums čia.

http://www.trattoriadaabele.it

IMG_5061

12) Picerija “Tropi&Co“

Tai labai įdomus picos valgymo variantas. Sumoki fiksuotą sumą, 13€ – ir valgai kiek nori. Bet valgai tik picą. Gabalėliais ją nešioja padavėjai. Negali pats išsirinkti, turi valgyti, ką atneša. Bet pica įvairi. Skanu. Valgai, kol prisivalgai. Skirta picos fanams. Todėl ir vadinasi – picos klubas. Yra keliose Milano vietose. Labai rekomenduoju.

www. tropi-co.com

IMG_5066

13) Garsieji itališki “čeburėkai“ – panzerotti “Luini“

Tai tiesiog kultinė vieta. Viename iš skersgatvių šalia Duomo pamatysite eilę. Verta į ją atsistoti. 1888 metų Milane kepami Apulijos “čeburėkai“ – panzerotti. Pažodžiui išverčiama “panzerotti“, – “pilvukai“. Iškeptos alyvuogių aliejuje spec. formos bandelės su įdaru – tai, ko reikia, kai esi pačiame Milano centre ir nori kažko naujo ir originalaus. To, ko gal dar neragavai. Nebrangiai. Tiesa, valgyti teks tiesiog gatvėje. Bet tame taip pat kažkokia romantika.

Bent jau milaniečiams taip atrodo. Gal todėl jų čia – minios!

http://www.luini.it

IMG_5067

Tikiuosi, kad Jums patiks mano mėgstamiausios Milano vietos. Kadangi mieste pastoviai atsidaro vis naujos užeigos, sąrašas bus pildymas ir ateityje. Skanaus!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.