Roma. Kur pavalgyti šalia Vatikano. III dalis ( Borgo Pio )

image

Kai išeini iš Švento Petro Bazilikos Vatikane, kai jau viską apžiūrėjai ir pasimeldei , keliauk į Borgo Pio gatvę. Net be raginimų visi keliautojai dažniausiai ten atsiduria. Mat eina pirkti suvenyrų į “Soprani“ ( pigiausi ), arba keliauja link metro. Nemažai laiko praleidę šventose vietose, norime pailsėti, užkąsti . O gal ir restoranas būtų neblogai….

image

Prie pat Švento Petro aikštės prisišliejęs Borgo rajonas visiškai nepanašus į Vatikano erdvių didybę. Čia – tikri viduramžiai ! Nuo XVI amžiaus mažai kas pasikeitė. Siauros gatvės, senovinės iškabos, tyla ir vos ne kaimo ramybė. Čia tebegyvena tie, kurių protėviai savo darbu aptarnaudavo popiežius, kardinolus ir vyskupus. Čia tebeveikia dirbtuvėlės, kepyklos, siūvyklos ir t.t., kurios ir šiandien tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su Vatikanu. Na o baruose ir restoranuose besilankantys kunigai ir Šveicarų  gvardiečiai palieka tiek informacijos, kad Romoje Borgo rajonas turi “ visąžinančio išminčiaus“ reputaciją.

Būtinai pasivaikščiokite po Borgo. Bet  jei norėsite užkąsti, eikite į “tikras“ vietas. Gatvės Borgo Pio pradžioje pilna restoraninių staliukų, kur prisėsti primygtinai kviečia specialūs “ viliokliai“ . Siūlau juos apeiti, ir eiti tolyn , kol neprieisite gražaus fontanėlio – Aqua Marcia. Atsigerkite skanaus Romos vandens ir pradėkite justi tą ypatingąją viduramžių Romos atmosferą.

image

Taigi, kur ir ką čia paragauti? Mano asmeniniai,  patikrinti adresai :

1. Restoranas

Šį restoraną aš ypatingai išskrisiu , nes čia lankausi jau daug metų. Parekomendavo jį vienas gana aukšto rango Vatikano valdininkas. Parekomendavo,  kaip Popiežiaus mėgstamą . Ir iš tiesų, čia labai dažnai lankydavosi būsimasis popiežius Benediktas XVI . Nenuostabu, kad ir dabar čia pietauja kardinolai, vyskupai, vienuolės. Ir žinoma , vietiniai.

Dienos meniu:

image

Vietiniai šį restoraną vadina “Da Roberto“, nors oficialus pavadinimas – “Al Passetto di Borgo“ . Šeimininkui Sinjorui Roberto 80 metų, bet jis nuo 1962 metų iki šiol pats  aptarnauja klientus, vaikšto tarp staliukų , klausia , ar skanu.

image

Paragaukite  iš Romos žalumynų “Antipasto vegetale“. Labai skanūs troškinti kalmarai, geros kokybės pilstomas vynas. Skanūs tradiciniai Romoje mėgstamos  mėsos patiekalai. Kainos vidutinės, bet, turint omeny maisto kokybę, vietos  šlovę,  – tikrai verta !

image

Adresas: Borgo Pio 62, nedirba antradienį.

http://www.alpassettodelborgo. it

image

2. Užkandžiai ir sumuštiniai (it. panini)

image

“ Cotto Crudo“. Jau pati vieta , iš kur vežami produktai , garantuoja kokybę . Parma! Geriausi kumpiai ir sūriai, kaip žinia, iš ten. Iš Parmos su šeima atsikėlęs į Romą, užeigos savininkas bijojo rizikuoti, todėl atidarė labai turistinėje vietoje. Su šiaurietišku organizuotumu ir greičiu čia maitinami skubantys keliautojai . Jei Jums užteks sumuštinio, pirkite jį gerą ! Pirkite “ Cotto Crudo“ !

Adresas: Borgo Pio 46. Dirba nuo 10.30 iki 19.30.

http://www.cottocrudo. it.

3.  Gastronomija

“ Salento salato “  – graži, moderni užeiga, kur galima paragauti pietų Italijos Apulijos (it. Puglia ) regiono skanėstų. Apulijoje- skaniausia duona, geriausias aliejus. Na o Salento vynai – mano mėgstamiauseji. Aš čia tiesiog mėgaujuosi maistu  , svajodama apie atostogas Salento pusiasalyje prie jūros.

image

Adresas : Borgo Pio 34. Dirba nuo 9.00 iki 17.00 sekmadienį , kitomis dienomis galbūt ilgiau. Galima pirkti išsinešimui !

www. salentosalato.it

image

4. Gatvės maistas – labai populiarus ir visada Romoje buvęs, bet angliškai pravardžiuojamas street food.

image

“ Mama!Frites“- gana įmantrus pavadinimas slepia savyje seniausią Neapolio tradiciją – valgyti tiesiog gatvėje čia pat  miltuose išvoliotas ir alyvuogių aliejuje iškeptas daržoves ir įvairius žalumynus. Neapoliečius anksčiau net pravardžiuodavo “ mangiafogli“ – tai yra vadindavo “ lapų valgytojais“.

Šioje užeigoje – nors ir keptas, bet sveikas maistas. Visiems patinka Neapolio virtuvė, todėl šiuo metu “ Mama! Frites“-  jau kelios Romoje. Ypatinga ši vieta tuo, kad gaminama be gliuteno ir laktozės. Šeimininkė Sinjora Rosa tiesiog pati alergiška gliutenui, todėl gamina tik sveikai.  Tradicinis “cuoppo napoletano“ – tai reikia ne versti , o matyti ir ragauti!

image

Ten, viduje – cukinijos, jų žiedai, artišokai ir t.t.

Adresas: Borgo Pio 28. Dirba visomis dienomis nuo 10.00 iki 23.00

http://www.mamafrites.com

5. Ledai

image

Skaniausi ledai prie Vatikano – “Hedera“. Atidaryta tik 2013 metais, ši ledainė jau labai populiari, todėl įmanomos eilės. Bet verta pastovėti. Šeimininkas – iš saulėtosios Kalabrijos, dėl sūnaus persikėlęs iš pietų į sostinę. Persivežė iš gimtinės ir savo ypatingos meilės vaisiams bei geriems pieno produktams tradiciją. Visą gyvenimą gaminęs ledus, savininkas save mato, kaip meniniką. Būten “ Hedera“ sukūrė ledų tortą Popiežiaus Pranciškaus gimtadieniui. Galite paragauti ir specialiai Jubiliejiniams metams sukurtus ledus – “ Coppetta Giubileo“ , gaminamą iš citrinos  ir  grietinėlės mišinio!

image

Adresas : Borgo Pio 179. Dirba nuo 10.30 iki 23.30

http://www.hederaroma. it

6. Kava!

image

Geriausias baras , kur siūlau išgerti kavos vadinas “ Pieninė“ ( it. Latteria). Tai jau virš šimto metų veikiantis baras, kur renkasi vietinė publika. Super kava! O kapučino paprašykite su plakta grietinėle ( it “ caffe con la panna montata“).

image

Adresas : Borgo Pio 48. Dirba nuo 7.00 iki 20.00

Gero maisto galima  ragauti net ten , kur pilna “spąstų “ turistams. Nepermokėkite už šlamštą, eikite valgyti ten , kur eina vietiniai !!! Skanaus !

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.