Venecija. Ieškantiems intymumo tiktų “Sandolo“ – mažoji Venecijos gondola.

Jei norite pamatyti tikrąją Veneciją, turite plaukioti. Visi pastatai šiame mieste turi du išėjimus. Užpakalinis – tarnams- veda į sausumą ( gatvę arba aikštę).Pagrindinis – ponams- į vandenį ( į kanalą ). Taigi , pagrindinis ir pats gražiausias fasadas bus tas , kuris iš vandens pusės. Todėl Veneciją reikia matyti,  plaukiojant kanalais.

image

Visi žinome gondolą . Bet tai ne vienintelis tipiškas ir unikalus Venecijos laivelis. Pagrindinis , bazinis laivas Venecijoje – kitas. Gondola – tai lyg limuzinas, bet ne kiekvienas važinėja prabangiom “ mašinomis“. Paprasti mirtingieji “ važinėja“ mažesniais laiveliais , kurie vadinasi “sandolo“, o tiksliau – “ sandolo da barcariol “.

Įdomu, kad ir šiandien Venecijoje išliko galimybė paplaukioti sandolo – turistus plukdo ne gondolieriai, o sandolieriai !

Koks gi skirtumas tarp gondolos ir sandolo ?

Sandolo – mažesnių dydžių , nei gondola . Sandolo ilgis nuo 5 iki 10 metrų, o gondolos – nuo 10,08 iki 11 metrų. Plotis : sandolo – 1.2 , o gondolos – 1.4- 1.6 metro. O ir sveria sandolo mažiau. Ši “ mažoji gondola“ praplaukia ten, kur  tikra gondola per ilga ar per plati. Pavyzdžiui, yra Venecijoje unikalus kanalas – Rio del Santissimo. Jis tęsiasi po dviem pastatais – Švento Stepono bažnyčia ir vienuolynu ( Santo Stefano dar vadinamu “Santissimo“). Tai unikali , turistams nežinoma vieta. Praplaukti kanalu po pastatais – tikrai įdomu , bet tai galima padaryti tik atoslūgio metu ir plaukiant sandolo.

image

Paprastai sandolo išpuoštas lyg ir panašiai kaip gondola, bet labiau venecijietiškai. Ir tinka tik dviem . Todėl vietiniai sandolo plaukia, kai nori prisipažinti meilėje arba pasipiršti. Sandolo ne toks banalus, kaip gondola, apie kurią žino visi. Jei tau pasiūlo : “Einam paplaukioti sandalo“, – lauk kažko svarbaus ( daryk šukuoseną ir t.t.)

image

Sandolo pavadinimas kildinamas iš lotyniškojo “ sandalium“, kas reikštų apavą plokščiu padu. Unikalios valtys plokščiu dugnu buvo išrastos manevravimui negiliuose Venecijos kanaluose.

Šiuo metu Venecijoje turistus plukdo 500 gondolierių ir 20 sandolierių. 2 moterys- viena gondolierė ir viena- sandolierė.

Sandolo surasite 5 stotelėse :

1. Santa Maria Formosa;

2. San Bartolomeo ( prie univermago COIN);

3. Ponte dei Greci;

4. Campo San’Angelo;

5.Ghetto ( čia dirba moteris Chiara Curto).

Sandolo atsirado kartu su Venecija, bet šiandien užseniečiai žino tik gondolas. O gal pabandyti pakeisti? Kukliau ir pigiau – tai nereiškia – blogiau!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.