Florencija. Geriausios gatvės maisto (street food) vietos centre. 1)“I due fratellini“

Geriausios vietos greitai pavalgyti Florencijoje – įvairūs kioskai, turgaus prekystaliai, valgyklos. Senovėje ypač populiarios buvo vynynės. Užeini, išmauki stiklinę vyno stovėdamas prie prekystalio- keliauji toliau. Toks jau tas “sustok, akimirka žavinga“ florentietiškai. Italijoje sakoma, kad kaip neapoliečiai negali be kavos, taip florentiečiai- be vyno.

Pats žymiausias itališkas vynas – toskanietiškas Chianti. Aš patarčiau būtent nuo “pažinties“ su Chianti pradėti gerti itališkus vynus. Nors pati dabar myliu Primitivo ir Amarone…

Noriu atkreipti dėmėsį į vietą, kur 5 kvadratinių metrų plote du broliai florentiečiai ruošia skaniausius tradicinius sumuštinius. Ir kur galite išgerti geriausio Toskanos vyno.

Paruošti sumuštinį labai paprasta. Itališką sumuštinį moko gaminti Makalius. Bet, kaip sakoma- genialumas paprastume. Toskanos virtuvė garsi būtent paprastumu. Svarbiausia- kokybė.

Du broliai Armando ir Michele Perrino nusprandė tęsti senųjų Florencijos vynynių tradiciją ir maitinti visus dviem super kokybės dalykais- Sumuštiniais ir Vynu. Senovėje florentiečiai net pusryčiaudavo vynu. Todėl brolių vynynė atsidaro anksti ryte- 9 valandą.

Vynynė vadinasi labai paprastai “I due fratellini“ – “Du broliukai“. Mielas pavadinimas, simpatiški broliukai. Ir labai greiti, sukasi kaip vijurkai. Ir simpatiški- dainas dainuoja, garsiai reaguoja. Įdomu, kad vynynė buvo atidaryta XIX amžiuje ir “išsilaike“ iki šių dienų, nors tokioje vietoje žymiai naudingiau būtų pardavinėti kinietiškus suvenyrus turistams.

Vieta – pats centras, šalia Via dei Calzaiuoli. “I due fratellini“ yra viename iš skersgatvių – Via dei Cimatori. Jei, eidami Via dei Calzaiuoli šalia Sinjorijos aikštės, dairysitės į šalis, vienoje iš siaurų šoninių gatvelių pamatysite minią žmonių eilėje- Jūs atėjote į VIETĄ. Nebijokite eilės- broliukai dirba labai greitai.

Žinoma, nėra kur atsisėsti, niekas neaptarnauja. Juk tai -“ florentietiškai valgyti gatvėje“ stilius. Cool ir fain – stovint glemžti sumuštinį, nepaleisti iš rankos taurės vyno, stovėti arba sėdėti ant grindinio. Taip daro visi – darykite ir Jūs.

Galime trumpam pastatyti taurę taip :image

Sumuštinių sąrašas iškabintas šalia. Galite išsirinkti ir užsisakyti, sakydami numerį : “ Un PANINO numero…., per favore“. Galite susipažinti su visu sąrašu internetiniame puslapyje http://www.iduefratellini.it

Patys populiariausi : 1) su vytintu kumpiu (crudo), ožkos sūriu (caprino), rucola ( gražgarstė);  15) su ožkos sūriu (caprino) ir tradicine saliamio tipo dešra su pankolių sėklomis ( finocchiona- būtina paragauti);  21) su vytinta saliami dešra (saliami crudo) ir baklažanais. Kaina – apie 3€.

image

Duona- tipiška : beveik balta, be druskos. Tik Toskanoje duona be druskos tokia skani. Neįmanoma nupasakoti, reikia paragauti. Tik tokiu būdu suprasite ypatingą Toskanos duonos skonį.

Vynas, kurį reikėtų čia gerti – Chianti. Raudonas. Jei raudono iš principo negeriate – baltas, bet tik Toskanietiškas. Visada gerkite vietinį vyną. Baltąjį Vernaccia, pavyzdžiui.

image

Jei skubate, esate alkani- gatvės vynynė “I due fratellini“ padės optimaliai ( greitai ir pigiai) pažinti tikrąją Florencijos virtuvę.

Adresas: Via dei Cimatori 38/r,

Dirba : Kasdien 9.00- 20.00

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.