Riminis. Šiandien gimė. Sausio 20-oji

Riminis. Šiandien gimė. Sausio 20-oji.

Italijos motociklininkas, pasaulio čempionas Markas Simončelis (Marco Simoncelli). Gimė 1987.01.20 šalia Riminio esančioje Katolikoje (Cattolica). Tragiškai žuvo Moto GP bandymų metu Malaizijoje, Sepange 2011.10.23.

Markas žuvo tiesioginės transliacijos metu. Gulėjo kniūbsčias, veidu į trasos asfaltą. Kraupią 24 metų „MotoGP” lenktynininko M.Simoncelli mirtį matė visi motociklų sporto mėgėjai, artimieji.

Simoncelli  buvo moto sporto viltis, vienas iš perspektyviausių pasaulio lenktynininkų. 

Pamenu, mane labai nustebino racionali tėvų ir mylimosios reakcija – įprasminti beprasmišką mirtį veikla. Markas buvo tik 24- ių, dar vaikas. Koks būtų jo gyvenimas, jei ne staiga nutrūkusi gyvenimo styga? Ką jis būtų nuveikęs, būdamas čempionu? Konkrečiai ką?

Tėvai ir sužadėtinė iš karto ėmėsi darbų. Jau laidotuvių metu, kai visa Italija lydėjo jaunąjį herojų, tėvai gana ramiai, net su kažkokia optimistine šviesa akyse sakė, jog bus kuriamas Marko Simoncelli vardo visuomeninės veiklos centras. 

Pasakyta – padaryta. 

Mažytis Korijano miestelis (Coriano) šalia Riminio, kur gyvena SIC, kaip jį vadino, tėvai šiandien – Marko Simončelio pasaulio centras. Ne muziejus, ne mauzoliejus, o veiklos ir aktyvumo centras.

Iš Riminio į Coriano kursuoja 52 numeriu pažymėti autobusai. Tai ne atsitiktinumas. Juk SIC rungtyniavo būtent su šiuo numeriu. Miestelio centre – Simoncelli muziejus ir sporto klubas. Na ir šiandien, 2019 sausio 20-ąją, sekmadienį Coriano atidaromas vienas iš didžiausių ir moderniausių vaikų su negalia gydymo ir reabilitacijos centrų Italijoje. Su dviem baseinais, naujausia įranga. Už tėvų ir vietinės administracijos pinigus. Tėvai pastoviai organizuoja įvairius Simoncelli atminti skirtus renginius, iš surinktų lėšų ir keičiasi gimtasis Marko miestelis. Vadovaus centrui buvusi Marko mylimoji Kate Fretti. Šios gražuolės likimas amžiams bus susijęs su nerealizuotos šeimos, vaikų vizijos vieta. 

Kas gali įveikti mirtį? Meilės energija. Kuri turi būti aktyvi. Kiek stiprybės reikia tureti, kai laidoji savo sūnų? Simoncelli artimieji man yra pavyzdys, kaip galima  gedulą transformuoti į kažką, kas neša gėrį kitiems. Vaikams. 

Todėl šiandien nors ir liūdna, bet nuostabi diena. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.