Ledai. Kelios pastabos apie visų mėgstamus ledus “GROM“

Aš taip pat labai mėgstu ledus “Grom“. Kai keliauju po Italiją, visuose miestuose randu “Grom“ ledaines. Paprastai jos būna centrinėse miestų aikštėse ir turistų susibūrimų vietose. Vis gi, noriu papasakoti ne tik apie šį ledainių tinklą, bet ir apie pačių italų skeptiškumą ir gana neigiamą požiūrį į “Grom“.

“Grom“ ledai sukurti pagal visiškai originalų receptą ir visiškai slaptą technologiją. Visa tai sugalvojo du jaunuoliai iš Turino 2002 metais. Jiems nebuvo nė trisdešimties, o toks amžius Italijoje – beveik vaikiškas. Du laaaabai simpatiški draugeliai, kuriuos suartino tarnyba kariuomenėje. Vienas, Guido Martinetti, mėlynakis blondinas, studijavo Žemės ūkį, svajojo tapti vynyninku. Kito – labai keista pavardė Grom ( aš buvau įsitikinusi, kad tai kažkaip susiję su Rusija) tapo ledų ir ledainių pavadinimu, prekiniu ženklu “GROM“. Federiko Grom sugalvojo verslo idėją, kuri paprasta ir tuo pačiu geniali – reikia pradėti gaminti ledus, kaip tai darė mūsų protėviai. Ledai turi būti ne gražūs o skanūs. Taip gimė pagrindinė “ GROM“ misija : “Ledai, kaip anksčiau“ ( “Il Gelato come una volta“).

image

Pirmoji ledainė atidaryta Turine 2003 metais. Buvo investuoti tėvų pinigai ir pasiskolinta iš bankų. Šiuo metu abu jaunuoliai – multimilijonieriai, geidžiamiausi Italijos gražuoliai. Vien Italijos teritorijoje – virš 50 “Grom“ ledainių. Taip pat galite paskanauti “Grom“ ledų JAV, Japonijoje ir kt. Jei norite daugiau sužinoti apie “Grom“, skaitykite ganą išsamiai įvairiom kalbom aprašytą jų istoriją, dabartį ir ateities planus http://www.grom.it

Kuo “Grom“ ledai išsiskiria kitų itališkų ledų fone.

Aš jau rašiau apie itališką gelato. Konkurencija Italijoje, kur ir buvo išrasti ledai, didelė.

  • Martinetti ir Grom sugalvojo gana smulkiai pasakoti apie tai, iš ko gaminami jų ledai. Pirminis produktas – ne tik kokybiškas ( nieko naujo – itališki ledai dažniausiai kokybiški), bet ir su tikslia kilmės nuoruoda, adresu. Visi turi žinoti, kad geriausia vanilė – iš Madagaskaro. Ir, žinoma, Grom naudoja tik tokią, Madagaskaro vanilę. Ir taip visi produktai. Tik aukščiausios kokybės. Tik iš geriausių vietų.
  • Firminiai, nepakartojami skoniai. Niekas nežino tikslios receptūros. Tai – didžiausia paslaptis. Pavyzdžiui, kreminiai Grom ledai (it. Crema di Grom). Mano mėgstamiausi :stracciatella (grietinėlės ir pieno balti ledai su šokolado drožlėmis) ir karameliniai su druska (neįsivaizdavau, kad druska tinka su ledais) – it. Caramello al sale..
  • Ledų skonis nesikeičia. Skonių nedaug – apie 20. Lengva išsirinkti, išragauti, susidaryti savo nuomuonę ir įsiminti.
  • Vaikinai sugalvojo kas mėnesį keisti tik vieną ar du skonius. Taip pirmą kartą Italijoje gimė ledai pagal sezoną – Gusto del mese – liet. Mėnesio skonis ( tariame Gusto dėl mėzė). Atkreipkite dėmėsį į šią ypatybę. Aš visada paragauju mėnesio skonį. Šiuo metu, pavyzdžiui, galima skanauti migdolinių ledų. Suprantama, sezoniškumas reiškia maisto, ledų, kokybę.
  • Niekam kol kas nepavyko suprasti, kokia Grom ledų gamybos technologija. Mat šie ledai gaminami vienoje vietoje, Turino priemiestyje esančioje laboratorijoje ir vėliau išvežiojami po visą pasaulį. Jei jus nors kartą gaminote ledus namie, suprantate, jog natūralumą ir gerą skonį ilgai išlaikyti sudėtinga. Kaip gali būti, kad Grom ledai išlaiko puikias skonio savybes ir šviežumą kur nors Romoje. Jau nekalbu apie New Yorką ar Tokijų. Juk ledai turi būti nuskraidinti, tam reikia laiko ir t.t. Grom įkūrėjai skelbia, jog naudoja tik natūralias medžiagas, o ledų šviežumą ir gerą konsistenciją palaiko stebuklingojo saldžiavaisio pupmedžio miltų pagalba. Ne visi tuo tiki, bet niekas nieko kitaip paaiškinti negali. Ledai minkšti, švieži, skanūs. O laboratorija, kur jie gaminami, griežtai kontroliuojama. Ten niekas negali patekti. Išskyrus gudručius savininkus, ir techninius darbuotojus, žinoma. Visi saugo savo paslaptis.
  • Apie savo verslą Grom įkūrėjai pasakoja labai daug. Jie pirmieji išleido net knygą apie savo ledus. Knyga, tarp kitko, visų pirma apie draugystę, apie idėjas, apie romantiką. Apie meilę maistui. Tokia labai itališka knyga. image

Visas pasaulis žavisi Grom ledais. Jų ledaines pamatysi iš tolo, nes ten – visada eilės. Bet patys italai gana smarkiai kritikuoja Grom. Gali išgirsti nuomuonę, kad šiuos ledus gali mylėti tik nieko nesuprantantys užsieniečiai.

Kodėl dažnas italas kritikuoja Grom ledus

  • Visų pirma, reklaminiais užrašais apie ledų natūralumą italų nenustebinsi. Juk jei ledai padaryti natūraliai, tai kam apie tai rašyti. Ir taip žinoma, kad visada “Artigianale“ – reiškia – be chemijos. Kai tau sako, kad sviestas sviestuotas, atrodo, kad tave laiko kvailiu.
  • Antra, turėdami omeny aukščiau aprašytus ledų gamybos niuansus, negalime teikti, jog ledai Grom – ne pramoniniai. Todėl po ilgų debatų ir net teismų , Grom buvo priversti visose ledainėse ir internetinėje erdvėje pašalinti užrašą “Artigianale“. Italijoje netekti amatininko vardo – didžiausia gėda. Todėl Grom valdytojai visur ir visada vadina savo ledus natūraliais, bio ir dar kaip nors kitaip, bet niekada “Artigianale “. Išeitų, kad Grom ledai ne visai naminiai, bet ir ne pramoniniai. Toks, žinote, tarpinis variantas.
  • Grom ledainėse imami pinigai už plaktą grietinėlę. Ji labai mėgstama Romoje. Būtinai valgome ledus “con panna“ (su plaktos grietinėlės pūtomis). Savaime suprantama, grietinėlė turi būti nemokama. Tik Grom – mokama. 0.50€. To jiems Italijos, o ypač Romos, ledų gerbėjai, niekada neatleis.
  • Tikri naminių ledų gamintojai dirba, dirba, dirba ir nieko per daug neuždirba. Sakoma, kad ledai – tai ne verslas, o gyvenimo būdas. O Grom “daro“pinigus ir nesuka per daug galvos. Paryčiais nesikelia, po turgus, ieškodami skaniausių vaisių ledams, nelaksto. Ir minios žmonių Grom ledus perka ir giria. Žinoma, kaip čia nesipiktinsi, neliūdėsi ir nekritikuosi.

Tai ką daryti? Pirkti ar nepirkti Grom ledus?

Aš juos perku, kai italai nemato. Kai būnu viena. O jei pamato, tenka sugalvoti kokį pasiaiškinimą. Grom – tikrai labai skanūs ledai. Bet jei juos valgysite italų kompanijoje, neverta per daug aikčioti iš susižavėjimo. Geriau patylėti, kukliai pagirti. Ir pabrėžti, kad, vis gi, norėtumėte paragauti tikro vietinio ledų “maestro“ šedevrų. Pamatysite, kokia bus italų reakcija. Jie pradės Jus vertinti kaip tikrą, jiems lygų, gurmė.

http://www.grom.it

image

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.