Gyventi Romos centre. Ką tai reiškia -“ centras “?

Esu įsitikinusi, kad būtina gyventi ne kur pigiau, o kur – arčiau. Jei Venecijoje  – tai tik centre, o ne Venezia Mestre. Jei Florencijoje – tik pėsčiųjų zonoje (šiame mieste viskas paprasta – jis nedidelis ir kompaktiškas). Žymiai labiau komplikuota – Roma.

Amžinojo miesto atstumai ne šiaip dideli, bet tiesiog milžiniški. Romą kai kas net lygina su Los Andželu. Tokios išsiplėtusios urbanizacijos dar reikia paieškoti. O pagrindiniai paminklai ir visa romantika ( siauros gatvelės,  aikštės , fontanai ir t.t. ) susikoncentravę pačiame centre. Labai nedidelėje erdvėje.

image

Oficialiai centru vadinama erdvė , esanti Aurelijaus Sienos ( it. Mure Aureliane) viduje. Tai –  taip vadinamas “Cento Storico“ arba Istorinis Centras. Arba tiesiog – Centras. Ši vieta užima maždaug 15 kvadratinių kilometrų plotą, čia gyvena apie 85 tūkstančių žmonių. Istoriškai Romos teritorija dalijama įvairiai, bet tradiciškai tai būtų 22 rajonai (it. Rioni).

image

Tačiau tie Rioni yra labai skirtingi turistinio buvimo Romoje prasme. Jei atvykote trumpam ir norite kuo daugiau pamatyti kuo mažiau pavargdami, – atidžiai rinkitės vietą. Vieta, vieta ir dar sykį vieta ! Tai turėtų būti svarbiausia !

image

Aš su grupėmis dažniausiai gyvenu Romos stoties rajone. Stazione Termini – čia sukoncentruota daugiausia pigių viešbučių. Ir tai – centras. Vis gi , tenka smulkiai aiškinti turistams, kaip naudotis visuomeniniu transportu. Nes stoties rajonas gana toli nuo pagrindinių įžymybių. Net tie keli kilometrai, kurie teoriškai atrodo lengvai įveikiami, gana greit pavirsta labai dideliu atstumu. Juk Roma tiesiog perpildyta įžymybėmis. Centras nuo 1980 metų – UNESCO Pasaulinio paveldo dalis. Roma – turtingiausias grožiu pasaulio miestas ( 16% viso pasaulio paminklų yra čia).

image

Iš pradžių – leki, vėliau – žygiuoji, dar vėliau – vaikštai, toliau – lėtai perstatinėji kojas ir pagaliau – šliauži ! Tokia judėjimo pėsčiomis Romoje progresija. Tad, aiškink ar neaiškink, kad prie Termini sustoja daug autobusų ir net dvi iš trijų linijų metro- pavargęs turistas ieško taksi. Kai kojas skauda, negaila jokių pinigų.

O be to, XIX amžiuje užstatytas stoties Termini rajonas , bei kiti nauji šalia istorinio centro esantys rajonai – niekuo neišsiskiria ir net vadinami urbanizacijos klaida ! Šiukšlės, kamščiai, triukšmas. Bomžai ir čigonai. Arabai ir rumunai, vaidinantys italus baruose ir restoranuose. Tai ne ta Roma, kuria tu įsivaizdavai prieš atvykdamas.

Pati geriausia vieta apsistoti Romos centre – tai erdvė tarp Respublikos aikštės ( Piazza della Repubblica ) rytuose, geografinio centro Venecijos aikštės ( Piazza Venezia ) ir Liaudies arba Popolo aikštės ( Piazza del Popolo ) šiaurėje.Taip pat puiku gyventi šalia Gėlių aikštės ( Campo dei Fiori) ir žydų Getto rajone.

image

Šioje erdvėje -‘La Dolce Vita “ ir “ Grande Bellezza“. Čia- Romos romantika ir žavesys.

image  image

Centriniai Rajonai už Tibro upės ( Vatikanas , Trastevere, Prato ) taip pat elegantiški ir gražūs. Tinkami tiek elegantiškoms madų sekėjoms , tiek ir rimtiems piligrimams bei Italijos skonių beieškantiems gurmanams.

Visa kita – akių dūmimas. Visi rašo – “centras“ arba – “arti centro“. Ačiū Dievui , egzistuoja Google Maps. Atidžiai išstudijuokite atstumus. Nepatingėkite. Kad noras romantiškai pasivaikščioti ar mesti monetą į Trevi fontaną nevirstų iki kraujo nutrintomis kojomis ir valandomis, praleistomis perpildytuose ir dvokiančiuose miesto autobusuose.

image

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.