Roma. Kaip papietauti už 4€ Ispanijos Laiptų papėdėje

Brangiausioje Romos vietoje tikrai nėra pigių restoranų ir barų. Įmanoma papietauti už 4€ tik, jei žinai, kur ieškoti. Papasakosiu, kaip paragauti skaniausių makaronų (it.pasta) už 4€ Gucci, Prados ir Bulgari kaimynystėje.

Viena iš pačių simpatiškiausių Romos senamiesčio gatvių -Via della Croce. Ji tiesiog prasideda Ispanijos aikštėje (Piazza di Spagna). Iš karto ,vos įsukę, pamatysite eilę. Tai bus eilė prie PASTIFICIO (Guerra). Taigi- jau atėjote. Tikrąja ta žodžio prasme – du žingsniai.

Pastificio – bendrinis žodis reiškiantis vietą, kur gaminami makaronai. Kaip žinote, italai visus makaronų gaminius vadina PASTA. Taigi, PASTIFICIO – tai PASTOS darymo vieta. Skiriasi nuo pasticceria – konditerijos, nes saldžias bandeles ir tortus, valgomus rytais, italai taip pat vadina pasta. Taigi, ryte pasta – saldumynai, visą kitą laiką – makaronai.

image

Pastificio Guerra – naminiai makaronai. Čia pat nedidelėje laboratorijoje jie gaminami. Aukščiausia kokybė, rankų darbas. Aplinka šiek tiek vintažinė, niekas nasikeičia nuo ketvirtojo dešimtmečio. Svarbu, kad nesikeičia ir kainos. Tai ko gero vienintelė tokia pigi vieta, o per Kalėdas čia gauni pavalgyti nemokamai!

Gal todėl, kad PASTIFICIO įkūrėjas buvo pastorius? Kaip ten bebūtų, ateikite. Pajusite ne tik skonį, bet ir ypatingai mielą atmosferą, kurią kuria aptarnaujantis personalas. Jie dirba greit, todėl nebijokite eilės. Ji gerai organizuota, greit eina. Kai ateisite prie kasos, mokėsite 4€ už porciją. Su čekiu – toliau renkatės dviejų rūšių pastas ( 2 skirtingas ). Lėkštės plastikinės. Tada gaunate šakutę, vandens stiklinę atsigerti. Vyno taip pat gausite! Basta! Eikite lauk …

Tikrąją ta žodžio prasme turite išeiti į gatvę. Vietos nėra, teks valgyti, kaip nors stovint. Už tokią kainą nėr ko norėti. Svarbiausia – skanu ir pigu.

Žinoma, galite pirkti išsinešimui. Bet italai pastą valgo šviežią. Niekada nešildo ir nevalgo atšąlusios. Todėl perkančių išsinešimui – nedaug.

Pastificio Guerra – viena puikiausių Romos gatvės maisto (street food) pavyzdžių.

image

Adresas : Via della Croce 8, Roma

Dirba : nuo 10.00 – 21.00. Galima pavakarieniauti. Sekmadienį (kartais) nedirba.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.