Norite atsigaivinti ir pasisemti energijos – gerkite migdolų pieną

Italai labai mėgsta migdolų pieną. Jį naudoja žymiai dažniau, nei mes įsivaizduojame. Todėl visiškai normalu bare paprašyti kavą pabalinti ne įprastu, o migdolų pienu. Vasarą dažnai geriame migdolų pieną kaip gaivinantį gėrimą.

Nenustebkite, bare ar supermarkete išvydę tetrapakus su užrašu “Latte di mandorla“ – “Migdolų pienas“. Nesumaišykite : MANDORLA reiškia MIGDOLĄ, o MANDORLO – MIGDOLŲ MEDĮ.

Migdolo medžiai, ko gero, pirmieji pražįsta taip gražiai ir taip staiga. Jie, lyg kokios mūsų žibutės, yra pirmieji pavasario pranašai. Jau vasario mėnėsį Sicilijoje švenčiamos migdolų žydėjimo šventės. Kovą gi – visa Italija migdolais pražįsta.

Migdolai ne tik žavi savo žydėjimu. Šie vaisiai-riešutai – tikras išsigelbėjimas nusilpusiems po žiemos mūsų kūnams. Migdoluose pilna visokių vitaminų (ypač E), naudingų mikroelementų, rūgščių. Migdolai švelnina odą, gerina virškinimą, grynina kraują, stiprina atmintį.

Leonardas Da Vinčis visada nešiojosi kišenėse migdolus ir juos krimto be perstojo. Genijus taip pat labai mėgo migdolų pieną.

Migdolai pradėti naudoti dar nuo Antikos laikų. Graikų mitologija pasakoja apie nuostabią princesę Filiją, kurią sužadėtinis vestuvių dieną paliko prie altoriaus. Filija jo laukė metų metus, kol galiausiai iš sielvarto mirė. Kaip gailestingumo ženklą, dievai pavertė ją migdolų medžiu, vilties simboliu. Bet princesė nežinojo, kad jos mylimasis ją paliko ne todėl, kad nemylėjo. Jis išvyko į karą ir saugumo sumetimais negalėjo niekam apie tai pranešti. Grįžęs Demofonas pamatė Filiją, paverstą belapiu, bežiedžiu medžiu ir jį apkabino. Staiga medis apsipylė žiedais. Išvydę šį nuostabų žydėjimą, visi suprato, kad meilė nugali mirtį.
Ir šiandien tikima, kad per krikštynas, vestuves ir kitas religines ceremonijas įteiktas nelyginis migdolų skaičius (trys, penki, septyni) užtikrins sėkmingą ateitį ir atneš laimės. Žydams sėkmės simboliu yra migdolų ir razinų mišinys. Krikščionys gi apie migdolus žino, kaip dieviškojo pritarimo ženklą.

Jei Lietuvoje migdolai – egzotika, Italijoje visi nuo vaikystės valgo tortus ir pyragaičius su migdolais. Naudojamas migdolų aliejus, miltai. Vaikai kasdien geria migdolų pieną.

Įdomūs vasariniai, gaivinantys kokteiliai su migdolų pienu.

Pats populiariausias -TROPICAL. Sudėtis :

Mėtų sirupas

Aviečių sirupas

Migdolų pienas

Jei norite alkoholinio varianto – pridėkite ROMO arba džino.

Proporcijos nėra tikslios. Išeina labai graži žaliai melsva spalva ir puikus skonis

Bet kuriame bare pietų Italijoje užsisakykite TROPICAL.

image

Šiauriau Romos šį kokteilį žino ne visi, bet Latte di mandorla tikrai bus.

Skanaus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.