Roma. Riminis. Šiandien gimė. Sausio 20 – oji

Roma. Riminis. Šiandien gimė. Sausio 20 – oji.

Didžiausias XX amžiaus Italijos režisierius Federikas Felinis (Federico Fellini). Gimė Riminio senamiestyje 1920. 01.20 – mirė Romoje 1993.10.31.

Didįjį režisierių visą gyvenimą supo du miestai: Riminis ir Roma. Gimtajam Riminiui režisierius paskyrė du filmus: vienas iš jų gana mažai žinomas “I vitelloni” – “Buliukai”, tarybiniais laikais išversta kaip “Mamytės sūneliai” 1953; kitas – labai garsus “Amarcord” 1973, įvertintas keliais Oskarais. Baigęs mokyklą, Federikas išvyksta į Romą. Iš amžinojo miesto buvo kilusi jo mama, Roma ilgainiui tampa antrąja Felinio tėvyne. Himnas Romai – taip galima pavadinti unikaliu šedevru tapusį filmą – “Saldus gyvenimas “ (“La Dolce Vita”) 1960.

Federico Fellini – svajotojas, geriau už kitus matęs realybę. Menininkas, įžvelgęs visus  sielos nerimus ir virpesius, pirma sykį kino parodė tai, kas nematoma, ir parodė geriau už kitus. Simboliai, tapę stereotipais, kino  kadrai, tapę realybės forma. Stebuklingasis, ezoteriškasis Felinis pragyveno gana proziškai paprastą ir racionaliai organizuotą, sotų gyvenimą. Režisierių į Romą atlydėjo mama. Vėliau gyvenimiškais klausimais rūpinosi žmona Giulietta Masina. Aktoriai, scenaristai – geri draugai. Tie patys restoranai, tos pačios kompanijos. Gyveno Felinis Margutos gatvėje (Via Margutta) šalia Popolo aikštės, – gražiausioje Romos dalyje. Ražisierius buvo tikras gurme – net mirė, užspringęs mocarelos kąsniu. Palaidotas Riminio kapinėse kartu su žmona ir tik kelias dienas gyvenusiu sūnumi. 

“ – Ką prisimeni apie tai, kai pirmą kartą sutikai Džiuljetą?

  • Neprisimenu nieko. Aš ta da gimiau.”   Ir dar :

“La vita è una combinazione di pasta e magia” “ Gyvenimas – tai kombinacija, kai susijungia  pasta (makaronai) ir magija”.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.