Kur Italijoje gali maudytis jūroje žiemą? Iskijos saloje!

Pietų Italija, o ypač šalia Neapolio esanti jūros pakrantė garsėja kaip geriausius pliažus turinti Europos vieta. Vandens skaidrumas, tinkama temperatūra ir krantų grožis vilioja keliautojus iš viso pasaulio. Bet vienoje iš šalia Neapolio esančių salų įmanoma maudytis ištįsus metus.

Tai Iskija. Pigesnė už kaimyninį Kaprį, ši sala vilioja mases vokiečių, amerikiečių. Ją labai mėgsta patys italai. Pastarėji čia atvyksta ne šiaip sau pabūti prie jūros. Iskijos vanduo turi gydomųjų savybių. Jaunina kūną, gydo sielą.

image

Mat Iskija – tai Epomėjo ugnikalnis. Seisminis aktyvumas sukūria ypatingą vandenį ir įvairią smėlio bei vandens temperatūrą. Bet tik vienoje vietoje vanduo tikrai ypatingas!

Tau įlanka šalia Švento Angelo miestelio ( it. Sant’Angelo ). Vieta vadinasi La Baia di Sorgeto, ką reikėtų versti kaip Šaltinio Įlanką. Sorgeto pavadinimas – nuo it. Sorgente – Šaltinis.

image

Šaltinis tikrai ypatingas. Iš vulkano gelmių kylantis vanduo labai karštas, beveik verdantis ( 90 laipsnių temp. ). Galima net gaminti maistą ( virti kiaušinius, bulves ir t.t. ) mažose gamtos sukurtose akmeninėse duobelėse. Galit apsiplykinti, jei nebūsite atsargūs. Tuo pačiu metu karštas besiveržiantis iš uolų vanduo susimaišo su šaltu Tirėnų jūros vandeniu . Ir Sorgeto pliaže gali maudytis lyg natūraliose gamtos gydyklose su karšto – šalto vandens efektu. Tiek žiemą, tiek ir vasarą ! Nemokamai !

image

La Baia di Sorgeto – slapta vieta. Net italai ne visi ją žino. Palikite automobilį viršuje, nemokamoje aikštelėje. Turite įveikti 200 laiptelių žemyn , kol pasieksite jūrą. Krantas uolėtas, todėl geriau turėti specialų apavą maudynėms. Atsivežkite, nes nusipirkti vietoje-  problema. Prie pat jūros yra veikiantis vasarą restoranas su galimybe išsinuomuoti gultus. Bet gana brangu, todėl užteks ir nuostabiausių maudynių jūros ir gėlo vandens mišinyje,  gulėjimo ant uolų, kvėpavimo vandens garais ir meditacijų dieviškos gamtos apsuptyje.

image

Atgal teks įveikti 200 laiptelių. Kitaip patekti į Sorgeto galite išsinuomavę laivelį su jūreiviu, kuris už kelis eurus iš Sant’Angelo jus nuplukdys į vietą . Kaina sutartinė, bet nedidelė.

Jei būsite Iskijos saloje ir turėsite automobilį – atraskite slapčiausią vietą. Būtent čia galite pamatyti net delfinus !

image

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.