Bergamas. Kur užkąsti. Ledainės ir 5 restoranai su terasomis.

Kai keliausite po šiaurės Italiją, būtinai užsukite į Bergamą. Jau rašiau, ką reikia pamatyti šiame Lombardijos kampelyje . Taip pat papasakojau, kokiais skanėstais Bergamo virtuvė pradžiugins keliautoją.. Belieka tik pasidalinti keliais adresais. Tai bus vietos, kur skaniausia ir gražiausia. Be abejones, svarbu ir gera kaina.

Pradėsiu nuo to, be ko neįmanoma – ledų. Pastebėjau, kad vasarą patys italai kasdien suvalgo po porciją ledų. Kiekviename mieste yra geriausios ir ne tokios geros ledainės. Žinoma, galima imti bet kur, bet geriau ten, kur eina vietiniai, kur jau “išlaikytas istorijos egzaminas“.

La Marianna  – ledai

Tai žymiausia Bergamo ledainė. Čia išrastas labai populiarus skonis – STRAČIATELA (it. Stracciatella). Tai pieno ir grietinėlės ledai su šokolado drožlėmis (šiuo metu naudojamas šokoladas Lind 58%). Mano mėgstamiausieji, todėl labai rekomenduoju. Stračiatelą išrado Enrico Panattoni 1961 metais. Ir šiandien beveik visi lankytojai čia ateina būtent dėl šių ledų. Nors skonių pasirinkimas gana didelis – 20. Be to, čia gražūs vaizdai (jei atsisėsite lauko terasoje). Čia galima pavalgyti, užkąsti. Bet aš eičiau tik dėl ledų.

Adresas : Largo Colle Aperto, 4, Bergamo Alta

www. lamarianna.it

Al d mangiami – ledai ir šokoladas , pagaminti azoto pagalba

Gana originalus būdas gaminti ledus. Norintiems kažko neįprasto. Ledainė – Bergamo Bassa, žemutynėje dalyje.

Adresas : Via Zambonate 51, Bergamo Bassa

http://www.aldmangiami.it

image

Aludė, alaus darykla – birreria 

Žinot, kuo panašūs lietuviai ir Bergamo gyventojai? Meilė alui! 120 tūkstančių gyventojų teskaičiuojantis miestas turi virš 80 alaus daryklų! Čia tikra alaus kultūra. Todėl Bergame būtinai reikia žinoti žodį BIRRA – Alus. Ir BIRRERIA – Aludė. Kur pamatysite tokį užrašą, ten ir eikite. Ir gerkite tik vietinį alų – BIRRA LOCALE.

Kelios geros skanaus alaus vietos:

Birreria Città Alta

Istorinė aludė su vintažine iškaba, jaukia nedidele sale ir galimybė sėdėti uždarame kiemelyje vasarą. Čia puikūs užkandžiai prie alaus. Galima paragauti tipiškus Bergamo patiekalus. Ne tik išgerti alaus, bet ir kaip reikiant pavalgyti.

Adresas : Via Gombito 1/B, Bergamo Alta; atidaryta kasdien nuo 11- 02.

image

Osteria della Birra

Mažytė jauki vietelė tikriems alaus mylėtojams. Jie skelbiasi “ nepriklausomais alaus gamintojais“. Skamba pompastiškai, alaus skonis nepakartojamas. Čia labai skanu pavalgyti. Ne šiaip sau renkasi ir dažnai visas vietas užpildo vietinė publika. Tiesa, ši aludė leidžia sau nebedirbti per pietų pertrauką.

Adresas : Piazza Mascheroni 1/c, Bergamo Alta; atidaryta 12-03 ( kartais nedirba 15-18).

 

Jei skubate arba taupote, norėčiau parekomenduoti kelias gatvės maisto street food vietas :

Panificio TRESOLDI – duonynė – kepykla

Pavadinimas reikštų 3 monetas. Anksčiau užteko kelių monetų apsipirkti. Pavadinimas mena senovę.Gražios vitrinos vilioja iš toli. Tai senoji specializuota duonos parduotuvė. Atidaryta 1938 metais, gamina tik šviežius duonos, taip pat vietinių per amžius pamėgtus tortus ir kitus konditerinius gaminius. Viskas vietiniams, ne turistams. Bet jei užeisite, nusipirkite didžiausias bandeles su šokoladiniu įdaru. Ar bet ką iš to, ką matote vitrinoje. Skanu – viskas.

Adresas : Via Bartolomeo Colleoni 13/a, Bergamo Alta; Dar turi kelias vietas visame mieste (barą, kepyklą ir pan.)

image

Il Fornaio

Pavadinimas – Kepėjas. Pica, pica, pica. Atkerpama žirklėmis. Tai nėra tradicinė apvali pica, bet skani taip vadinama pizza al taglio (pizza gabaliukais). Reikia ragauti… (Deja, pastoviai – eilė).

Adresas : Via Bartolomeo Colleoni 1, Bergamo Alta. Dirba nuo 8 – 21 visas dienas

Gastronomia Mangili

Čia rasite tik aukščiausios kokybės vietinius produktus. Tikriems gurmė. Aptarnauja pats šeimininkas sinjoras Angelo. Vietiniai sūriai, saliamiai, dešros, kasdien gaminami švieži patiekalai. Sakykite “ Da portare via“ – “išsinešimui“. Viską puikiausiai suvynios, įdės į vienkartinius indus. Galite pigiai pavalgyti ( lyg ) itališkos mamos namie paruoštą maistą.

Adresas : via Bartolomeo Colleoni 7, Bergamo Alta; dirba 8.30 – 13.30, 15.30- 20.00.

image

Kaip matote, didžiausias pasirinkimas praktiškai vienoje vietoje.

Na, o jei turite laiko, siūlau 5 restoranus su terasomis ir gražiais panoraminais vaizdais.

 1. Ristorante Pizzeria San Vigilio . Tai pats romantiškiausias miesto restoranas. Todėl reikėtų paskambinti iš anksto ir užsisakyti vietą terasoje. Rašytojas H.Hesė sustojo prie vitrinos dėl panoramos ir vėliau pavadino šį restoraną gražiausiu. Adresas: via San Vigilio 34; tel.: 03 5253188. Darbo laikas: 12-14.30; 19-23.00.www.ristorantepizzeriasanvigilio.itimage
 2. Caffè della Funicolare. Labai patogi vieta šalia funikulieriaus. Čia siūlyčiau išgerti kavos, aperityvą. Labai graži panorama, vintažinis interjeras. Puikūs šalti užkandžiai. Adresas : Via Porta Dipinta 1, dirba : 08-02.image
 3. Il Pianone. Labai romantiškas restoranas. Galima patogiai privažiuoti mašina, yra stovėjimo aikštelė. Adresas : Via Al Pianone 21, dirba 9-23.30. http://www.ilpianone.itimage
 4. La Tana. Rūsio stiliaus vynynė. Jauki vieta su galimybe valgyti už fiksuotą kaina. Adresas: Via San Lorenzo 25; dirba : 11-15; 19-23.30. http://www.tanaristorante.itimage
 5. Taverna Circolino. Tai taip vadinamas buvęs darbininkų klubas, vėliau 1989 kairiųjų ( vos nepasakiau – komunistų) kooperatyvas. Tokiose vietose paprastai valgai skaniai ir pigiai. Bet interjeras turi būti paprastas, pigus. Ilgos stalų eilės. Petys petyn – visi kartu. Dažnai dainas dainuojam, kartu linguojam. Rekomenduotina tiems, kas mėgsta stebėti vietinę liaudį, dideles porcijas, linksmai triukšmingą aplinką. Adresas : Vicolo Sant’Agata 19; dirba 11- 01; sekmadienį 09-01. http://www.ilcircolinocittaalta.it

   

  Taigi, svarbiausia, ką reikia paragauti Bergame – ledai stracciatella , vietinis alus. Ir saldžios panoramos. 

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

  Connecting to %s

  Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.