Milanas. Šiandien gimė. Sausio 31 – oji

31.01

Milanas. Šiandien gimė. Sausio 31-oji

Mados namų “Krizia” įkūrėja Maria Mandelli. (1925.01.31 Bergame – 2015.12.06 Milane)

Mažoji Mariučia (Mariuccia)  per dienas   siūvo sukneles lėlėms, jas puošdavo ir svajojo tapti siuvėja. Bet baigė pedagoginę mokyklą ir, tėvų džiaugsmui, nusprendė dirbti pradinių klasių mokytoja, laisvalaikiu siūdama savo šeimai.

Bet likimas lėmė kitaip. Tiksliau ateina ta akimirka, kai kaimo mergužėlė Mariučia, lyg paikštis iš narvo, išsiveržia iš provincijos gyvenimo, atidaro siuvimo laboratoriją pasaulio mados sostinėje Milane ir tampa Krizia. Jau pats vardo pasirinkimas rodo intelektą bei ambicingumą. Nepaprastai protinga, apsiskaičiusi intelektualė žino Platoną, tad pasirinko vieną jo nebaigtą dialogą Κριτίας, kur kalbamą apie moterų tuštybę, Atlantidą ir dar nežinia ką (dialogas juk nebaigtas). 

Krizia iš bjauraus ančiuko tapo gražiąja gulbe. Iš stereotipų apie moterį išsilaisvinusi pati, ji nusprendė išlaisvinti visas moteris. Neįprasta buvo tai, jog Krizia siūlė megztus švelnius rūbus klasikos megėjoms, o ieškančioms kažko neįprasto – audinius  derino su guma, aliuminiu ir kitais metalizuotais paviršiais, kamštmedžiu bei oda. Skubančioms, keliaujančioms siūlė laminuotus, plisuotus sijonus, kuriuos pati bet kur ir bet kada ištraukdavo iš lagamino ir jie buvo tinkami dėvėti.  M.Mandelli mada – labai praktiška. “

Kas dabar turi laiko vakarinei suknelei? Tai atgyvenusios sąvokos. Proginiai drabužiai nebeegzistuoja, dabar reikia drabužių visiems gyvenimo atvejams” – tokia M.Mandelli citata galima apibūdinti mados namų „Krizia“ dvasią. 

Kartą Krizia nusprendė, jog moterį reikia nurengti. Laisva moteris turi teisę būti su labai trumpu sijonu, o dar patogiau – su labai trumpais šortais. Anglai tokius provokuojančius variantus pavadino “hot pants“ (išvertus iš anglų k. – karšti šortai), o jų kūrėją “Crazy Krizia“ (išvertus iš anglų k. – išprotėjusi Krizia).

Darbe ji buvo tikrai crazy. Kartais, ir dažniausiai, tai buvo tikras velnias Miranda Priestly iš filmo “Ir velnias dėvi Pradą”. Kartais, atvirkščiai, M.Mandelli išdalindavo savo tik ką sukurtą kolekciją savo darbuotojams, būdavo svetinga šeimininke, gera drauge. 

Krizia keitė savo madą pastoviai, kūrė iki 90 metų. Nesikeitė tik du dalykai : šukuosena ir vyras. Marijos kirpčiukai ir bobo stiliaus kirpimas buvo išskirtinis Milano stilistės išvaizdos bruožas. Na o su mylimuoju architektu Aldo Pinto Marija pragyveno 60 metų, jo pavydėdama ir glausdamasi iki pat gyvenimo pabaigos. 

“Dabar mes tai turime daryti slapta, nes mūsų amžiuje reikia tureti nors kiek gėdos ir gerbti kitus” – šypsojosi senuolė. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.