Istorinis Venecijos kokteilis Bellini

Visuose Venecijos baruose ir parduotuvėse pamatysite buteliukus su užrašu Bellini ir prierašu “ Cocktail di Venezia“ – “Venecijos kokteilis “. Kokteilių daug , bet būtent šis – labiausiai simbolizuojantis miestą ant vandens. Todėl nusprendžiau šiek tiek papasakoti apie Bellini. O Jums beliks jo paragauti.

Labai graži rožinė kokteilio spalva – tai pagrindinio elemento – persiko- spalva. Persikai turi būti ne bet kokie, o su baltu minkštimu. Būtent tokie persikai būdingi Veneto kraštui. Ypatingai skanūs – iš Veronos priemiesčiuose esančių sodų. Taigi, patys tinkamiausi – Veronos baltieji persikai. Iš jų turime išspausti sultis.

image

Tada pradedame baltą Veneto vyną Prosecco. Jei neturime šio putojančio vyno, galime pilti šompaną. Tik tada jau bus ne Bellini, o Bellini Royal. Geriau laikytis tradicijų ir gerti originalų Venecijos kokteilį.

Santykis 3/10 persikų sulčių + 7/10 Prosecco. Žinoma, nepamirškite ledukų.

Kodėl šis lengvas kokteiliukas – vienintelis “oficialus“ venecijietis?

Mat, kokteilio sukūrimas jau tapo savotiška istorine legenda. Bellini sukūrė žmogus, kuris praturtino Italijos virtuvę – sukūrė karpačio (carpaccio). Jo vardas Arrigo Cipriani. Tėvo atidarytame bare “Harry’s Bar“ rinkosi visi ne tik Italijos, bet viso pasaulio VIP-ai. Tarp jų – ir rašytojas Ernestas Hemingvėjus. Būtent jam, nuolat rašančiam bare ( Venecijoje gimė romanas “Anapus upės, medžių ūksmėje“) ir geriančiam kokteilius, buvo sugalvotas Bellini.

Kodėl kokteilis pavadintas būtent Bellini? 1948 metais Venecijos Dožų Rūmuose vyko dailininko Džovanio Belinio (Giovanni Bellini) paroda. Dailininkas buvo venecijietis ir labai taikliai panaudojo spalvų niuansus. Ypač graži – rožinė, persiką primenanti spalva. Ir šiaip jau, beveik visi dailininko paveikslai – šiek tiek rožinės spalvos.

image

Kita pavadinimo kilmės versija – tiesiog pagarba dailininkui G. Belliniui.  Labai mėgsta italai įvairius gėrimus ir patiekalus vadinti garsių žmonių vardais. Taigi, Bellini pavadinimas – dailininko šlovinimas.

Tikrai verta paragauti atšaldyto Bellini bet kuriame Venecijos bare. Arba galite nusipirkti jau padarytą buteliukuose variantą bet kuriame Italijos supermarkete, prisidėti ledo ir pasvajoti apie romantiškiausią pasaulio mietą su taure Bellini rankoje…

image

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.