Neapolis. Plebiscito aikštė. Originalūs neapolietiški skanėstai. Ir eiti niekur nereikia!

Paprastai Neapolyje turistai lanko tik patį centrą. Gaila, kai nėra galimybės pasivaikščioti po senamiestį. Bet, ačiū Dievui, net pačiame centre yra kelios geriausios Neapolio virtuvės vietos ar žymiausių kulinarijos pasaulio vardų pardavimo taškai. Apie tai, ką būtų svarbu paragauti šalia Plebiscito aikštės, ir norėčiau Jums papasakoti.

Kalba bus apie gatvės maisto vietas šalia Piazza Plebiscito. Keli žingsniai. Atrodytų, vieta labai jau turistinė. Gal ir paradoksas, bet net pačioje turistinėje Neapolio vietoje surasite tikrus Neapolio virtuvės “perliukus“.

 • Pamatysite užrašą “Gambrinus“. Jums reikia eiti būtent ta kryptimi. Šalia Plebiscito aikštės glaudžiasi kita aikštė su fontanu, savo forma primenančiu artišoką (vietiniai taip ir vadina –  it. Fontana di Carciofo). Tai – piazza (liet. aikštė) Trieste e Trento. Čia  prasideda seniausios centrinės gatvės – via Chiaia, via Toledo. Čia galima greitai ir pigiai užkąsti. Išgerti kavos.

Nuo “Gambrinus“  ir pradėkime. Sakoma, kad būtent šioje kavinėje buvo pastatytas pirmas šiuolaikinis kavos aparatas ir išgertas pirmas šiuolaikinis espresso puodelis. Gal –  taip, gal – tik legenda,. Bet “Gambrinus“ – tai pati žymiausia Neapolio kavinė. Elegantiška Liberty stiliaus vieta žavi interjeru ir aptarnavimu. Čia galite įsitikinti, jog “Caffė Sospeso“ arba “Padovanota kava“ – tai ne tik gražus pasakojimas apie neapoliečių kilnumą, bet ir realiai gyva tradicija. Prie kasos paliekami apmokėti kavos čekiai, kad neturintys pinigų galėtų išgerti puodelį kavos elegantiškiausioje aplinkoje nemokamai. Gambrinus.

http://www.grancaffegambrinus.com

Adresas : Via Chiaia 1/2, dirba : 07.00 – 01.00

image

 • Patys skaniausi konditeriniai gaminiai, tikri “neapoliečiai“ – pas konditerius, kurie jau kelios kartos gamina  saldžiuosius tradicinius pyragaičius. “Leopoldo“ gamina skaniausias Neapolyje vietines “barankas“, kurios čia vadinasi “taralli“. Prekystalis lūžta nuo grožio. Dieviški kvapai, sklindantys iš kepyklėlės, padės surasti kelią. Tiesa sakant, čia nepasėdėsi. Vieta skirta vietiniai publikai. Pardavimo taškų Neapolyje daug. Šis – skirtas centre gyvenantiems. Ateini, išsirenki vitrinoje, moki, nešiesi lauk, valgai kur nori. Pasticceria Leopoldo.

http://www.pasticcerieleopoldo.it

Adresas : Via Chiaia 248, dirba : 10.00-20.00

image

 • Neapolis garsus įvairiais kavos paruošimo būdais. Vienas originaliausių – kava su reišutų kremu “nocciolato“. Ir kava čia skrudinta pagal slaptą metodą. Bijodami pakartojimų, baro savininkai pridėjo pavadinime žodį “vero“, t.y. “Tikras“. Taigi – Tikras Profesoriaus baras“Il vero Bar del Proffesore“. Pabandykite “Caffė Nocciolato“. Geriausiai daro Barista Antonio.

Adresas : Piazza Trieste e Trento 46, dirba : 08.00 – 23.00.

image

 • Sorbillo pavardė Italijoje asocijuojasi su aukščiausios kokybės skaniausiomis picomis. Norisi net lėkštę išlaižyti. Nuo tos akimirkos, kai Sorbillo atidarė specifinės picos – pizza fritta- aliejuje kepta/ troškinta pica- barą, eilės nemažėja. Pačiame centre ?! Prisimenu atidarymo momentą. Jokios reklamos, jokios informacijos. Ir minia prie prekystalio inauguracijos dieną. Gaminama pagal tetos Esterinos receptą, ši pizza fritta –   geriausia. Todėl, jei turite nors kiek laiko, palaukite eilėje. Tikrai verta !! Antica Pizza Fritta Da Zia Esterina.

http://www.sorbillo.it

Adresas : Piazza Trieste e Trento 53,

image

 • Paeikite kelis metrus toliau ir pamatysite dar vieną užrašą apie picą. Neapolyje mėgstama originali “sulankstoma“ pica – “ pizza a portafoglio“. Pažodžiui – pica – “piniginė“. Vyriškos piniginės forma kažkuo primena sulanksytą picą? Taip, Neapolyje primena. Tai mažesnė ir patogesnė valgymui gatvėje pica. Atidarė šią vietą labai žinomas pizzaiolo Genaro Salvo. “ Il nome è una garanzia“ – “ Vardas garantuoja!“- sako italai. Pizza a portafoglio Di Genaro Salvo.

Adresas: Via Toledo 246.

image

 • Kitoje Toledo gatvès pusėje pamatysite keistą užrašą “Gay- Odin“. Jei skaitysite pažodžiui, asocijacijų dėka tikrai įsiminsite pavadinimą. Pavadinimas – tai žymiausio praeityje (nuo XIX a.) šokolado meistro Odin pilna pavardė. Geriausias Neapolio šokoladas gaminamas Gay- Odin fabrike, parduodamas Neapolyje ir (rečiau) kituose Italijos miestuose. Šokoladinių saldainių eikite į šią parduotuvėlę. Gay- Odin.

http://www.gay-odin.it

Adresas : Via Toledo 214.

image

 • Labai keistas kioskas pačioje Trieste ir Trento aikštėje prieš Fontaną  –  “Šalto vandens pardavėjas“ – “Aquafrescaio“. Senovėje Neapolio centre buvo pardavinėjamas ypatingo skonio šaltas vanduo iš prie pat, Santa Lucia kvartale, esančio šaltinio. Geras biznis. Prie šaltinio Aqua Solfuria galėjo prieiti tik keli išrinktieji. Turėjai gauti “licenziją“.  Dabar keliuose likusiuose baruose šaltinio vandens jau niekas neparduoda. Mat šaltinis buvo užnuodytas. Bet tokiuose baruose nusipirksite tik ką išspaustų sulčių, originalių kokteilių. Pabandykite granatų sultis su “Amareto“ likeriu, arba migdolų pieno su mėtos sirupu. Baras veikia nuo 1836. Aquafrescaio.

Adresas : Piazza Trieste e Trento.

image

 • Šalia – žymiausio Neapolio picerijų tinkl filialas.““Rossopomodoro“ – “Raudonasis Pomidoras“ – garsus visame pasaulyje savo aukso spalvos krosnimis, tik neapolietiškais ingredientais ir gana aukštomis kainomis. Gal ir nereikia eiti į  “Rossopomodoro“ Neapolyje. Bet jei norite 100% neapolietiškumo kituose miestuose , daug negalvodami eikite…

http://www.rossopomodoro.it

Adresas : Piazza Trieste e Trento 7, dirba : 12.00 – 00.30.

image

 • Pačiame centre būtinai pamatysite patį seniausią Europos Operos Teatrą San Carlo (liet. San Karlo). Įdomu, kad Teatro kavinė yra atvira visiems. Ir joje šeimininkauja vieni garsiausių Neapolio konditerių dinastijų – Scaturchio. Užeikite į vidų! Čia galite tiesiog prisėsti ir pailsėti ant minkštų sofų, pažiūrėti filmuotą medžiagą apie Scaturchio ir apie Teatrą. Per spektaklių pertraukas galite susilieti su teatro publika. Čia skani ir nebrangi kava. Tikrai dieviški pyragaičiai. Puikus modernus interjeras.  Opera Caffè Scaturchio.

http://www.scaturchio.it

Adresas : Piazza Trieste e Trento 12, dirba 8.00- 21.00image

 

Ragaukite geriausios kokybès maistą ir gėrimus pačiame Neapolio centre. Ir tai tik pradžia. Jei pačioje turistiškiausioje vietoje taip skanu, įsivaizduokite, kas ten tolėliau….

image

 

 

Vienas komentaras “Neapolis. Plebiscito aikštė. Originalūs neapolietiški skanėstai. Ir eiti niekur nereikia!

 1. Neapolietiški skanėstai mane papirko ta pačia minute kai jų paragavau. Tikrai verti dėmesio. Šaunu, kad dalinatės aplankytomis vietomis, bus lengviau atsirinkti vietas žmonėsm kurie vyksta pirmą kartą. Man patinka jūsų blogas ir rašomi įrašai. Sėkmės. :))

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.