Roma. Gerti kavą retrò kavinėje knygų apsuptyje. Už 0.80€. Jaukumas šalia Navonos aikštės

Kavinė L’ Emporio alla Pace yra beveik Navonos aikštėje. Gal todėl aš jos taip ilgai neradau. Juk negali būti knygyno tipo kavinė labiausiai turistinėje Romos vietoje. Kur barai ir kavinės dažniausiai dirba principu “ pagauk turistą – apgauk turistą.“

O čia, L’Emporio… ne tik jauku, bet ir pigu. Tiesa kavinė ne visai tipiška. Tradicinis itališkas baras turi atrodyti visiškai kitaip. Todėl ir vadinu šią įstaigą lietuviškai – kavinė. Šiek tiek primena Vilniaus ar Kauno, o ir kitų Europos miestų kavinukes.

Daug metų eidama pro šalį neatkreipdavau dėmėsio, nes kavinė  neturi stalelių lauke.

image

Tai šioks toks minusas- juk mes Italijoje! Visada norime sėdėti prie stalelių ir kvėpuoti grynu oru.

Bet yra ir daug pliusų. Oro kondicionieriai vasarą – tikra atgaiva pavargusiaim nuo karščio keliautojui. Be to, čia nereikia mokėti papildomai už sedėjimą ir aptarnavimą. Apsitarnauti tenka savarankiškai.

Ir nemokamas wi-fi. Gali nusipirkti kokteilį, kavą, salotas ir t.t. Skanu čia pusryčiauti, , galima užkąsti ar kaip reikiant pavalgyti. Bet italai taip nedaro. Jie niekada nepietauja ir nevakarieniauja kavinėje . Tam yra restoranai. Todėl rekomenduoju Emporio gerti kavą, kokteilius. Paėmei vieną ir  sėdėk nors visą dieną.

image

Aplinka viduje labai jauki ir elegantiška. Savotiška egzotiška Romoje – knygos baruose. Juk italai baruose ko ko, bet  knygų tikrai neskaito. Jau sakiau, kad vieta netipiška. Knygos italų ir anglų kalbomis, jas galima skaityti, vartyti. Nors dažniausiai visi akis įbedę į telefonus, ipadus ir kompiuterius.

Deja, kavinė nedidelė. Pirmoje salėje išrangytos metalinės kėdutės ir maži metaliniai staliukai. Toliau salėje – raudonos sofos ir minkšti krėslai. Va ten tai gali nugrimzti ir net užsnusti.

L’Emporio alla Pace – tikrai gera vieta atsipūsti ir pailsinti kojas. Jei jau priėjote Navonos aikštę, dar du žingsniai – ir atsidursite tikroje Taikos oazėje. ( Pace itališkai reiškia taiką).

Adresas: Via della Pace 28, Roma

Dirba visas dienas nuo 06.00 (!) iki 02.00 (!)

image

http://www.lemporioallapace.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.