Venecija. Piazza San Marco. Kaip nebrangiai išgerti kavos brangiausioje Italijos aikštėje

San Marco arba Švento Morkaus Aikštė- pati gražiausia ir brangiausia vieta Italijoje. Senovėje čia rinkosi turtingi aristokratai gerti egzotiško “jaunystės eliksyro“. Taip buvo vadinama kava. Nuostabu būtų atsidurti XVIII amžiuje, vienoje iš kavinių sutikti Kazanovą, Verdį, Vagnerį ir kitas įžymybes.

Pačios seniausios Venecijos kavinės veikia iki šiol. Kai noriu pajusti senosios Venecijos aristokratiškumą ir pabūti vienoje gražiausių Europos kavinių, einu į “Florianą“- “Caffe Florian“. Atidaryta 1720 metais- šiuo metu tai seniausia Europoje kavinė. Gerai būtų pasėdėti gražioje aplinkoje, paklausyti muzikos. Bet nenoriu mokėti 10 eurų už kavos puodelį. Papasakosiu, kaip aš pastoviai lankausi seniausioje Europos Kavinėje mokėdama “kapeikas“.

Nelabai mėgstu “Floriane“ gerti kavą ar kapučiną. Skonis – kaip visur, o moki daugiau.

Bet niekur neragavau skanesnio karšto šokolado. Su plakta grietinėle – “con la panna“. Kartais . Priklauso nuo nuotaikos. Barmėnas visada paklaus – nusprendžiu paskutinę akimirką.

Nepasiduokite gyvos muzikos ir impozantiškų padavėjų gracingumo “ vilionėms“. Nors labai norėsite atsisėsti prie staliuko lauke, nedarykite to. Taip leisti laiką San Marko aikštės kavinėse labai brangu. Vien už muzikos pasiklausimą galite sumokėti 20€ ir daugiau. 

Reikia įeiti į “Floriano“ vidų , drožti tiesiai į barą.Ten laukia barmenas ir gražios mažos baro kėdutės prie prekystalio bei maži staliukai šalia. Gali atsisėsti, pailsėti. Keista, bet jei sėdi bare, už sėdėjimą nemoki. Jei atsisėsi už gretimo stalelio šalia esančioje salėje, mokėsi 3 kartus brangiau.
Užsisakai : “Una cioccolata calda , per favore !“ Šokoladas tariasi labai simpatiškai “čiokolata“ ir kainuoja šioje brangiausioje Venecijos vietoje tik 6 eurus. Tikrai verta.

Dažnai nusiperku žymiosios Venecijos Floriano arbatos. Ji parduodama prie kasosn, kainuoja apie 8 – 10€, bet skonis nepakartojamas ir unikalus. Galėtų būti geras suvenyras iš elegantiškos Venecijos. Šiuo metu namuose geriu šias arbatas. Skaniausia – oranžinėje dėžutėje (jau pabaigiau)

image

 

Šalia “Floriano“ yra kavinė “L’Aurora“. Keli metai, kai ji priklauso kiniečiams. Padavėjai kiniečiai vaizduoja italus. Siūlo net karštą šokoladą už 4 €. Tragiškas skonis. Kartą per klaidą pabandžiau – pirmą ir paskutinį kartą!

Į “Florianą“ visada rinkdavosi italai, o užsieniečiai labiau mėgo “ Caffè Quadri“. Pavyzdžiui R. Vagneris kūrė muziką tik čia, o tuo pat metu “Floriane“ laiką leisdavo D. Verdis. Jie taip ir nesusitiko – principo reikalas! Kai Venecija prarado nepriklausomybę 1797, į “Quadri“ eidavo okupantai, kavos mėgėjai austrai. Nuo tada venecijiečiams ši kavinė šiek tiek asocijuojasi su gėdinguoju istoriniu periodu. Kaip sakoma : “Non è simpatico“-“ Nesimpatiška“ atmosfera.

 Vis gi, šviesus ir “saldus“ “Quadri“ interjeras vilioja. Kad nepaliktumėte čia visų pinigų, jokiu būdu nesisėskite. Prie baro atsistoję išgersite kavą už 1-2€.

image

Šalia “Quadri“ yra kita kavinė- senoji “Laverna“. Brangi kavinė, todėl ten neesu nė kojos įkėlus.

Esu ištikima “ Florianui“. Kaip Kazanova, George Sand, Šopenas, Brodskis …

image

 

Adresai:

  1. Caffe Florian; Piazza San Marco 57, Venezia
  2. Ristorante Quadri; Piazza San Marco 121, Venezia.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.