Milanas. “Aukštoji mada“ arba “Moda Alta“ pigiai. Fauchè turgus

“Jei to nėra Milane, to nėra niekur Italijoje“- niekada nepamiršiu šių vienos brangios parduotuvės savininkės žodžių. Milane yra viskas, ką italai sukuria mados pasauliui. Na, bent jau toks įspūdis.

Žinoma, kainos “kandžiojasi“. Žiūrėdama į elegantiškus ir stilingus milaniečius, vis galvoju, kiek gi jie išleidžia madai. Ir kiek reikia uždirbti, kad atrodytum kaip manekenas ar manekene iš madų žurnalų viršelių.

Norisi pigiau. Dar pigiau. Pigiausiai.

Outletuose kažką galima surasti. Bet vis gi nepigiai. Bent jau be šimto eurų nesirodyk.

Prisipažinsiu, nemėgstų turgų ir paprastai prekių kokybe bei deklaruota kilme nepasitikiu.

Bet Milanas yra Milanas. Šiame mieste net turguose prekiaujama kokybe. Ir todėl verta aplankyti patį geriausią, milaniečių labiausiai vertinamą turgų Fauchè gatvėje. Il Mercato di Via Fauchè.

Tai nėra didžiausias Milano turgus. Savotiški “Gariūnai“ – turgus Viale Papiniano. Jei anksčiau būten ten galima buvo rasti gerų prekių, paskutiniu metu kokybė labai suprastėjo. Tendencija – kuo daugiau kiniečių, tuo mažiau milaniečių. Neverta leisti savo brangaus laiko.

Kitas įdomus turgus – antikvarinis , “blusų“ turgus. Deja, vyksta tik kartą per mėnesį. Būtent paskutinį mėnesio sekmadienį (išskyrus rugpjūtį ir svarbias šventes) ir yra gana specifinis. Nors labai gražus ir vertingas. Nepamirškite, jog Milane vertiname stilių ir mokėjimą jį sukurti net iš senojo pigaus “šlamšto“ bei “blusų“. Be to, Antikvarinio turgaus vieta labai madinga – Naviglio Rajonas ( Il Naviglio Grande).

Bet svarbiausia vieta, kai turguje rasite “ Aukštąją Madą“, o ne kinietiškus pakaitalus- Via Fauchè.

Čia rasite viską: maistą, gėrimus, rūbus, avalynę, galanteriją, optiką. Italės mamos čia perka madingus drabužėlius vaikams. Juk bambini greitai auga, o firminiai daiktai parduotuvėse kainuoja brangiai.

Stella McCartney, Chloė, Marc Jacobs, Givenchy, Cucci, Prada, Dolce e Gabbana ir t.t Vaikams : Chicco, Disney, Benetton… Gal (normalu) ne naujausi modeliai, gal kažkuo neįtikusios serijos ir pan. Bet kainos! Avalynė  nuo 30 iki 200€, rankinės iki 100€.

Žodžiu, jei turite “atšlifuotą“ akį ir žinote, ko norite, tikrai rasite, kaip italai sako, “occasione“ (liet.galimybę). Bent jau milaniečių čia ieško pigių ir gerų daiktų tiek daug, kad verčiau eikite į turgų kuo anksčiau ryte.

Dirba : antradienį nuo 7.00 iki 14.00, šeštadienį nuo 7.00 iki 18.00.

Jei vykstate iš Milano Centrinės Geležinkelio Stoties – Milano Centrale-, eikite į Piazza Duca D’Osta, sėskite į tramvajų 33 ir išlipkite 13-je stotelėje Procaccini-Gramsci.

Milane – tūkstančiai puikių mados parduotuvių. Geriausias shoppingas jose- per sezoninius išpardavimus. Bet jei norite pigiai visada – turgūs. Šiuo metu populiariausias – Fauchè.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.