Vynas. (I) Ar tinka gerti pilstuką Italijoje? Apie vyną, kuris pigus.

Gerti patį pigiausią vyną ir atrodyti inteligentiškai? Snobai Italijoje geria pilstuką?

image

Taip, italai labai vertina ir mėgsta gerti pigų vyną! Papasakosiu, kaip jį gerti ir kur jį pirkti.

Vyno Italijoje daug. Čia jį geria visi ir daug. Bet nevadina alkoholiu. Kiekvienas žino savo “normą“. Nepamatysite girtų gatvėse. Nėra alkoholizmo problemos. Nėra ir buitinio alkoholizmo, nors vynas geriamas kasdien per pietūs ir vakarienę.

Taip yra visų pirma todėl, kad Italijoje vynas – labai geros kokybės. Visas vynas. Net pats pigiausias.

Visada gaminamas natūraliai, be priemaišų. Įmesti maišą cukraus į vyno statinę – didžiausias nusikaltimas . Tai – lyg skriausti mamą. Šiaip jau italai labai nerimti. Bet yra šventų dalykų, kai jie labai surimtėja. Yra susikaupę ir atsakingi. Tai, pavyzdžiui, – šeima. Arba sveikata. O sveikata -tai maisto kokybė. O maistas neįmanomas be vyno. Štai ir visas atsakymas. Italijoje- maisto kultas. Todėl blogo vyno nebūna.

Kai kada girdime, kad geras vynas- brangus vynas. Ir šiaip jau gerti brangius gėrimus- tai,visų pirma, statuso reikalas. Daugelis planetos gynentojų apie vyną nieko nesupranta. Mažai padeda ir visokia spausdinta literatūra, nes vyną reikia ragauti. Todėl nusprendžiame, kad kuo daugiau sumokėsime, tuo geresnį vyną nusipirksime. Tame, žinoma, yra logikos. Bet kartais negali sau to leisti tiesiog finansiškai. Arba nenori permokėti. Juk išeitų, kad vynas prieinamas tik turtingiesiems. Ačiū Dievui, Italijoje galite sumokėti visiškai nedaug ir mėgautis geros kokybės vynu. Net jei tai – pilstukas.

VINO SFUSO – PILSTOMAS VYNAS

Kur jį rasti? Geriausi žinoma pirkti pas gamintoją. Kaip Lietuvoje samanę, čia visi , kas gali, pasigamina vyno sau. Dažnai jo būna per daug, kaip pas mus stiklainių su raugintas kopūstais. Tada išdalini draugams ir pažįstamiems. Pakliūvę pas italą, turintį savo žemės, savo “ sodą“, greičiausiai gersite naminį vyną ir dar gausite dovanų. Jis bus be jokių priemaišų, biologiškas. Pats sveikiausias.

image

Šiuo metu Italijoje tiesiog labai madinga gerti tokį natūralų , BIO vyną. Atsidarė daug vynynių, kurios prekiauja taip vadinamu “00 kilometrų“ (it.“00 chilometri“) vynu. Arba tiesiog Vino Sfuso (liet.pilstomu vynu). Paskutiniu metu ir beveik visuose supermarketuose šalia tradicinių vyno butelių pamatysite pilstomo vyno skyrių. Atkreipkite dėmėsį, nepraleiskite.

“00 kilometrų“ – reiškia, kad gamintojas čia pat, šalia mūsų. O tas artumo, tas kaimynystės jausmas Italijoje labai svarbus. Kaip receptai, kurie nesikeičia tūkstančius metų, nesikeičia ir vyno skonis. Vietinis, namų skonis.

Labai svarbu- gerkite vietinį vyną.

Vietiniai patiekalai tinka tik su vietiniu vynu. Tik pižonai ir nieko nesuprantantys užsieniečiai užsisako kur nors Sicilijoje Toskanos Chianti. Iš tokių galima ir pasišaipyti, ir pinigų “ numelžti, ir nežinia ką “pakišti“. Sumokės ir didžiuodamiesi gurkšnos “Brunello di Montalcino““ kur nors Venecijoje. Juk “Brunello…“ – pats “kiečiausias“ vynas Italijoje, todėl  tikrai neapsigausi. Koks naivumas! Italas net pagalvos , atkimšdamas eilinį šimtus eurų kainuojantį butelį, -“Ignorante“ ( liet.kvailelis neišmanėlis).

Vino sfuso ( pilstomas vynas)- labai geras vynas!

Gal šiek tiek kalta ir ekonominė krizė. Pilstomo vyno pardavimo vietų vis daugiau ir daugiau. Jokių gražių butelių, įspūdingų etikėčių. Atsineškite savo butelį. Gali būti plastmasinis. Bet jei neturite taros- vietoje ją gausite. Tik reiks sumokėti apie 0,5€ (ne visada, dažnai nemokami). Tušti plastikiniai buteliai išstatyti šalia bačkų . Pilkis ir neškis…

Salute !!!  Į sveikatą !!!

 

Vienas komentaras “Vynas. (I) Ar tinka gerti pilstuką Italijoje? Apie vyną, kuris pigus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.