Venecija. Užkąsti netoli Švento Morkaus aikštės. “Rosa Salva“ – venecijietiškai pasmaguriauti būtina!

Šalia Švento Morkaus ( Piazza San Marco) aikštės Venecijoje yra senoji konditerija – užkandinė Rosa Salva. Ją labai lanko vietiniai , todėl būtinai užsukite. Paaiškinsiu smulkiau.

image

Kavinė buvo atidaryta labai seniai – 1879 metais. Sinjorai Rosa sugalvojo tuo metu naują būdą aptarnauti venecijiečius – jie vykdavo pagal iškvietimą į vilas, viešbučius ir užmiesčio rezidencijas, kur ruošdavo aukščiausio lygio puotas. Ypač skanūs išeidavo konditeriniai gaminiai, įvairūs vestuviniai tortai ir šventiniai tradiciniai saldumynai.

Šiuo metu Rosa Salva pritaikyta šiuolaikiniam klientui aptarnauti – tiek skubančiam keliautojui, tiek  greit užkąsti norinčiam  venecijiečiui. Todėl čia užsukama ne sėdėti, o stovint užvalgyti ir išgerti kavos. Mažai sėdinčių vietų, beveik nieks nesėdi. Vis gi, pavargę norėsite atsisėsti ? Gal pasiseks užsiimti vietą. Jei yra laisvų vietų- negaiškite.

image

Prie prekystalio išdėti tipiški trikampiai sumuštiniai “ tramezzini“. Venecijoje jie būna ne tik tradiciškai iš baltos duonos, bet ir juodos, šiek tiek primenančios lietuvišką. Įdaras – daržovės, krevetės, vytintas kumpis ir t.t. Su majonezu. Taip pat šalia – mažyčiai apvalūs sveikuoliški sumuštinukai.  Viskas šviežia. Buono!

image

Labai populiarūs  Rosa Slava saldumynai. Išpuošti saldžiomis gėlytėmis  tortai ir torčiukai vilioja akį. Rosa Salva konditeriai senovėje savo gaminiais  saldino net Italijos karalių ir princų gyvenimą. Skaniausi Venecijoje Karnavalo saldumynai gaminami tik nedaugelyje vietų. Ir Rosa Salva – viena iš jų. Čia susirenka visa Venecija nusipirkti tradiciškų Karnavalo spurgų – Frittelle Veneziane. Paragaukite ir Jūs! Jei bus eilė – palaukite, nes verta.

image

Per pietų pertrauką galite nusipirkti ir šilto maisto. Tuo metu čia užsuka aplinkiniai vietiniai ofisų ir bankų tarnautojai, prekeiviai, gondolieriai.

Rosa Salva kavinės išsibarsčiusios po visą Veneciją . Šiuo metu jų mieste 5, bet mano mėgstamiausioji – prie Švento Morkaus aikštes.

http://www.rosasalva.it

image

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.