Italai. Prancūzija. Šiandien gimė. Sausio 17-oji

Italai. Prancūzija. Šiandien gimė. Sausio 17-oji.

Dainininkė Dalida, kuri žinoma visų pirma kaip Prancūzijos muzikos pasaulio žvaigždė. 1933. 01.17 Kairas – 1987.05.03 Paryžius. 

Tikrasis menininkės vardas buvo Jolanta Kristina Džiljoti (Iolanda Cristina Gigliotti). Ji gimė Egipte, Kaire, italų emigrantų iš Kalabrijos šeimoje.  Laimėjusi „Mis Egiptas“ titulą ir išmėginusi aktorės karjerą vietos kino studijose, mergina laimės ieškoti išvyko į Paryžių. Ar puiki daininikės karjera, pasaulinė šlovė yra laimė? 

Įkvėpta filmo apie herojus Samsoną  ir Dalilą, Jolanta pakeitė vardą ir tapo Dalida.  Prancūzijoje ji tapo viena iš pačių populiariausių visų laikų dainininkių, užleidusi pirmąją  vietą tik Mirei Matje (Mireille Mathieu). 1988 vienoje apklausoje prancūzų buvo paklausta, kokios asmenybės labiausiai juos paveikė per pastaruosius 20 metų. Dalida atsidūrė antroje vietoje ir pralaimėjo tik Šarliui de Goliui.

Italei iš Egipto tapti antrąją žvaigžde visai neblogai.

Visi auksiniai į deimantiniai diskai, visuomenės meilė jokios laimės Dalidai nesuteikė.

Nėra liūdnesnės dainininkės, kurios gyvenimą tiesiog persekioja mirtis. Sakyčiau labai keista ir baugu, kai žinai, jog tokia graži ir talentinga moteris gyveno apsupta mirties, lydima mirties. Visi (!) jos mylimieji nusižudė. Visi. Ji pati taip pat nusižudė. Iš trečio karto. T.y. Dalida bandė žudytis per visą savo gyvenimą. Kiekvieną sykį rengėsi balta suknele, kaskart rašė atsisveikinimo laiškus. Dar neteko sutikti liūdnesnė istorijos.

 Lyg ir nebuvo prakeikta. 

Kai klausau jos dainų, kažkodėl lyg klausyčiau Jurgos ariją iš V.Ganelino “Velnio nuotakos”. Apie sutemą šaly žiedų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.