Roma. “Castroni“ – kodėl reikėtų bent jau užeiti !

image

Kur bevaikščiotumėte Romos centre, greičiausiai pamatysite užrašą “Castroni“. Visose turistinėse gatvėse yra šios ypatingos parduotuvės. Kodėl reikėtų į jas bent jau užeiti ?

Žinoma, traukia  tipiškos pietietiškos šiltos, spalvingos vitrinos, bet ne jose esmė. Tiesiog “ Castroni“ – pačios romėniškiausios iš visų Romos maisto parduotuvių. 100% Roma ! “Castroni“ šeimininkas prisiekė, kad jo parduotuvės niekada “nepaliks“ gimtojo Romos miesto. Norite nusipirkti “ Castroni“ maisto produktų – turite atvykti į Amžinąjį miestą.

Įdomu, kad 13- oje šiuo metu veikiančių parduotuvių  dirba 80 darbuotuojų ta pačia Castroni pavarde ( iš viso darbuotojų 110 ). Tai bent šeimos biznis !!

Tad kuo gi prekiauja šios romėniškos krautuvės ?

1932 metais šalia Vatikano Cola di Rienzo gatvėje atsidarė nedidelė parduotuvėlė. Jos įkūrėjas Umberto Castroni nusprendė prekiauti naujais ir egzotiškais maisto produktais iš viso pasaulio kraštų. Užseniečiai, gyvenantys , dirbantys ar turistaujantys Romoje iš viso miesto atvykdavo čia nusipirkti “savo“ produktų. Šiap jau sunku Romoje nusipirkti ne itališko maisto net ir šiandien. Konservatyvūs italai labai nenoriai prekiauja užsenietiškomis prekėmis, sunku surasti kažką ne “ Made in Italy“. Taigi – “Castroni “ jau daug metų yra išimtis. Čia surasi japonišką saké, rusišką degtinę, indišką arbatą, prancūziškas garstyčias. Tik aukščiausia kokybė !

image

Ir ko mums ten eiti, – sakysite Jus . Duok mums itališkų, duok mums geriausių itališkų skanumynų !

Manau, kuo arčiau eisite link įėjimo, tuo labiau Jus trauks į vidų. Neapsakomas  kavos kvapas vilioja visus. Senoliai prisimena, kaip vaikystėje laukdavo, kol mama eis pirkti kavos. Žinoma, ne dėl kavos vaikai svajodavo apie “Castroni“. Ir šiandien negali likti abejingas šokolado, vanilės kvapams. O akys žvilga nuo įvairiausių šokoladukų, karamėlinių saldainių vaizdų.

“Castroni“ kava – tai Roma puodelyje. Aukščiausios kokybės slaptas kavos mišinys jau tapo klasika . Trys variacijos : “Bar“, “Robusta“, “Famiglia“. Deja, ne visose “Castroni“ galima išgerti kavos ( tik kai kuriose yra barai ), bet patikėkite – tai Romos kavos pasaulio pasididžiavimas.

image

Italai ir toliau perka maistą mažose parduotuvėlėse, kurias vadina “ bottega“. Lietuviškai -“ krautuvė“. Bet tai – ne tiesiog krautuvė. Visai kas kita. Tai tradicija, ištikimybė, namai…Svarbu eiti į “ bottegas“, nes mes Italijoje, Romoje. Pamirškite supermarketus ! Tai va – “ Castroni“ nors ir primena   amerikietiškąjį “drugstore“ , bet išlieka itališkumo simboliu.

Nepamirškit nusipirkt kavos namo !!!

http://www.castroni.it

image

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.