Neapolis. Jei tikėsime “TripAdvisor“, paslaptingiausia Neapolio koplyčia – ne  tik geriausias, bet ir įdomiausias Italijos muziejus.

image

Nuostabus ir nepakartojamas muziejus. Jei šis baroko šedevras būtų Romoje ar Florencijoje,- apie jį žinotų visas pasaulis. Visgi  2015 metais turistai iš viso pasaulio ėjo  žiūrėti Neapolio Kristaus, o per gruodžio mėnesio šventes norinčių eilė nusidriekė net kelis kilometrus.

image

Kai pamatysite Neapolio patį paslaptingiausią šedevrą, suprasite, kodėl verta stovėti eilėse. Šis Kristus nepaprastas. Skulptūra lyg gyva. Ir tuo pačiu vaizduoja mirusį Kristų . Ir turbūt niekur kitur nėra tokio gražaus mirties pavaizdavimo. Skulptorius Canova sakė, kad atiduotų dešimt savo gyvenimo metų, jei kas nors jį išmokytų sukurti bent panašų stebuklą. Bet pats nepaprasčiausias elementas yra net ne pati mirusio Kristaus skulptūra , o šydas, dengiantis Kristų. Tokio “lengvo“ marmuro negali būti, todėl yra visiškai rimti dokumentai, kuriuose pasakojama, kad buvo panaudotas tikras ploniausios medžiagos šydas, alcheminių procesų pasekoje paverstas “marmuriniu“. Jūs sukrės grožis, bet ši skulptūra dar ir keičiasi ! Stebėkite, kaip keičiasi Kristaus veido išraiška : eikite nuo kojūgalio link galvos, – pamatysite, kaip susirūpinęs ir liūdnas veidas tampa ramiu ir atsipalaidavusiu. Fantastika!

image

Taigi Kristus po šydu arba “Cristo velato“ šiuo metu yra pats populiariausias keliautojų atradimas. 500 metų Neapolio senamiesčio Spaccanapoli gatvės zonoje gyveno princų Di Sangro šeima. Tai buvo labai turtingi didikai. Jie nusprendė pasistatyti pačią gražiausią mieste šeimos koplyčią- mauzoliejų. Ir ne kur nors kapinėse ar bažnyčioje, bet tiesiog savo rūmuose.

Ypač pasistengė žymiausias šeimos atstovas- Raimondo di Sangro . Jis buvo alchemikas, astrologas, kariškis, išradėjas, rašytojas, masonas. Mokėjo 8 kalbas. Toks savotiškas XVIII amžiaus Leonardas da Vinčis. Princas Raimondo  patikėjo pačią svarbiausią koplyčios skulptūrą , vaizduojančią Kristaus mirtį, jaunam ir nelabai žinomam menininkui Giuseppe Sammartino. Užsakovas reikalavo nepaprastai tiksliai dirbti , pats vykdė įvairius paslaptingus ritualus ir net įsakė išdurti akis vargšeliui Sammartinui, kai darbas buvo baigtas. Koplyčia tiesiog prikimšta įvairių masoniškų ir ezoteriškų simbolių. Norite suprasti, ką norėjo pasakyti autoriai ? Pradėkite skaityti knygas apie kunigaikščio Raimondo di Sangro gyvenimą ir nepamirškite susipažinti su mistine Neapolio istorija.

Koplyčios rūsyje – kita mįslė – du baisūnai. Juos vadina “Macchine Anatomiche“ arba  “Macchine Umane“. Tai du labai savotiški “skeletai“ – vietoj kaulų išliko kraujagyslės ir akys. Kraupu. Sakoma, kad Princas specialiu skysčiu nunuodijo du savo tarnus ( moterį ir vyrą). Nuodai sustingdė kraują, beliko nuplėšti mėsą. Tikros “ Anatominės mašinos“!image

Adresas:

Museo Cappella Sansevero

Via Francesco De Sanctis 19/21, Napoli

www. museosansevero.it

Darbo laikas : 9.30 – 18.10, Uždaryta antradienį.

Koplyčia ne valstybinė o privati nuosavybė. Tai reiškia , kad laikas gali keistis.

Bilietų kainos ( kol kas) :

Iki 10 metų – nemokama ;

10 – 25 metai – 5 eurai;

virš 25 metų – 7 eurai.

Negalima fotografuoti !

image

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.