Kiek kainuoja kelionė į (iš) Romos oro uostus (-ų) į Miesto centrą taksi (TAXI)

Iš Lietuvos į Romą tiesioginiai lėktuvų skrydžiai vykdomi tiek į Fjumičino, tiek į Čiampino oro uostus. Kitaip tariant, Romos Fjumičino (it. Fiumicino, tarptautinė santrumpa FCO) arba Romos Čampino (it. Ciampino, tarptautinė santrumpa CIA) oro uostus.

Pats patogiausias ir prašmatniausias būdas – taksi.

Kiek tiksliai tai kainuoja?

Į Fjumičino – 48€.

Į Čiampino – 30€.

Taip tiksliai? Taip! Tarifas tikslus ir negali būti didesnis. Visas bagažas vežamas už tą pačią kainą! 

Iš kur toks tikslumas? O gi apie tai parašyta ant taksi durelių !!!

img_4556

Deja, daugelis to nežino. Pastebima, kad tik ką atvykusiam sunku susigaudyti ir pastebėti užrašą, net jei jis anglų kalba. Be to, būname apimti savotiškos “keliautojo“euforijos, kai į viską žiūrime pro “rožinius akinius“ ir kai ko tiesiog nematome.

Todėl kai kurie taksistai bando siūlyti savo kainas. Kaip negražu apgaudinėti vargšą turistą ir gadinti bendrą Italijos įvaizdį!  Bet toks gyvenimas.

Todėl keli patarimai apie tai, kaip vykti į Romos oro uostus taxi:

1. Naudokitės tik oficialiais, legaliais Romos taxi. Jie visada yra tik baltos spalvos ir šone turi Miesto Žymę “Roma Capitale logo“. Visada – lotyniškas “SQPR“.  Būtinas ir licenzijos numeris, kuris aiškiai parašytas ant priekinių durelių ir automobilio viduje.

img_4555

2. Dėl tarifų nediskutuojama, nes jie aiškūs. “Iki miesto centro“. Bet kaip suprasti tą centrą? Vėl gi, aiškiai parašyta “ Aureliano Mūrų viduje“. III amžiaus imperatoriaus Aureliano gynybinė Romos siena šiandien taksistams yra esminė, skaičiuojant pinigus : viskas, kas yra “Mura Aureliane“ sumūrytų sienų viduje, yra centras. Jei esate “Fuori“  (už sienos, išorėje), – jungiamas taksometras.

img_4559

3. Kiekviename taksi rasite ne tik licenzijos numerį, bet ir taksisto vardą ir pavardę. Mat taksistai Italijoje yra nepriklausomi verslininkai ir galimybę gauti licenziją turi ne visi. O tie, kurie gavo, ją labai vertina. Todėl niekas nenori nemalonumų Merijoje galimų skundų atveju. O Juk galima skųstis (po to, kai išlipsite). Šį galimybė teoriškai turėtų garantuoti aptarnavimo kokybę.

4. Taksi “pasigauti“ ne visada paprasta. Greičiausiai nesuveiks nei pakelta ranka, nei graži mergina už visą kompaniją ( šis gal ir suveiks). Visada surasite taksi specialiuose laukimo aikštelėse. Jos bus su stendais.  Pamatysite oranžinę lentelę su juodu užrašu TAXI.

img_4558

5. Jei taksistai negerai su jumis elgiasi ir bando kažką savo įrodyti, galite paskambinti dispečiariui. RADIO TAXI +39 06 3570. Šiuo telefonu galite užsisakyti taksi. Bet reikia paaiškinti, kur ir iš kur važiuojate (geriau itališkai). Kvaila sistema, bet kviečiant telefonu, jau nuskaičiuojami (įsėdimo akimirką) 3.25€ dieną ir 6.50€ naktį.

6. Kaip ir įprasta bet kurioje biurokratų valstybėje, čia veikia skundų sistema. Galite kreiptis :
Via Capitan Bavastro 94 accesso disabili da Via Pietro Felter, 26
Fax: 06/5740033
E-mail : mobilita@comune.roma.it

Aišku nesąmonė galvoti apie skundus kelionių metu, bet biurokratiškai į bet kurią veiklą žiūrintys italai jūsų žinias apie sistemą įvertins (žinios visada praverčia).

7. Pabandykite naują app My Taxi . Nereikės kalbėti itališkai, galima apmokėti kreditine kortele, paypal, grynais. Neblogai veikia.

8. Visada ir, dar kartą, visada yra transporto kamščių galimybė. Jei norite Jų išvengti, rinkitės kitą transportą ar kitą oro uostą ( traukinukai – tik Fjumičino).

img_0286

Romos taksistai neblogai kalba angliškai. Dažniausiai yra mandagūs ir malonūs. Tiesiog puikūs psichologai. Bendraukite su jais atitinkamai. Ir taip, lyg viską žinotumėte, suprastumėte. Lyg jūs žinotumėte, ką jie žino, ką jūs žinote ir t.t.

Geros kelionės ir gražių vaizdų pro baltojo taksi langą.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.