Roma. Kur pavalgyti šalia Vatikano. I dalis (šalia įėjimo į Vatikano Muziejus)

  

Sunku surasti gerą vietą užkąsti ar pavalgyti šalia Vatikano. Paradoksas, bet ko gero pačioj švenčiausioje Europos vietoje barų ir restoranų savininkai seniai pardavė sielą turizmo velniui ir už didžiausius pinigus siūlo niekalą. Turistų daug, jie skuba ir todėl galima pasipelnyti.

Aš pati ne sykį “ įkliūvau“. Vis gi per daug metų suradau geras vietas pavalgyti ir pati juose lankausi. Noriu pasidalinti patikrintais adresais visiems atvejams.

Nusileidę laipteliais žemyn nuo įėjimo į Vatikano muziejus, patenkate į gatvę Via Candia. Ji prie pat , bet praeisite visuokius kvietiejus į įvairaus plauko barus.

1)  Labai gera vieta, kur aš pastoviai pietauju – Kepykla “Forno Feliziani“. image

Viduje einu gilyn pro vitrinas su nuostabiais šviežiais desertais link pastos ir daržovių. Taip pat yra mėsos , žuvies patiekalų.Ką tik paruošti skanėstai  išdėti prieš jus, pasirenki ką nori, pasveria. Viskas šilta, šildyti nereikia. Jums išduoda čekį, kurį vėliau apmokėsite kasoje prie išėjimo. Moku apie 5- 7 eurus priklausomai nuo to , ką valgau.

image

Žinoma, maistą galima pirkti ir išsinešimui.

Adresas : Via Candia 61/63

2) Nusileidę dar šiek tiek toliau, prieisite vieną gražiausių Romos turgų “ Mercato Trionfale“image

Atrodo lyg ofisų centras. Čia labai švaru, malonūs kvapai. Tikras gurmė rojus. Trionfale turgus – pats didžiausias Romoje, vienas iš pačių moderniausių ir tuo pačiu metu vienas iš seniausių ( veikia nuo XIX a.) turgų. 273 pardavimo vietos, prekiaujančios itališkais maisto produktais – yra iš ko rinktis !image

Adresas : Via Andrea Doria

Darbo laikas : Antradieniais ir penktadieniais – 7.00 – 19.00

Pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais – 7.00 – 14.00

Sekmadieniais – nedirba

3) Šalia Metro A ( sustojimas “Cipro. Musei Vaticani“ ) galite aplankyti tikrąją Romos duonos ir picos mėgėjų Meką – “ Panificio Bonci“. Tas Bonči labai populiarus – tikras Romos virtuvės guru. Jis veda kursus, rašo knygas ir straipsnius.

image

Šiap jau Gabriele Bonci labai charizmatiška asmenybė, bet svarbiausia, kad jo duona, bandelės ir pica gabalėliais ( it. Pizza a taglio) – patys skaniausi !

image

Adresas: Via Trionfale 36 ( šalia Piazzale Clodio )

4) Visiškai šalia galite aplankyti unikalią ledainę “Il Gelato Bistro“.  Daug gerų ledainių Romoje o ir šiap jau ledai Italijoje skanūs, bet šie ypatingi. Čia galima paragauti visiškai netradicinių skonių ledų. Pavyzdžiui įvairių daržovių, sūrių ( gorgonzola, pekorinas ir kt.)image

Ledų kūrėją Claudio Torcè spauda net vadina  Gelato pasaulio revoliucionieriumi.

Adresas : Circonvallazione Trionfale,  11/13

Agrodolce
Agrodolce
Apie šalia Švento Petro aikštės esančias vietas –  kitą kartą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.