Italija. Emilia-Romagna. Šiandien gimė. Sausio 15 – oji

Gimė šiandien – sausio 15-ąją.

1932.01.15 Čezenoje (Cesena) šalia Ravenos gimė verslininkas, vienas iš maisto pramonės lyderių Frančesko Amadori (Francesco Amadori). 

Kaime šalia Čezenos gudručiai Amadori, po karo turguje pardavinėję vištas ir kiaušinius, per kelis dešimtmečius sukūrė vieną iš stambiausių pasaulyje (!) maisto pramonės fabrikų. Amadori šeima ir šiandien kukli, drovi. Mažai pasirodymų, jokių interviu. Vis gi, kiekvienas italas žino Amadori. Vištiena, kalakutiena, wursteliai kiekviename supermarkete, kioske, užkandinėje. 

Na ir žinoma reklama. Ta, kuri tiesiog įauga į smegenis. 

Italijoje maisto gamintojai labai mėgsta patys reklamuoti savo produkciją. Pasirodo toks vyriokas apvaliu veidu ir garsiai skanduoja: “Parola di Francesco Amadori” (“Frančesko Amadori žodis”). Lietuviškai tai turėtų skambėti,  kaip garbės žodis. Dar ir šiandien Italijos turguose ir baruose žodis turi sutarties reikšmę tikrąja prasme. Rankos paspaudimas, žodinis susitarimas – svarbiausia garantija. Pažadukų žemėje žmogus, kuris laikosi žodžio turi aukso vertę.

“Amadori” garantuoja kokybę. Jau nuo 2001 (!) pradėjo ne tik kalbeti apie laivai pievose besiganančias laimingas vištas, bet ir realizuoti tą idėją. Ir jau net baisu pagalvoti apie antibiotikus ar kitokius nuodus. Žinoma, įnoringiems italams sunku kažką blogo įkišti. Na ir džiugina tai, jog net stambios įmonės galvoja ne tik apie pelną. 

“Amadori” itališkai nusprendė sukurti aprangos mados liniją. Visų pirma savo darbuotojams, kurių virš 10 tūkstančių. Na ir visiems kitiems, kam patinka vištų ir viščiukų tema. Ironiški užrašai, kaip italų patarlė “Kiekvienas pažįsta  savo viščiukus” ir pan. pakelia nuotaiką ir primena, jog kaime gyvena linksmi, besidžiaugiantys savo gyvenimu ir darbu  žmonės. Emilijoj -Romanijoj gaminama super gera mėsa. Nuo stambiausio “Amadori “ iki mažo ūkelio garantuojama aukščiausia pasaulyje kokybė.

Net kiti italai mums to pavydi. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.