“Eataly“ – itališko maisto šventovė

Ne tik visas pasaulis, bet ir patys italai dievina savo virtuvę. Visais įmanomais būdais ją  propaguoja. Vienas iš jų – dideli prekybos centrai, kur prekiaujama tik aukščiausios kokybės itališkais maisto produktais, – EATALY.

Pavadinimas kilo, sujungus du angliškus žodžius EAT – valgyti ir ITALY – Italija. Taigi, kai einame į Eataly, einame “valgyti Italijos“. Pagrindinis šių maisto hipermarketų tikslas – suteikti galimybę visame pasaulyje valgyti, lyg būtum Italijoje.

Visas itališkas maistas kokybiškas. Jo galima nusipirkti supermarketuose, turguose, mažytėse specializuotuose parduotuvėlėse, kepyklose ir t.t.

Tad kuo gi įdomios Eataly parduotuvės? Kuo patraukli ir originali Eataly maisto pristatymo idėja? Kodėl labai rekomenduoju aplankyti Eataly ? Apie viską iš eilės.

Eataly idėja gimė 2004 metais, o pirmasis hipermarketas buvo atidarytas 2007 Turine, Pjemonte, šiaurės Italijoje. Eataly įkūrėjas – verslininkas Oscaro Farinetti. Šiuo metu tai vienas iš pačių įžymiausių ir populiariausių visuomenės veikėjų. Kaip ir jo draugas, Carlo Petrini, “Lėto maisto“ (it. Slow food) įkūrėjas, Oscaras Farinetti labai gerbiamas. Tikra žvaigždė.

image

Jo verslo formulė – paprastumas. Atėjęs itališko maisto, kiekvienas gali :

  • Pirkti. Vienoje vietoje pasiūloma viskas, kas geriausia itališkame maisto pasaulyje ir suteikiama galimybė visiems įsigyti liuks klasės produktus.
  • Valgyti. Vienoje vietoje sujungtos įvairios  maitinimo įstaigų formos ( barai, restoranai, kepyklos, osterijos ir t.t.), kur visada non-stop galima valgyti tipiškus Įvairių regionų patiekalus.
  • Gaminti. Išmokti gaminti itališkus patiekalus. Tai ne pavienės studijos ar mokyklos, o galimybe specializuotose  salėse įvairiu laiku mokytis pas žymiausius Italijos šefus. Gaminti kartu su įvairių regionų virtuvės žvaigždėmis – nuostabi galimybė, prieinama kiekvienam.
  • Studijuoti. Galimybė studijuoti Italijos virtuvę. Mokytis degustuoti. Išsirinkti knygą apie maistą čia pat esančiame knygyne. Dalyvauti viešuose diskusijose maisto tema. Klausyti paskaitų apie Italijos maisto kultūrą.
  • Garantuoti. Eataly veikia lyg šeima. Gamintojai tikisi į ją patekti ir dažniausiai lieka ištikimi, o tai garantuoja maisto prekių ekskliuzyvumą.

Eataly pagrindinė idėja itališkai “ La Vita è troppo breve per mangiare e bere male“. Lietuviškai tai : “ Gyvenimas per tumpas, kad valgytume  ir gertume blogai“. Tikra tiesa.

Užsienyje Eataly garantuoja aukštą itališko maisto kokybę ir super įvairovę. Tai lyg mini Italija vienoje vietoje. Negalime pervežti Koliziejų ir Uficių Galeriją, bet galime – kitą kultūrą, maisto kultūrą. Kuri italams nė kiek ne mažiau svarbi.

Eataly – labai populiaru. Visame pasaulyje tenka laukti eilėse  prie įėjimo. Dažniausiai tenka laukti ilgai. Statomos naujos parduotuvės visame pasaulyje. Italija garantuoja sėkmę. Reikia labai didelių patalpų. O. Farinetti paprastai transformuoja jau esančius pastatus. Dažnai -apleistas gamyklas, stotis. Pavyzdžiui, Romoje – transformavo senąją geležinkelio stotį Roma Ostiense, kuri 2012 atgimė naujam gyvenimui. Tapo nauja Eataly parduotuve, užimančia 16 tūkstančių kvadratinių metrų. 4 aukštų gigantiškoje patalpoje – itališko maisto rojus.

image

Kaip reikia leisti laiką Eataly? Kelios pastabos:

  • Laikas. Čia praleisite daug laiko. Greit apeiti greičiausiai nepavyks. Nuo kvapų ir vaizdų sukasi galva. Atsiranda apetitas. Greičiausiai nuspręsite užvalgyti. Galima praleisti visą dieną ir nepastebėti, kaip bėga laikas.
  • Racionalus požiūris. Nepirkite maisto iš karto, ką tik atėję. Apžiūrėkite visus aukštus. Jei nuspręsite pavalgyti viename iš restoranų, išgerti alaus aludėje ar suvalgyti ledų ledainėje, vėžymėlis su prekėmis tik maišys.
  • Kainos. Kainos šiame maisto boutique aukštesnės, nei kitur. Mokėkite už unikalumą, už tai, ko niekur kitur nerasite.
  • Skoniai. Siūlau pirkti ir valgyti tai, ko galbūt dar neragavote. Eataly gali rasti beveik viską; naudokitės proga paragauti ko nors egzotiško.

Aš labai mėgstu Eataly už modernų dizainą, švarą. Neutralų, bet greitą aptarnavimą restoranuose. Ir už maistą.

image

www. eataly.net

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.