Italija. Šiandien gimė. Vasario 1- oji

Italija. Šiandien gimė. Vasario 1-oji

Renata Tebaldi – operos dainininkė, viena žymiausių visų laikų sopranų. Marijos Kalas (Maria Callas) varžovė.

Angeliškas balsas, visų sopranų karalienė – taip ją vadino amžininkai. Renata Tebaldi ypač gerai interpretavo Verdžio ir Pučinio herojes ir šia prasme yra vertinama kaip neįveikiama bei unikali. 

Gimė Renata 1922.02.01 Pezaro (Pesaro) miestelyje prie Adrijos jūros – mirė 2004.12.19 San Marino Respublikoje. 

Visą gyvenimą Renatai buvo svarbūs tik du dalykai : mama ir dainavimas. Ji lyg būtų  sutverta tik dainavimui, tik juo gyveno. Nuostabus dieviškas balsas – Renata Tebaldi italams tapo tikra deive. Jie nemiegodavo ir nevalgydavo eilėse prie operos teatrų, tikėdamiesi kažkokiu būdu patekti į Renatos Tebaldi pasirodymus. Daiva dainavo visose svarbiausiose pasaulio scenose, daugelį metų triumfavo Metropolitan Operoje New Yorke. Taksistui tereikėjo pasakyti “Tebaldi” ir tas žinojo, kur vežti. Kai Renata pasirodydavo New Yorko gatvėse, ją lydėdavo aplodismentai. Spauda dainininkę vadino “Miss Sold Out” . 

Renata Tebaldi labai mylėjo mamą, iki pat mirties su ją nesiskyrė. Tėvas paliko šeimą tik gimus dukrai. Renata tėvą surado, jį globojo ir rėmė. Tebaldi buvo tiek pamaldi, jog rytą pradėdavo malda, kur bebūtų, ieškodavo artimiausios bažnyčios. Gera ir rami – ji šiandien niekam neįdomi, gal net užmiršta. Tikrąja žvaigžde tapo Maria Callas, kuri  visą gyvenimą pavydėjo Renatai ir tik savo karjieros pabaigoje, palikta Onasio, sugniuždyta, viešai atsiprašė. Žinoma, Renata viską atleido ir palaikė Mariją  iki pat pabaigos.

Kadangi abi atliko tas pačias arijas tuo pačiu laikotarpiu, galime palyginti. Paklausykite, pavyzdžiui, Violetos ariją “Addio del passato”.  

Abi nuostabios ir genialios. Rentos Tebaldi balsas vis gi kalba Dievo kalba. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.