Venecija. Skaniausia Venecijos duona ir sausainiai. “Colussi“

 


Focaccia arba fokačija lietuviškai- viena iš  tipiškų Italijos duonos rūšių. Kiekviename kaime, mieste ir regione focaccia skiriasi. Labiausiai žinomi Ligūrijos,  Toskanos, Lacijaus variantai.

Venecijoje šiuo metu veikia 30 kepyklų, kurios gamina savitą, venecijietišką duoną. Labai nedaug, sako italai. Juk prieš 50 metų kepyklėlių (it.forno) Venecijoje buvo virš 60.

Pati žymiausia iš visų šeimyninių kepyklų “Colussi“ yra ir pati seniausia iš visų non-stop veikiančių forno Venecijoje.

Tik Colussi šeima , kurios jau šeštoji karta gamina duonos gaminius, žino, kaip pagaminti skanią fokačiją ypatingomis Venecijietiško klimato sąlygomis. Kai drėgna, duonai pagaminti reikia daugiau laiko ir ypatingos technikos.

Jei venecijiečiai nori pasakyti “focaccia“ ir  galvoja apie savąją, pačią skaniausią pasaulyje, -jie sako “ focaccia Colussi“. Šeimos pavardė tokiu būdu venecijiečiams skamba lyg bendrinis žodis

Kepykloje Colussi galite nusipirkti ir specifinių Venecijos sausainių. Jie gaminami pagal senovinius receptus, kurie saugomi šimtmečiais. Mėgo konditeriai naudoti unikalius, iš Rytų į Veneciją parplukdytus prieskonius. Pajusite,  lyg ragaujate Venecijos istoriją.

Paragaukite “Baicoli“, kuriuos imdavo į ilgas jūrines keliones ir mirkydavo į pieną, arbatą, vyną, net vandenį. Komplikuotas receptas garantuoja skonį ir šviežumą net po daugelio savaičių.

Labai savotiško skonio “Zaletti“, kurie gaminami pagal originalų 1803 metų receptą iš kukurūzų miltų su skania veneto razina. Išvertus iš veneto dialekto , tai būtų patys populiariausieji  mieste sausainiai -“Gaideliai“.

Mano mėgstamiauseji Buranei – tipiški spalvingosios  Burano salos sausainiai.

Gerai, kad “Colussi“ yra pačiame Venecijos centre, netoli Švento Morkaus aikštės.

Adresas:

4579, S.Marco

30100- Venezia.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.