Sicilija. Šiandien gimė. Sausio 19-oji

Sicilija. Šiandien gimė. Sausio 19-oji

Kovotojas su Sicilijos mafija, teisėjas Paolo Borselino (Paolo Borselino). Gimė 1940. 01.19 Palerme – nužudytas 1992.07.19 prie motinos namų Palerme. Buvo susprogdinta bomba. Teisėjas žuvo kartu su 5 apsauginiais. Kaip tai nebūtų siaubinga, Paolo Borselino žinojo, jog greit mirs.  Žinojo žmona, artimieji, visi italai. Nors apie mafiją girdėjau kaip ir visi, gyvendama Italijoje supratau, jog tai – visai nejuokinga, visai nelinksma.  “Mafia non perdona “ – “mafija neatleidžia” – sakoma Italijoje per amžius. Gailestis, empatija, supratimas, užuojauta – visa tai tik tušti žodžiai, kai atsiduri Cosa Nostros pasaulyje. 

Įsivaizduokite, jog du (tik du) teisėjai Džovanis Falkone (Giovanni Falcone) ir Paolo Borsellino stojo prieš pačius žiauriausius Italijos nusikaltėlius. Falcone/Borsellino veiklos dėka Italijoje buvo priimti nauji kovos su mafija įstatymai, sudarytos naujos valstybinės antimafijos struktūros. Svarbiausia – vyko taip vadinami maxi procesai. Įsivaizduokite, jog visus kokios nors šalies nusikaltėlių vadeivas surenka vienoje vietoje. Ir visus masiškai teisia. Jau vient tik apie 500 mafijozų vienoje vietoje, narvuose atrodė įspūdingai. Tikras teisingumo triumfas!? Galima būtų net pagalvoti, jog Italija švarėja, taisosi.

Pirmasis žuvo Giovanni Falcone. Kad jį nužudytų, mafijozai susprogdino visą autostradą. Cosa Nostra paskelbė mirties nuosprendį ir Borselinui. O kai mafija nusprendžia, belieka tik susitaikyti. 

Paolo Borselino buvo Giovanio Falcone vaikystės draugas. Jie kartu žaidė kieme, mokėsi vienoje klasėje. Likimas lėmė, jog geriausi draugai tapo žymiausiais Sicilijos didvyriais. Paradoksaliai mes daugiau žinome apie Italijos mafiozus, nei apie tuos, kurie su tais mafijozais kovoja. Bet patikėkite, kovotojai su visomis nusikalstamų grupuočių formomis taip pat labai kieti vyrukai. Gudrūs, protingi, drąsūs. Jų akys gražesnės, žvilgsniai gilesni, veidai šviesesni. 

Jie žino gyvybės kainą. Ir matyt, negali nekovoti. 

Paolo Borsellino apie baimę : “È bello morire per ciò in cui si crede; chi ha paura muore ogni giorno, chi non ha paura muore una volta sola” – liet. : “Puiku mirti dėl to, kuo tiki; kas bijo – miršta kiekvieną dieną, kas neturi baimės jausmo – miršta vieną vienintelį kartą.”

Visiškai neseniai, sausio pradžioje, Cosa Nostros krikštatėvio, organizavusio Falkonės ir Boreselino nužudymą, Totò Riinos duktė Paryžiuje atidarė restoraną ir pavadino jį “Corleone”. 

Komentarai nereikalingi. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.