Veneto. Villa Rotonda Vičencoje – itališkos vilos idealas. Nepraleiskite!

Kai būnu Veneto srityje, siekiu bent trumpam užsukti į prie Vičencos (it. Vicenza ) esančią Vilą Rotondą, kurią suprojektavo pats žymiausias renesanso architektas Andrea Palladio ( 1508-1580). Gera bent trumpam atsidurti prie ko gero pačio harmoningiausio pastato pasaulyje. Čia pasisėmiu ramybės vien žiūrėdama į šį šedevrą. Ir į aplinką, kuri taip pat nuostabi savo paprastumu ir harmonija.

Andrea Palladio pastatė daug vilų, bet pati svarbiausia ir pati garsiausia yra būtent Villa Rotonda. Ir labiausiai imituojama. Iki šių dienų…

Kai žiūri į šį pastatą, matai idealią konstrukciją. Ir šios vilos paskirtis – poilsis ir metitacija. Intelektualas, popiežiaus  prelatas ir poetas Paolo Almerico ( 1514- 1589), siekė idealaus vienišiaus poilsio vietos. Kokie gi genijai turėjo būti žmonės, jei tik šiaip atsipalaidavimui sukūrė šį šedevrą.

1591 vilą įsigijo Odorico ir Mario Capra, todėl Villa Rotonda dar vadinama Villa Capra. Bendrinis žodis “ capra“ reiškia “ ožka“, todėl dar kartais vila juokais vadinama “ Ožkos vila“.

Vilos statybos darbai prasidėjo 1567 ir buvo baigti 1571. Pastatas kaitina vaizduotę – taip turėjo atrodyti antikinės šventyklos. Idealių proporcijų kupolas primena kitą architektūros stebuklą- antikinį Panteoną Romoje.

image

Patì pastato forma – idealus kvadratas su keturiais vienodais įèjimais is visų pusių. Savo viduje pastatas – apvalus ir tai paaiškina pavadinimą “ Rotonda“, kas išvertus reikštų “ Apvali“.

Nuo 1912 metų vila priklauso Valmarana šeimai. Nuo 1986 metų La Rotonda atidaryta visiems norintiems apžiūrėti išorėje ir viduje. Tiesa,  interjeras buvo kurtas jau po Palladio ir nėra labai svarbus meno kritikams, Nors gražus ir elegantiškas. Todėl menininkus paminėsiu. Kažkokie :-  Lorenzo Rubini, Giambattista Albanese, Giambattista ir Alessandro Maganza, prancūzas Louis Dorigny

1994 Villa Rotonda paskelbta UNESCO Pasaulinio Paveldo dalimi.

Jei turėčiau daug pinigų, būtinai pasistatyčiau ką nors panašaus sau. SVAJONĖ.! (Ir galvoti nieko nereikia- tik imituok).

image

INFORMACIJA

Villa La Rotonda

Via della Rotonda, 45,- 36100, Vicenza VI,

http://www.villalarotonda.it/it/homepage.htm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.