Italai pasaulyje. Prancūzija. Gimė šiandien. Sausio 14-oji

Italai pasaulyje. Šiandien gimė – sausio 14-oji.

Turine gimė mados pasaulio žvaigždė Nina Ricci (1883.01.14 Turinas – 1970. 11. 28 Paryžius)

Mados namai “Nina Ricci” šiandien labiau prancūziški nei itališki. Vis gi pradžia – įgimto itališko formų  rafinuotumo ir atlikimo technikos mokykla. Nina kūrė tiesiog spontaniškai, ant manekeno, visiškai neapgalvodama nieko iš anksto. Talentingos siūvėjos “auksinės” rankos, sėkmingos vedybos ir geras sūnus – būtent šie faktoriai tapo svarbiausiais Ninos Ricci sėkmės istorijoje. 

Maria Nielli – toks tikrasis Ninos vardas ir pavardė. Kai mergaitei buvo 12, ji su šeima persikėlė  į Prancūziją. Pjiemontiečiai, jei emigruodavo, paprastai  vykdavo būtent į Prancūziją. Turine net eiliniai piliečiai mokėjo prancūzų kalbą, o karaliai ir aristokratai tik šia kalba bendraudavo. Paradoksas, bet Italijos suvienytojai dažnai italų kalbos net nemokėjo. 

Taigi mažoji Marija pradeda dirbti siuvėja. Siuva ji gerai. Bet ne tame esmė. 

 1904 išteka už turtingo, rafinuoto juvelyro Luidžio Riči (Luigi Ricci). Gimsta sūnus Robertas. 

Marija vis dar kuria kitiems. Virš dvidešimt metų ji dirba mados namams “Raffin”. 

Savo sūnaus įkalbėta, 49 metų amžiaus, Marija galų gale apsisprendžia, pradeda dirbti sau. 1932 gimsta “Nina Ricci” (Prancūzijoje visi Mariją jau seniai vadina Nina). 

Prasideda mados namų “Nina Ricci” istorija. 

 Šiandien labai populiarūs “Nina Ricci” kvepalai, kvapai namams. Na o rūbų dizainas keičiasi, nes priklauso nuo besikeičiančių pagrindinių dizainerių vizijų. 

“Nina Ricci” mada skirta turtingai ir sėkmingai moteriai. Pati Nina buvo turtinga ir sėkminga. O ko gi reikia tokioms moterims? Lengvumo, lengvumo, lengvumo. “Kad būtų lengva šokti” – Nina įsivaizdavo šokančią moterį. Na ir, žinoma, kvepiančią moterį.  

Gyvenimas kaip šokis. Vintažinėse parduotuvėse ir turguose atkreipkite dėmesį į Ninos Ricci originalias sukneles. Jos nuostabios.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.