Milanas. Ką veikti ant Galerijos stogo?

Ką darome ant itališkų stogų?
Galime pasivaikščioti stogais gražiausioje Milano vietoje . Išgerti kavos ar suvalgyti picą. Skaičiuoti žvaigždes, grožėtis miesto panoramomis.
Gal nežinojote, bet Milane keliautojams yra suteikta galimybė pakilti (liftu) ant Galerijos (Galleria Vittorio Emanuele II) stogo.


Čia galite pasivaikščioti apie 300 metrų ilgio taku- promenadu 40 metrų aukštyje.
Visada įdomu pamatyti miestą iš paukščio skrydžio. Ypač svarbu, kai esate pačiame centre, tarp garsiojo Duomo (Milano Katedra) ir La Scala Operos Teatro. Pamatysite svarbiausius monumentus, Alpių kalnus.
Juk Viktoro Emanuelio II Galerija – viena pagrindinių Milano įžymybių, tikra miesto “iškilmių salė“. Tad apžiūrėti šią vietą kitu rakursu – tikrai smagu ir elegantiška.
Ryte, nuo 10.00 iki 12.00, į bilieto kainą įtraukti ir pusryčiai. Gurkšnoji sau kapučiną, medituoji, o po tavim, apačioje, skuba madingieji milaniečiai, virš tavęs- mėlynas itališkas dangus, aplink – Milano stogai ir tolimųjų Alpių siluetai.
Jei pasitaikys šalta diena, Jus šildys ne tik speciali įranga, apšildanti lauko aplinką, bet ir šilti, minkšti pledai (nors ir nelabai reikalingi, bet sukuria jaukumo atmosferą).
O jei norite ant Galerijos stogo pavalgyti, čia pat yra puiki picerija, kur picą kepa pizzaiuolo iš Neapolio. Tikrai aukštos kokybės, gerai vertinama net griežčiausių Italijos maisto kritikų.
Vieta vadinasi “12katinų“ – “I Dodici gatti in Galeria Pizza&Grill“. 12 katinų, nes čia (kaip ir bet kur kitur) ant stogų gyvena 12 (neesu tikra) katinų. Anksčiau juos prižiūrėjo viena ilgaamžė Galerijos gyventoja. Įdomu, bet pačioje brangiausioje Milano vietoje, Galerijos viršutinėje dalyje, yra keli butai. Kai Sinjora mirė, katės be priežiūros neliko, jomis rūpinasi gyvūnų globėjų asociacija ir (šiek tiek) restorano savininkas. Aš mačiau tik vieną katę. Nežinau, kur kitos. Gal tai tik legenda. Katė elgėsi, lyg būtų stogų šeimininkė.

img_4769
Kas kas, o pica tikrai nuostabi. Nei kiek neprastesnė, nei legendinė neapolietiška “Sorbillo Lievito Madre“, esanti šalia, bet apačioje. Paragaukite firminę “I Dodici gatti“ su Agerolos mocarela ir trumais). Daug originalių picų (pavyzdžiui, su geltonais pomidorais). Bet netrūksta ir tradicinių (pavyzdžiui, Vesuvio ar Margherita). Jei nenorite picos, galite pasirinkti puikų pastos ar antrą patiekalą. Galima tiesiog ką nors užkąsti. Kainos virš 10€, bet galima pirkti bendrą bilietą : Įėjimas į Galeriją + maistas; ir tada viskas kainuos apie 20€. Žinoma, ne pigu, bet ir ne nežmoniškai brangu. Įvairius bilietų variantus rasite atitinkamose svetainėse:
http://www.highlinegalleria.com
http://www.facebook.com/iDodiciGatti
Įėjimas – iš Teatro La Scala pusės. Galleria Vittorio Emanuele II N° 11/12 (angolo Piazza della Scala). Vieta beveik “slapta“, nesimato. Reikia eiti lyg į Leonardo Da Vinčio parodą – muziejų.
Kai kurie Milano “kazanovos“ čia veda savo “aukas“. Magija ir žvaigždžių artumas padeda užkariauti širdis. O paprastiems keliautojams ši romantiška vieta taps tikra atgaiva karštą itališką vakarą ar žvaigždėtą naktį.
Nepamirškite sugalvoti norą.

img_4763

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.