10 patarimų kaip keliauti “ itališkai“ Italijoje.

Norite pajusti itališko gyvenimo dvasią? Norite pagyventi Dolce Vita stiliumi? Norite pamatyti Italiją “italų akimis“?Štai Jums 10 patarimų kaip pavirsti tikrais italais kelionėje.

1) Būtina patogi avalynė ir patogūs rūbai.

Jei pamatysi aukštakulniais bežingsniuojančią po akmeninį antikinį grindinį- žiūrėk, greičiausiai bus rusė. Arba turistė iš Rytų Europos. Akštakulnius ir brangių dizainerių išeigines sukneles nešioja tap pat ir italės. Bet ne tada, kai keliauja. Viskam savas laikas ir vieta. Italijoje – labai griežtas aprangos ir apavo nešiojimo etiketas. Klaidina mados žurnalų viršelių nuotraukose pozuojančios garžuolės, lengvai plazdenančios 12 cm kulneliais po antikinius Romos “ pietrini“-“ akmenukus“. Geriau net nebandykite pakartoti – išsisuksite koją. 

image

Rūbai turėtų būti natūralių medžiagų, lengvi. Nesvarbu, jei susiglamžę. Nekompleksuokite, jei neturėjote galimybės išsilyginti – suglamžyti rūbai labiau tinka turistui ir tik pabrėžia audinių natūralumą ir kokybę. Jus juk turistas! Vadinasi – susiglamžęs!

2)Gerkite daug vandens ir tik nemokamai.

Italai geria daug vandens – apie 2,5 litro vidutiniškai kasdien. O kai keliauja – dar daugiau.

Geriame tik nemokamą vandenį. Todėl turite nešiotis ( taip, kad visi matytų ) tuščius nedidelius buteliukus ( gali būti plastikiniai ).

Kaip gauti nemokamo vandens Italijos miestuose?

image

Romoje- fontanai.Tai gali būti tap vadinamos “ nosys“ – nosoni ( tariame – nozoni ), nes forma primena dideles nosis.Gali būti šiaip fontanai.

Roma - ennesima giornata di caldo torrido, la fontana di Piazza di Spagna è presa d'assalto da chi cerca un po' di refrigerio - fotografo: benvegnù - guaitoli - cimaglia
Roma – ennesima giornata di caldo torrido, la fontana di Piazza di Spagna è presa d’assalto da chi cerca un po’ di refrigerio – fotografo: benvegnù – guaitoli – cimaglia

Florencijoje –  tiesiog  merijos pastato Palazzo Vecchio sienoje prie įėjimo miesto valdžia įrengė nemokamą vietą – barą su dviem kranais ( natūraliu ir gazuotu). Taip pat visose aikštėse rasite nedidelius kranus- kolonėles .

Venecijoje už vandenį turistai moka  pačią  didžiausią  kainą. O vietiniai prisipildo į buteliukus tyriausio Alpių vandens iš nedidelių fontanėlių, kuriuos reikia tiesiog pastebeti. Jei nematote, paklauskite gondolierių. Jie tikrai parodys.

3)Nesikvėpinkite.

Italijoje buvo išrasti kvėpalai. Jų milijonai parduodama visame pasaulyje. Bet vėlgi, ti Rytų Europoje kvėpinamasi tiek daug ir taip dažnai. Rafinuoti italai kasdien naudoja įvairius natūralius vos kvapą turinčius aliejus, esencijas, kremus. Stiprius brangius kvepalus saugo vakarui, ypatingoms progoms. Labai populiarūs individualūs, nišiniai kvepalų variantai. Kelionėje karšta, prakaituojame. Ir nieko nėra baisiau, kaip prakaito dvokas, susimaišęs su kvėpalų šleifu.

4)Galvos apdangalai ir akiniai nuo saulės. 

Skrybėlė , skrybėlaitė ar skara – nesvarbu. Svarbu – elegancija. Jei rūbai ir avalynė gali būti patys paprasčiausi, tokios detalės, kaip skrybėlė ir akiniai turi būti gražūs. Geriau, jei firminiai. Ir tai turi matytis. Kokybė = firma. Nepirkite kinietiško šlamšto- jį perka tik lenkų piligrimai. Geriau atsivežti savo. Nepamirškite, nes be akinių nuo saulės – nė žingsnio. Italijoje juos visada turime rankinėje. Net žiemą. Italija – labiausiai saulėtas Europos kraštas.

Happy tourist sightseeing city with map

5)Apsauginiai kremai nuo saulės.

Saulė Italijoje šviečia stipriai, be apsauginio kremo – nė žingsnio. Jei pamiršote atsivežti, teks pirkti. O pirkti ne visada paprasta. Parduotuvės turistų buvimo vietose apsauginiais kremais dažnai neprekiauja. Keista, bet net salose, kur pagrindinis atvykėlių užsiėmimas- gulėti pliaže, kremo ne visada gausi. Tai siesta, tai sekmadienis. Visos parduotuvės uždarytos. O jei kremai yra – brangūs ir užsigulėję . Italai apsauginius kremus perka vaistinėse, kaip vaistus. Pabandysite be kremo? Skaudės! 

6)Elegancija.

Egzistuoja atostogų mada: naujos maudymosi kostiumėlių, pliažo rankšluosčių spalvos, raštai, formos. Tuo domisi dauguma atostogaujančių italų. Labai svarbios detalės. Avalynė, rankinės, auskarai ir t.t.

Jokių plastikinių maišų!!! Niekada!!!Geriau nešti butelį ar kiašinius rankose ar medžiaginėje terbelėje- atrodys stilingiau.

7)Mylėti makaronus.

Jei nemėgstate makaronų ir kitos taip vadinamos pastos ( lazanja, ravioli, spagečiai ) – turite ją pamilti. Žinoma, greičiausiai norėsite paragauti Italijos pasididžiavimo. Bet tai ne tai. Italai myli, tiesiog dievina Pastą, ją vadina komfortu ir laime. Ir jei jus abejingas makaronams- italai tai pajus ir niekada to neatleis. Pabandykite pasakyti, kad spagečiai – tai garnyras. Įmanomas infarktas. 

image

Pasta VISADA valgoma, kaip pirmas patiekalas. Jei yra pasirinkimas: pasta ar sriuba- italas rinksis pastą.

8)Kuo daugiau bučiuotis. Pasisveikinkite, atsisveikinkite bučiniais. 

Kai sutinkate ką nors, nepamirškite pasibučiuoti du kartus ( į abu žandus ). Pietuose – net tris kartus. Atsisveikindami – kartokite tą patį. Bučiuotis – vienas malonumas. Vyrai, moterys – nesvarbu. Dar geriau- apsikabinti.

image

Nei nesibučiuojate – šaltas, nemandagus barbaras.

9)Visur ir visada gerti kavą. O valgyti griežtai pagal valandas.

Mažą puodelį eSpresso ( be -K- ) gerkite nuo ryto iki vakaro. Visada. Net pasportavę, vietoj šviežių sulčių italai geria kavą. Ir vėlai vakare, po sočios vakarienės, prieš miegą. Sako, sveika. Kapučino gerkite tik ryte. Tradiciškai manoma, kad po pietų kapučino kava -sunkiai virskinama. Pavargote – Jums į artimiausią barą. Kavos! 

Negalima valgyti Italijoje kada nori, o tik pagal nustatytas valandas. Prie tokio požiūrio prisitaiko ir restoranai.

Pietūs- nuo 12.00 iki 14.30

Vakarienė- nuo 19.00 iki kada nori. Tiks ir 23.00 ir 24.00 ir t.t. Italas turi eiti miegoti pilnu pilvu.

10)Juoktis, juokinti, juokauti garsiai. Gestikuliuoti.

Pasistenkite būti linksmi. Šiaip, be priežasties. Prisiminkite anekdotus, sugalvokite juokingas situacijas, improvizacijas. Tai taip itališka. Visi turi išgirsti. Pageidautina išmokti gestikuliuoti. Yra net atskira gestų kalba. Bet jei reiskiatės iš širdies- gestai Jums tik padės. Pavyzdžiai !

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.