Venecija. Kur nusipirkti tikrą venecijietišką kaukę

Kaukės parduodamos Venecijoje ištįsus metus, bet jas visų pirma perkame kaip Karnavalo simbolį . “Il Carnevale“ šventės esmė – galimybė prieš Didijį Pasninką persirengti ir po Kauke paslėpti savąjį “aš“. Tapus neatpažįstamu, – kelias dienas  veikti ką nori sukaustytoje taisyklių ir griežtų įstatymų visuomenėje. Pavyzdžiui : – valgyti riebiai, gerti daug vyno, mylėtis su bet kuo ir t.t.

Jei norite pajusti save tikru Karnavalo dalyviu, teks Išsinuomuoti  Karnavalo kostiumą. Bet jei to nepadarysite, greičiausiai norėsite bent jau nusipirkti kaukę – suvenyrą.

Kaukės parduodamos visur : kioskeliuose, suvenyrų parduotuvėse, turguje. Didžioji dauguma – kinietiškos. Tačiau niekur apie tai neparašyta. Nerasite užrašo:  “ Made in China“. Galite pirkti už 2€ ar 5 € ir niekam nesakyti.

Kaip atskirti “ tikrą “ nuo “ netikros“? Kaip sako mano draugė, venecijietė  gidė Trevisan : – “ Kuo daugiau blizga, tuo mažiau itališka!“ O jei rimtai, reikėtų tarp žvilgančių vitrinų ieškoti taip vadinamų Atelier. Jose dažnai pamatysite čia pat dirbantį kaukių meistrą, -“ Mascarero“. Šie ypatingi menininkai dar 1436 metais susivienijo į savo gildiją  “ Arte dei Maschereri“. Taigi, kurti kaukes – viena iš seniausių Venecijos profesijų.

Tikros kaukės gaminamos pagal senąją techniką iš Papje mašė ( it. Cartapesta). Kaina – nuo 10€ iki 4500€. Galima visuomet pasiderėti su pačiu menininku – Maestro.

Pačios žymiausios ir garantuotos  ateljė :

  1. Tragicomica. Fabricca Maschere e Costumi. Labai žinomas menininkas Gualtiero Dall’Osto daug metų dirba be ypatingos reklamos. Kaukės gaminamos prieš Jus. Galite net sudalyvauti ir patys pabandyti sau ką nors sukurti. Brangiausia kaukė kainuoja 4000€. Adresas : San Polo 2800; dirba nuo 10.30 iki 13.30 ; 14.30.
  2. Ca’Macana. Šią ateljė žino visas pasaulis. Ypač po to , kai čia buvo sukurtos kaukės Kubriko ( Stanley Kubrick) filmui “ Plačiai užvertos akys“ (“ Eyes Wide Shut“ ) 1999. Ca’Macana  veikia kursai, kur ir Jus galite išmokti kurti kaukes. Adresas : Dorsoduro 3172.    www.camacana.com
  3. Ca del Sol. Tai tikras muziejus, gimęs iš meilės Venecijai ir jos tradicijoms . Labai arti Švento Morkaus ( San Marco ) aikštės. Todėl čia tiesiog būtina apsilankyti, net jei nieko nenorite pirkti. Viduje- tikras muziejus. Galite matuotis, fotografuotis. Gausite visus atsakymus į klausimus apie kaukes ir Venecijos tradicijas. Vilioja ne tik vitrinos, bet ir sklindanti senovinė muzika. Tikrai rekomenduoju bent jau užsukti. Adresas: Castello 4694.

Kaukės šiuo metu kabinamos ant namų sienų ir yra dekoratyvinis elementas. Ankščiau Venecijoje jos buvo dėvimos taip dažnai, kad pats populiariausias kreipinys XVIII amžiuje skambėjo – : “Sveika, Ponia Kauke ! “ – t. y.Venecijoje kaukėti ponai lenkdavosi vienas  prieš kitą ir sveikindavosi “ Servo Suo, Siora Maschera !“

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.