Roma.Tipiška Romos Trattoria “Al Gran Sasso“. Jauku ir pigu

Dažnai turistai manęs klausia, kur galima būtų jaukiai pasėdėti, nebrangiai pavalgyti. Paminėsiu vieną malonią vietelę šalia Popolo aikštės (Piazza del Popolo). Tai -restoranas “Trattoria al Gran Sasso“

Nors tradiciškai “trattoria“ – paprasčiau, nei restoranas,  “Gran Sasso“- labai elegantiška vieta. Todėl tai – greičiau nebrangus restoranas, o ne paprasta užeiga. Baltos švariausios staltesės, gėlės, žvilgančios taurės. Viskas elegantiška.

image

Vieta labai nedidelė. Galite ir nepastebėti. Būkite atidūs, eidami Via di Ripetta gatve. Restoranas dviejų aukštų.Tiksliau, į vidinę salę reikia leistis. Ji -požemyje. Apatinė salė primena kalnų uolą. Arba – viduramžius. Romantika…

Viršutinėje salėje vietos nedaug. Tai bene vienintelis restoranas Romoje, kur nėra nieko (net kasos), išskyrus stalelius. Kasa – virtuvėje, bet susimokėsite padavėjui.

Aptarnaujantis personalas – tai šeimininkas ir jo giminaičiai. O virtuvėje dirba mama ir močiutė. Tai – tikras šeimyninis restoranas, net galima būtų sakyti- restoranėlis su mamytės patiekalais. Jau 35 metus trattorijoje “ Al Gran Sasso“ šeimininkauja Persi šeima.

Gran Sasso – aukščiausias Italijos kalnas. Restorano pavadinimas asocijuojasi su kalnais ir Abruco regionu. Todėl logiška, kad šioje užeigoje nėra žuvies ir jūros gėrybių. Čia tik mėsa, pasta, sriubos, artišokai. Viskas – lyg mamytės namuose gaminta. Labai tinka raudonas vynas.

Esame pačiame Romos centre. Pasisotinę, galime toliau tęsti pasivaikščiojimą po Amžinąjį Miestą. Už posūkio – Ispanijos Laiptai, šalia – Trevi Fontanas. Čia – brangiausios parduotuvės ir viešbučiai. Todėl kainos restoranuose- “kandžiojasi“. Trattoria Gran Sasso yra maloni išimtis.

Aš dažniausiai neinu į restoranus Romos centre. Labiau vertinu gatvės maistą- street food. Pigiau ir greičiau.

Bet kartais norisi pasėdėti ilgiau. Ypač romantiškų pasimatymų proga labai tiks šis nedidelis gero maisto kampelis. Draugas, kuris man parodė šią vietą, apibūdino “Gran Sasso“ kaip pigų.

Adresas: Via di Ripetta 32. Roma

Dirba: 12.00-15.00 ; 19.00- 23.00.

http://www.algransasso. com

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.