Roma. Ledai. “Giolitti“!!!

  

 “Gelato italiano“- tai turėtų būti neverčiama į jokią kalbą, nes itališki ledai nepanašūs į jokius kitus. Juose žymiai mažiau riebalų, gamybai naudojami tik sezoniniai vaisiai ir švieži pieno produktai. Kiekviena ledainė didžiuojasi savo originalias receptais ir aštrioje konkurencinėje kovoje siekia ypatingos kokybės. 

Visi ledai Italijoje skanūs. Tiek fabrikuose gaminami ( visi žino didžiausios Europoje ledų gamintojos iš Neapolio “ Algida“ produkciją), tiek nedidelėse ledainėse parduodami. Jei ledai pagaminti iš natūralių bio  produktų, jie vadinami “gelato artigianale“. Pažodžiui neišversi, nes antras žodis reikštų, kad pagamino amatininkas. Italijoje amatininkas reikštų ne šiaip rankų darbą dirbantis vargšelį, o tikrą menininką.Todėl ir ledai būtų lyg meno kūrinys. Ieškokite užrašo “Gelato artigianale“, – paragausite meno kūrinį. 

 

“Gelato“ tariame “dželato“, o ledainė -“dželaterija“. Ledai Romoje valgomi visus metus, net žiemą, kai temperatūra nukrenta iki + 10. Tai tiesiog savotiškas ritualas,- eiti pasivaikščioti ir suvalgyti porciją ledų. Arba eiti pasivaikščioti dėl ledų.

“Una bella passeggiata, un bel gelato“- “gražiai pasivaikščioti, suvalgyti ledų“. Ko dar gali norėti iš gyvenimo? Tradicija reikalauja – vienintelis dalykas kurį gali valgyti gatvėje – ledai ( jokių kavų, alaus, bananų ir t.t.). Blogai,barbariška tradicija – sėstis už staliukų (be to, Giolitti už tai imamas papildomas mokestis). Gražu, itališka- lėtai einant, valgyti ledus. 

Eiti lėtai, valgyti greitai (nes jei varva, – vėl barbariška).

Dželato nėra labai tipiškas Romos produktas. Kol Sicilija ir Toskana ginčijasi, kur buvo išrasti ledai, Roma didžiuojasi bene garsiausiomis Italijoje ledainėmis. Kai kurios tokios žinomos, kad daugelis vietinių maisto kritikų ir gurmė jas laiko per daug banaliomis ir atsibodusiomis. Tas pats per tą patį, nieko naujo, nors tradicijos Italijoje visada yra geros kokybės sinonimas.

Gal ir esu snobė, bet man atrodo, kad  ledainė “Giolitti“ – tai ta vieta , kurią Romoje turėtų aplankyti kiekvienas. 

Tai – seniausia Romos ledainė. “Giolitti“ veikia virš šimto metų. Pavadinimas “Giolitti“- tai savininkų pavardė. Sinjoras Giolitti pats gamina ledus, pozuoja nuotraukoms, pasakoja apie savo ledus ir ledainę. Visi žymūs žmonės čia ateina paskanauti ledų. Prezidento Obamos dukros net pačios gamino ledus (trešnių ir bananų). O Silvio Berluskonis mėgsta riešutinius. Holivudo aktoriai pozuoja, politikai iš šalia esančio parlamento ateina paskanauti.

 Iš šios vasaros archyvų:

   
 

Manote, savininkui šlovė ir masės klientų susuko galvą ir jis kelia kainas? Nieko panašaus! Ledai Romoje turi būti nebrangūs, kaina turi būti primenama kiekvienam. Todėl kainuoja, kaip ir kitur. Patarimas -Romoje visada pasistenkite surasti skanesnių ledų už tą pačią, kaip visur, kainą.  

  

Visų pirma pasirinkite,  kokio didžio ir kiek rutuliukų norėsite. Paprastai būna ne tik parašyta,bet ir nupiešta ,kad užsieniečiai susigaudytų. 

Pirmas žingsnis – sumokame kasoje. 

Toliau žygiuojate prie baro, kur Jūsų laikia besišypsantys barmenai. “Giolitti“ jie aprėdyti baltai auksinėmis uniformomis ir atrodo labai profesionaliai. Tikri gražuoliai!

Jie Jums būtinai užduos  klausimą: 

“La panna la vuole ?“.

Jie klaus, ar norite grietinėlės . Plakta grietinėlė Romos ledainėse neatskiriama nuo ledų. Ji būtina ir visada pridedama nemokamai. Kai vieni verslininkai iš šiaurės Italijos ėmė savo  ledainėse Romoje pardavinėti grietinėlę po 0,50 euro, tai sukėlė tikrą skandalą. 

Kartais, kitose ledainėse grietinėlė užpilama tiesiai iš atitinkamo  aparato ir tada ji yra tik papildomi riebalai. Bet “ Giolitti“ turi savo ypatingąją plaktą grietinėlę. Ji saldi, ypatingai minkšto skonio,  tuo pačiu metu ir tiršta, stangri. Nežinau, kodėl ji tokia skani, bet nieku kitur neteko ragauti nieko panašaus.

Todėl būtinai sakykite “ Con panna“- “Su grietinėle“. Suprantu, kad riebu. Gyvename vieną kartą! Jei jau daryti nuodėmę, tai geriau čia, Romoje, “Giolitti“. 

 

Pasirinkimas didžiulis. Koks skonis Jums patinka? Vaikai labiau linkę rinktis vaisinius. Labai skanūs kreminiai. Maždaug 60 skonių, kurie pastoviai keičiami, nors toks pasirinkimas nėra pats didžiausias Romoje. “Giolitti“koncentruojasi į kokybę. Kurią žino ir vertina visas pasaulis. 

Ledainė yra keli žingsniai nuo Parlamento Žemųjų Rūmų (it. Camera dei deputati). Šalia Panteono, pačiame Romos centre.

Apsilankykite seniausioje  Romos ledainėje “Giolitti“! Ir gyvenimas taps saldesnis…

Adresas:

Via Uffici del Vicario, 40

Roma, Italia

giolitti. it 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.