Roma. Ledai. Gelateria del Teatro.

Kaip jau rašiau straipsnyje apie žymiausią Romos ledainę Giolitti, gelato artigianale skanus visur. Bet būna šiaip skanių ir dar skanesnių, pačių skaniausių. Aš išbandžiau visas žinomas ledaines ir papasakosiu apie tas, kurios man asmeniškai atrodo geriausios.

Viena iš tokių ledainių – prie pat Navonos aikštės, via Dei Coronari gatvėje.

image

Pati gatvė taip pat labai įdomi. Kas žingsnyje – senoviniai Romos Palazzo. Viename  gyveno Rafaelis, o šalia esančiame – žymiausioji Čezarės Bordžijos meilužė Fiametta. Viduramžišku grindiniu kaukši turingų ir rafinuotų menu besidominčių damų kulniukai. Išblizgintose vitrinose atsispindi brangiais kostiumais antikvaru beprekiaujančių vyrų atvaizdai. Aptriūšę namai kontrastuoja su antikvarinėmis   parduotuvėlėmis, perpildytomis senovinių grožybių. Juk Via dei Coronari- žymiausia Romos antikvarų gatvė.

Maždaug per vidurį, ar eitumėte nuo Tibro upės link Navonos aikštės, ar atvirkščiai, pamatysite labai grąžų, bet apleistą senovinį teatrą. Nuo 2006 jis neveikia. Net yra parduodamas. Jei turite pinigų, galite nusipirkti Teatrą Coronari ( tuo pačiu ir šalia priglūdusios senosios bažnyčios dalį). Vaizdas į apleistą teatro kiemelį, -siurealistiška viduramžių pasaka. Nors tu kokį siaubo filmą filmuok. Labai “fotogeniška“ Romos vieta.

image

Ledainė Del Teatro – tiesiog šalia teatro pastato. Čia gaminami tik aukščiausios kokybės ledai. Gaminami vietoje, laboratorijoje, kurią pamatysite pro langą iš gatvės. Kadangi ši ledainė labai žinoma (pagal Tripadviser įeina į geriausių Romos barų trejetuką), visiškai įmanoma eilė. Vietos viduj mažai, prie įėjimo pasiimkite numeriuką ( kaip kokiame pašte) ir laukite savo eilės.

image

Ledai žinomi skonių įvairove. Kal nežinote, ką reiškia “salvia“, “ finocchio“, “zucca“ ir kitokia egzotika. Padės piešiniai. Žinoma, ledai iš daržovių gali ne visus vilioti. Aš siūlau ragauti. Kur dar tokį originalumą  surasite. Patikėkite- tikrai patiks.

Jei norite tradicinių skonių – skaniausi braškiniai (jei sezonas), pistacijų, šokoladiniai.

Kainos- kaip visur, neperaukštos. Pigiausias variantas 2 rutuliukai- 2€.

Adresas: Via dei Coronari 65, Roma

Dirba nuo 12.00 iki 00.00 kasdien.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.