Florencija. Geriausios gatvės maisto (street food) vietos centre. 2) “All’antico Vinaio“

Florencijos senamiestis labai mažas. Logiška būtų įsivaizduoti, kad maitinimo įstaigos gali kelti kainas iki begalybės- turistas vis tiek pirks. Žinoma, restoranai, picerijos, kavinės, barai gana brangūs. Todėl labai populiarios tokios vietos, kur galima tiesiog užkąsti. Vietos, prekiaujančios įvairiais sumuštiniais ir vynu. Kai stovi tiesiog gatvėje. Vienoj rankoj – vyno taurė, kitoj- sumuštinis. Florencijoj užkandžiaujama būtent taip, o pats užkandžiavimo procesas vadinamas “spuntino“.

“Spuntino“ – vienas iš tų žodžių, kuriuos reikėtų žinoti kai vykstate į Italiją. Florencijoje tai niekada nebūna pica. Florentiečiai turi savo užkandžius. Apie juos papasakoju , kai su turistais einu ì tipiškas vynynes ir barus

Taigi, norėčiau paminėti pačią žymiausią Florencijoje vietą užkąsti- “All“antico vinaio“. Tuo pačiu paaiškinsiu kai kuriuos vietinius maisto terminus ir pavadinimus.

“All“antico vinaio“ lietuviškai būtų – “Pas senąjį vynyninką“. Tai ne tik garsiausia Florencijoje vynynė. Ši vieta -pati populiariausia maisto įstaiga mieste. Jei tikėsime TripAdvisor – tai pati žymiausia vieta Europoje ( 2014, 2015 metais) ir antra pagal populiarumą vieta pasaulyje.

image

Kodėl “All’antico vinaio“ toks populiarus? Kodėl žmonės stovi eilėje valandas, kaip ì Uficių (Uffizi) galeriją? Atsakymas labai paprastas- produktų kokybė ir žema kaina.

Viskas, ką beragautum,- vietinė Toskanos produkcija. Pradėkime nuo duonos. Tai toskanietiška focaccia (liet. fokačia), kuri ypatinga; todėl vadinama SCHIACCIATA (liet. skjiačiata). Skonis nepakartojamas, reikia ragauti. Žinoma, galima užsisakyti paprastą rosettą ( apvalios formos baltą bandelę). Bet geriau- schiacciata.

Toliau dedamas įdaras. Originalu – mėsos “trupiniai“ su prieskoniais – SBRICIOLONA (liet. Sbričiolona). Įdarą renkamės patys.Vitrinoje išsirinksite. O jei nemokate pasakyti ar nežinote, leiskite už Jus nuspręsti pardavėjui. Jie tikrai iš patirties žino, kas labiausiai patinka užseniečiams. Taigi, imkite “schiacciata farcita“ (su įdaru). Man labai patinka Favolosa (liet. favolosa) : sbriciolona (kepti mėsos gabaliukai), crema di pecorino ( pekorino – avies sūrio kremas), crema di carciofi (artišokų kremas), melanzane grigliate ( baklažanų juostelės, keptos ant grotelių).

Sumuštinis kainuos apie 4€-5€. Tikrai pigu. Juk esame pačiame Florencijos centre, prie Sinjorijos aikštės.

Vyną įsipilsite savarankiškai. Vynas Toskanoje nebūna blogas. Net jei kainuoja pigiai. “All’antico vinaio“ vynas kainuoja 2€ už taurę, pilstomas, naminis. Jei norite kokio nors ypatingo vyno- galite pasirinkti iš 100 etikėčių. Tikras vynų rojus.

Adresas: Via dei Neri 74/R (surasite iš karto pagal minią prie įėjimo)

Darbo laikas : nuo antradienio iki šeštadienio – 10.00 iki 16.00; 18.00 iki 23.00

sekmadienį – 12.00- 18.00. Nedirba pirmadienį.

http://www.allanticovinaio.com

image

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.