Roma. Kur pavalgyti šalia Vatikano.II dalis ( Atgimimo aikštė – piazza Risorgimento )

SONY DSC

Jei į Vatikaną atvažiuosite metro ( raudona linija A, stotelė Ottaviano – San Pietro – Musei Vaticani ), tai į Švento Petro ( Piazza San Pietro) aikštę pakliūsite, eidami Ottaviano gatve. Toliau išeisite į didelę aikštę – Piazza Risorgimento. Pavadinimas reikštų Atgimimą, bet italams jis reiškia tik vieną – Italijos suvienijimo procesą. Gal net nereikėtų versti į kitas kalbas. Tariame – “risordžimento“ ir puiku. Į šią aikštę taip pat papuolate, kai atvykstate į Vatikaną turistiniais autobusais. Nes tik čia galima išlaipinti turistus, vykstančius į Vatikano Muziejus.

Taigi, jei esate prie Vatikano sienos, nes ką tik išlipote iš autobuso ar metro, ir turite laisvo laiko, jį greičiausiai leisite Risorgimento aikštės rajone. Čia – geras rajonas shopping-ui, bet apie tai parašysiu atskirai. O dabar noriu duoti kelis adresus, kur pati einu užkąsti arba valgyti. Kadangi čia gražu bei elegantiška atmosfera, kartais atvažiuoju ir vakarienei. Taigi, nuo ledų iki restoranų – informacija apie Piazza Risorgimento rajoną :

1) Ledainės.

Jei karšta ir valgyti nesinori, smagu, kad šiame rajone yra kelios labai geros ir žinomos visame pasaulyje ledainės :

a) visų pirma pamatysite eilę prie ledainės ( it. Gelateria ) “ Old Bridge“ imageLabai kokybiškus ledus mėgsta turistai iš viso pasaulio, ypač japonai, todėl eilė saulėtoje gatvėje nervuoja. Aš dažnai neturiu kantrybės laukti, bet jei pasitaikys akimirka be eilės – nepraleiskite progos paskanauti tikrai geros kokybės ledų. “ Gelateria Old Bridge “ jau 25 metus Romoje saldina gyvenimą , tapo tinklu ir yra įvairiose Romos vietose. Ačiū Dievui, yra ir prie pat Vaticano.

Adresas: Viale dei Bastioni di Michelangelo 5,

Dirba nuo 9.00 iki 2.00

http://www.gelateriaoldbridge.com

image

b) Ledainė “Claudio Torcè “- tai vardinis , lyg menininko sukurtas ledų pasaulis. Tai tikra improvizacija ledų tema. Savininkas Claudio Torcė ieško naujų skonių, todėl galite paragauti salierų, morkų ir kitų unikalių skonių ledų. Žinoma yra ir tradicinių, klasikinių. Improvizuokite, kur dar , jei ne čia ?image

Adresas: Piazza del Risorgimento 51

Dirba nuo 10.00 – 23.00

http://www.ilgelatoclaudiotorce. com

c) Labai reklamuojama ir gera kokybe garsėjanti ledainė “Gelateria dei Gracchi“ yra šiek tiek nuošaliau, ten specialiai reikia eiti. Man ji atrodo šiek tiek snobiška, bet ledai tikrai skanūs. Romoje yra kelios Gracchi ledainės, kitur gal labiau pakeliui ( pvz. šalia Piazza del Popolo ).

image

Adresas: Via dei Gracchi 272,

Dirba nuo 12.00 iki 24.00

2) Užkandinė

imageJei labai skubu ir valgau stovėdama arba noriu nusipirkti maisto išsinešimui ( vėliau suvalgysiu viešbutyje), einu tik į “ Franchi“. Čia – tikras gurmė pasaulis. Rasite puikių sūrių, vytintos mėsos gaminių ir ką tik paruoštų pirmų ir antrų patiekalų. Apmokėjimo sistema, kaip ir kitose “ Rosticceria“ ( tai itališkai reikštų užkandinę, bet ištiesų tai – vieta, kur parduodamas ką tik pagamintas vietoje, lyg namuose ,maistas).  Prieini prie prekystalio , užsisakai, pasveria , išmuša čekį, toliau – susimoki kasoje, grįžti prie prekystalio.Ten jau viskas suvyniota ir sudėta, o jei  valgai vietoje, – pašildyta, supjaustyta ir t. t. Žinoma, nepamirštu tik Romoje taip skaniai paruoštų artišokų (it. Carciofo alla romana ), salotų , daržovių.

image

Adresas: Gastronomia “Franchi“ , Via Cola di Rienzo 200/ 204; dirba nuo 9.30 iki 23.00

3) Picerija

image

Jei turite laiko ( Romos aptarnavimo stilių aš vadinu “ pamiršk klientą“), norite atsisėsti ir pailsėti,  greičiausiai galvoje suksis mintys apie picą. Itališka pica – apie ją reiktų kai ką žinoti, nes ji valgoma ne visur , ne visada ir yra arba pati skaniausia pasaulyje arba pašildytas supermarketų surogatas turistams. Kadangi šalia Vatikano daugiausia – turistinės vietos, greičiausia pica bus ne pati geriausia.

Bet žinau vieną vietelę, kur galite suvalgyti tikrąją Neaplio picą. Tai – picerija “ Amalfi “! Šeimininkai yra neapoliečiai ( tiksliau iš Pročidos salos prie Neapolio) ir tai jau yra geros virtuvės garantija. Kur gal kitur,nežinau, bet Neapolyje tai tikrai egzistuoja maisto kultas. Pagaminti neskanią picą neapoliečiui tolygu įžeisti motiną ar padaryti kokį kitą baisų nusikaltymą. Pica čia bus su aukštu, puriu ir minkštu padu, su tįsiu sūriu mocarela. Bus tikra, neapolietiška !

Adresas : Via dei Gracchi 12.  Darbo laikas – (parašyta) visada. Tai reiškia -nuo maždaug 12.00 iki paskutinio kliento naktį.

Įmanoma – ruošiamos picos mėtymas ir kitos neapolietiškas scenelės ( juokeliai, pozavimas nuotraukoms, dainos “ o Sole mio “ stiliumi – tai , kas vadinama pietų koloritu).

image

4) Smuklė arba taverna

image

Jei visgi norite pavalgyti , kaip valgo Romos liaudis, galite eiti į Taverną ( paprasčiau už restoraną , bet nereiškia – prasčiau ) pas sinjorą Luisą . Vieta vadinasi – “ La Tavernella“. Naminė aplinka, mažai vietos, tikra Romos virtuvė. “ La Tavernella“ buvo  vienas iš mėgstamų režisieriaus Federico Fellini restoranų. O Maestro valgė tik gerose vietose. Didelės porcijos ( labai) ir vidutinės kainos. Įmanoma – chaotiška romėnų eilė prie įėjimo vakare.

Adresas: Via Ezio 5. Darbo laikas : nuo 12.30- 14.30, vakare nuo 18.30 – 00.30, telefonas užsakymams – 06 3211400.

image

5) Restoranas

image

Jei esate nusiteikę į gana aukšto lygio publiką kaiminystėje ir norite pajusti buržuazijos spindesį – siūlau vakarieniauti restorane “ Il matriciano“. Tai nebus koks aristokratiškos visuomenės susibūrimo centras , bet ir ne kažkokia knaipė ar taverna liaudžiai. Čia laukiami pastovūs klientai, ateina menedžeriai iš aplinkinių ofisų, verslininkai, porelės ir šeimos. Ateina dėl tradicinių , jau šimtą kartų išragautų patiekalų. Žinoma, interjeras neprastas, bet ir ne auksinis. Labai smagu vakarieniauti tiesiog prie staliukų gatvėje. Skaniausia pasta :-“ Bucattini all’Amatriciana“. Vieta garsi savo “ Fritti della casa “ – keptomis alyvuogių aliejuje sezoninėmis daržovėmis. Vienas patiekalas kainuoja apie 10 – 14 €. Vintažinė aplinka, saldaus gyvenimo pojūtis…

Adresas: Via dei Gracchi 55. Dirba 12.30 – 15.30, vakare nuo 19.30- 23.30.

Telefonas: 06 3212327image

6) Turgus

image

O gal užteks vaisių ?

Šalia Risorgimento aikštės yra puikus maisto turgus. Pastatas baltuoja iš toli. Tai nėra geriausias Romos turgus, jį pastoviai kritikuoja vietiniai, bet man jis patinka. Užeini, iš karto eini prie vaisių, kurie parduodami tiesiog prie įėjimo centre , šalia fontanėlyje nuplauni ir ant suolelio atsisėdęs suvalgai. Geriau nebūna !!!

Turgus yra Cola di Rienzo gatvėje, nors oficialus pavadinimas ir adresas “ Il Mercato di Piazza Unita “

7) Kava

image

O skanios kavos gali atsigerti legendinėje Romos vietoje “Castroni“. Šiaip jau Castroni Romoje lyg bendrinis žodis, reiškiantis išskirtinių maisto produktų parduotuvę. “Castroni“ rasime išsimėčiusias po visą Romą ir labai siūlyčiau būtent čia ieškoti geriausių maisto suvenyrų namo, bet Cola di Rienzo “ Castroni“ turi dar ir barą, kur galima išgerti ypatingai skanios kavos ! Deja, atsisėsti negausite. Kavą sėdėdami geria tik turistai ir šiauriečiai ( koks siaubas – tie milaniečiai ! )…

Adresas: Via Cola di Rienzo 196 , Dirba nuo 9.30- 13.00 vakare nuo 15.30 – 20.00.

http://www.castronocoladirienzo.com

 

Skanaus!!!

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.