Bergamas. Ką paragauti. Tipiški Bergamo skanėstai

Bergamo virtuvė – aukštos kokybės. Jau papasakojau, ką reikia pamatyti šiame mieste. Rašiau, kad šis miestas – nepaliestas masinio turizmo. Todėl čia nėra tų, taip vadinamų, turistams skirtų užeigų “spąstų“ . Bet pats miestas, kaip ir visa Lombardija, gana brangus.
Aš Jums papasakosiu, kokiais skanumynais garsėja Bergamo miestas ir kur galima pavalgyti ar užkąsti.

Tipiški Bergamo produktai

Visada ieškokite vietinių gamintojų produkcijos. Nereikia visur reikalauti picos ir Chianti vyno. Italai turi savo tradicinius vietinius patiekalus ir Bergamas tikrai šia prasme turi ką pasiūlyti.

Sūriai – Formaggi
Bergamo apylinkyse tradiciškai, per amžius auginamos ožkos. Todėl čia ypač populiarūs ožkos sūriai. Itališkai “ožka“- “capra“. Taigi, Bergame būtinai paragaukite bet kurio kaprino (caprino).
Žinoma, skanūs ir avies (it.pecorino) ar karvės sūriai. Bergamas – pačios aukščiausios kategorijos DOP (denominazione d’origine protetta – saugoma kilmės vietos nuoroda) sūrių čempionas Italijoje. Tik aukščiausia kategorija. Aš išvardinsiu visus DOP sūrius, pabrėžti patys žymiausi. Bet ragaukite bet kurį – visi bus super !

  • Formai de Mut
  • Taleggio
  • Bitto
  • Gorgonzola
  • Grana Padano
  • Quartirolo Lombardo
  • Salva Cremoso
  • Provolone Valpadana 
  • Strachitunt

image
Vynai – i vini
Keliaudami, matysite vynuogynus, išsidrėkusius aplink Bergamą. Čia gaminamas garsus ir gaivus VALCALEPIO DOC ( DOC reiškia aukštos kokybės vyno kategoriją – saugoma kilmės kontrolės nuoruoda). Vynuogės bręsta 300- 600 m. aukštyje, dieviškame peizaže; yra atitinkamo, dieviško skonio. Gali būti ir baltas ir raudonas.
Kitas vynas – saldus, desertinis muskatinis MOSCATO DI SCONZO DOCG (docg reiškia aukščiausios kokybės vyno kategoriją – saugoma ir garantuota kilmės kontrolės nuoruoda)

Alus – Birra

Bergamo gyventojai, kaip ir visi kiti šiauriečiai, labai mėgsta alų. Mieste – 9 naminio alaus daryklos. Jei mėgstate alų, būtinai paragaukite vietinio. Štai visi 9 egzotiški pavadinimai :
Elav
Endorama
Maivisto
Maspy
Orobia
Squaraunda
Val Cavallina
Hop Skin
Via Priula

imageAliejus – Olio

Vietinis aliejus – aikščiausios kokybės SEBINO DOP. Atkreipkite dėmesį būtent į šį iš SEBINO ežero pakrančių alyvuogių tyrą ir mažo rūgžtingumo aliejų.

image

Salumi bergamaschi – įvairūs vytinti Bergamo kumpiai, dešros, salamiai. Ypač garsus – SALAME BERGAMASCO. Reikia ragauti!

image

Mineralinis vanduo

Pats garsiausias Italijoje gazuotas mineralinis vanduo. Mano mėgstamiausias San Pelligrino. Ačiū Dievui, šia vanduo parduodamas visoje Italijoje.

image

Polenta – Kukurūzų košė

Galima sakyti, kad valgyti kukurūzus – Venecijos virtuvės kultūros įtaka. Vis dėl to beveik 400 metų Bergame viešpatavo venecijiečiai, žinomi visoje Italijoje, kaip “polentoni“ ( “kukurūzų valgytojai“). Abejoju, ar varguolių maistas polenta gali labai patikti. Bet Bergame valgoma ypatinga košė – POLENTA TARAGNA (tariasi :“polenta taranja“). Tai -kukurūzų košė su įvairiais pažadais ( grybais, sūriais, ragù). Kiekviena Bergamo šeimininkė turi savo slaptą receptą.

image

Ypatingoji Bergamo pasta (makaronai) – Casoncelli ir Scarpinocc

Šiaurės Italijoje labiau populiarūs įdarytų makaronų patiekalai. Tipo mūsų koldūnai, itališkai – ravioli. Bet kiekvienas miestas turi savo  “koldūnų“variantą. Bergame reikėtų paragauti :

Casoncelli – ypatingos formos pasta su sviesto, sūrio, bekono pancett-os ir kt. Įdaru.

image

Scarpinocc – taip pat “koldūną“, taip pavadintą būtent dėl senovinį batą primenančios formos ( “scarpa“ reiškia batą).

image

Garsiausias Bergamo tortas DONIZETTI.

Tortas pavadintas žymiausio Bergamo kompozitoriaus Gaetano Donizetti garbei. Pirmą kartą buvo iškeptas 1848 metais senojoje “ Balzer “ konditerijoje. Šis tortas greičiau primena pyragą, nei klasikinį tortą. Būtinas elementas – abrikosai. Dažnai dar dedamas ananasas. Slaptas elementas – likeris moraschino. Man labiau patinka variantas su ananaso gabaliukais.

image

Kukurūzinis tortas POLENTA E OSEI

Ar esate kada ragavę sveiko, nestorinačio ir skanaus torto? Iš kukurūzų miltų ? Paragaukite Bergamo ypatingojo deserto…

image

Tiesiog būtina žinoti, kad Bergame išrasti skaniausiausieji Italijos pieniniai ledai Stracciatella

Šiandien tai itališkų ledų klasika. Aš asmeniškai juos labiausiai mėgstu, todėl visoje Italijoje ragauju. Ieškau, kol surasiu skaniausią variantą. Nėra tokios ledainės, kur nebūtų stracciatella. Tariasi- stačiatela. Būtinai paragaukite.

Tai pieniškų ir grietinėlės ledų mišinys su juodo šokolado drožlėmis. Juos sukūrė Bergamo ledainės “La Mariana “ šeimininkas Enrico Panattoni 1961 metais. Išardymo neužpatentavo, kiekvienas gamina savąją stračiatelą. Kai būnu Bergame, pirmas kulinarinis taškas visada – ledainė “La Mariana“, kur iki šiol ledai gaminami pagal vienintelį originalų stracciatella receptą.

image

Apie tai, kur galima paragauti Bergamo skanėstų, parašysiu kitame straipsnyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.