“Grande problema“ arba visuomeninis transportas Romoje. Kaip juo naudotis

 

 Beveik kiekvieną savaitgalį Romoje streikuoja transporto vairuotojai. Paskelbi “sciopero“, t.y.“streiką“ir esi laisvas. Taigi ketvirtadienį ( savaitgalis prasideda !), penktadienį (beveik  niekas nedirba) važinėti miesto autobusais ir metro – didelė problema.

Šeštadienį ir sekmadienį uždaromas miesto centras, todėl autobusai keičia judėjimo maršrutą. Apie tai žino vietiniai, na o atvykėliai,  matydami visiškai ne ten sukantį autobusą tik atsidūsta ir galvoja , kad Italijoje improvizuoti gali visi , visur ir visada. Net maršrutinių autobusų vairuotojai. 

Paprastai stotelės asocijuojasi su vienatve ir laukimu

  

Roma – vienintelė Europos sostinė, kur niekur stotelėse nenurodomas joks atvykimo laiko grafikas. Niekas negarantuoja , kada kas atvyks ir ar išvis atvyks. Yra atitinkamas app-as, “moovit“, bet ir jis ne visada tikslus. Vairuotojai palaukia bėgančių paskui, bet šiap gana abejingi ir nesistengiantys padėti. Sulūžęs komposteris- tavo reikalas, nežinai kelio- jis irgi nežino. O bilietų nusipirkti miesto autobusuose tiesiog neįmanoma.

Puiku tai, kad visoms visuomeninio transporto rūšims galioja universalus bilietas. 

  Nusipirkti bilietus galite :

a) laikraščių kioskuose;  

 
 b) tabako kioskuose “Tabacchi“; 

 

c) automatuose prie įėjimo į metro arba transporto mazguose , kur baigiasi ir prasideda maršrutai ( it. “capo linea“) 

 

d) pas įvairaus plauko prašalaičius, pvz., benzino kolonėlės darbuotoją ar kokią bobelę ant suolelio , kai kioskai nedirba (sekmadieniais, švenčių dienomis ir t.t.)

Vienas bilietas šiuo metu kainuoja 1,5 euro. Kainos auga , todėl visiškai įmanomas brangimas. Romos bilietai negalioja kituose miestuose.

Taigi, kioske sakote: -“ Un biglietto“ – vieną bilietą. Jei reikia dviejų – tada :“due biglietti, tre biglietti“ ir t.t. Tariame “bilieto“. Italai žino ir žodį “ ticket“, nes dažnai jį vartoją kaip itališką. Pavyzdžiui, apmokėjimą už medicinines paslaugas taip ir vadina- “ticket“. 

Įlipę į autobusą, tramvajų ar įeidami į metro, būtinai kompostiruojate bilietą. Nuo šio momento galite važinėti 100 minučių, keisti transporto priemonę. Įlipti, pavažiuoti, išlipti, vėl įlipti ir t.t. Galiojimo laiko pabaiga atsispausdina automatiškai, belieka atidžiau pasižiūrėti. Ant bilieto parašyta, pačiam galvos sukt nereikia. Viskas puiku, bet : 

a) 100 minučių laikotarpyje gali tik vieną kartą pravažiuoti metro. Įeini, pavažiuoji, įšeini ir jau antrą kartą įeiti negali ( bet gali toliau važiuoti autobusu ar tramvajumi ).

b) jei komposteris neveikia,- tai TAVO PROBLEMA ! Ką daryti? Patys rašote ant bilieto datą ir laiką. Rašote teisingai!

c) sekmadieniais ir švenčių dienomis, ypač toliau nuo centro , bilietą nusipirkti neįmanoma, nes viskas uždaryta. Tikimės, kad kontrolieriai irgi ilsisi. Kontrolieriai būna retai, bet būna. Arba perkame  bilietus iš anksto, prašome draugų….Kažkokia tragedija!

Yra galimybė nusipirkti 24, 48 ir t.t. valandas veikiančius bilietus. Jų galiojimas prasideda nuo kompostiravimo momento. Toks bilietas veikia be jokių apribojimų. Tik ar verta? Turėkite omeny, kad visi lankytini objektai reikalauja daug laiko, pusdienio, kartais  visos dienos. Net jei gyvenate priemiestyje. Atvažiavę į centrą , galite vėliau keliauti pėsčiomis. Juk Romą reikia pajusti kojomis. 

Ilgalaikių bilietų kainos:

Roma 24H kainuoja 7eurus. Turite pravažiuoti daugiau nei 4 kartus, kad apsimokėtų ;

Roma 48H- 12.50 euro, – daugiau nei 8;

Roma 72H- 18 eurų,- daugiau nei 12 kartų.

Anksčiau nusipirkdavau tokius kelių dienų bilietus. Po paskutinio bilietų pabrangimo manau, kad  neverta . Gerai suplanavus dieną, išnaudoju pervažiavimus vieno  bilieto 100 minučių galiojimo laikotarpyje .Pradėjau  daugiau vaikščioti ir mažiau skubėti. Nebevargina spūstys autobusuose ir begalinis laukimas stotelėse.

Roma verta lėto pažinimo ir romantiškų pasivaikščiojimų. 

 

Vienas komentaras ““Grande problema“ arba visuomeninis transportas Romoje. Kaip juo naudotis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.