Skaniausi Venecijos sausainiai gaminami Burano saloje. Paragauk Biscotti Buranelli

Saldumynai Venecijoje saviti, unikalūs, niekur kitur nematyti ir neragauti. Biscotti arba sausainiai čia ypač mėgstami . Jie ilgai negenda ir turi paslaptingų Rytų prieskonių aromatą. Geriausi – kepami tolimiausioje Venecijos  Burano saloje. Šioje izoliuotuoje aplinkoje išsaugoti senoviniai receptai ir kepimo technika. Todėl sausainiai nors ir yra įvairių formų, vadinami tiesiog Buranelli ar Buranei, t.y. Buraniečiai , Iš Burano.

image

Visame pasaulyje Burano sala žinoma kaip pati spalvingiausia. Kaip siūvinėtojų ir mezgėjų sala. O Venecijiečiai šią salą mato kaip savo didelę paukiojančią konditeriją, savo saldumybų fabriką. Burano pavadinimas šmėgčioja ant venecijietiškų sausainių etikėčių visame mieste, visose saldumynų parduotuvių vitrinose.

Kuo ypatingi sausainiai Buranelliai ?

Minkšti ir nelabai trapūs, kvepiantys romu ir vanile. Receptas iki galo nežinomas, kiekvienas Burano salos gyventojas pasakos savo variantą ir būtinai nepamirš pabrėžti, kad yra “slaptas“ ingredientas. Kaip ir kiti viduramžių saldumynai, ilgai išlieka šviežias ir nepraranda skonio savybių. Viduramžiais nebuvo šaldytuvų, gaminama būdavo taip, kad maisto produktai negęstų. Galite net netikrinti galiojimo laiko. Jei gaminama nuo viduramžių- viskas išsilaiko ilgą laiką.

image

Biscotti Buranelli turi specifinę “S“ formos atvirkščiai, formą. Tokią pat formą turi ir Venecijos Didysis Kanalas ( Grand Canal). Atsitiktinumas? Viena iš daugelio Venecijos paslapčių? Kodėl Venecijos Didysis Kanalas turi būtent tokią formą? Ar tai kažkaip susiję su Veneciją astrolgiškai globojančiu Liūtu ? Astrologai ir istorikai sako, kad susiję. “S“ veidrodžio atspindyje tampa Venecijos paslaptingąja raide, o sausainiai Buranelli – paslapčių simboliu.

image

Ar dažnai venecijiečiai valgo savo biscotti? Labai dažnai. Buranelli tiks pusryčiams- juos galima mirkyti piene , kaip mėgsta italai, ypač vaikai. Bet galima mirkyti ir kavoje, arbatoje. Arba tiesiog galite suglemžti sausainiukus, užsigerdami kuo tik norite. Tiks sausainiai Buranelli ir desertui. Su sladžiuoju Vin Santo arba bet kokiu desertiniu vynu. Jei ne desertui, o šiaip norisi kažko tokio, tiks pamirkyti ir į sausą raudoną ( geriau Veneto regiono) vyną.

Kur geriausia nusipirkti naminių Buranelli? Žinoma – Burano saloje !

Geriausios vietos :

1) Dolci Palmisano. Šią Konditeriją pamatysite iš karto atėję į Burano salos centrą. Nuo senų senovės Palmisano šeima kepa duoną ir sausainius vietiniams ir atvykėliams. Gražus suvenyrinis įpakavimas – gražus suvenyras namo!

http://www.dolcipalmisano. it

image

2) Pasticceria Garbo. Ši konditerija- nematoma, be ryškios iškabos. Tikrai “slapta“ vietelė. Bet jei ją pastebėsite- ne tik nusipirksite autentišką, tikrą stebuklą- Buranello, bet ir pabendrausite su simpatiškiausiu Burano gyventoju ponu Garbo. O jei bus eilė, pasijusite tapęs “savu“ salos namų šeimininkių chaose.

Adresas: Pasticceria Garbo – Fondamenta S.Marco 335 – Burano

image

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.