Mobilus internetas Italijoje. Kokį operatorių pasirinkti 

Kai pirmąsyk papuoli į Italiją, stebina kontrastas tarp mūsų ir jų pažiūrio į internetinį ryšį. Dažnai net Romos centre interneto tiesiog nėra. Nėra viešbučiuose, nėra kavinėse, nėra niekur. Mes taip nepratę ! Duokite mums WI-FI- jų ! Mokamas !? 

Net keturių ir penkių žvaigždučių viešbučiuose internetinis ryšys dažnai mokamas ir silpnas. Turi ieškoti viešbučiuose ir butuose kampų , kad nors kaip nors sugautum nors kokį signalą. Žinoma, būna gudruolių, bet viešbučių savininkai dažnai nelabai supranta, ko tie užseniečiai nori. Internetą vadindami šiuolaikinio žmogaus ištvirkimo simboliu, Italijos aptarnavimo sferos darbuotuojai dažnai nusprendžia bent jau iš jo pasipelnyti. Todėl nenustebkite, jei WI-FI paslaugą Jums teks pirkti. Ir tai jokiu būdu negarantuoja kokybės. 

Keliautojai priversti pirkti SIM kortelę. Būtent internetui, nes be jo gyventi nebeįmanoma. Ir keliauti tuo labiau. 

Taigi , kokį operatorių pasirinkti ir kaip įsigyti SIM kortelę Italijoje ?

Keli specifiniai dalykai arba mobilaus ryšio aptarnavimo sferos ypatumai:

1) Visa informacija – tik italų kalba. Padėti gali bent minimalus italų žinojimas ir sveika nuovoka. Operatorių salonuose paprastai kalbama angliškai, bet internetiniai puslapiai – tik italų kalba.Turėdami omeny tai, kad rašytinė  informacija dažnai paini ir nepilna ( italas nemėgsta skaityti, bet mėgsta plepėti ir gyvenime viską sužino bendraudamas), kažko iki galo vis tiek nesuprasite ir nesužinosite.

2) Mobilaus ryšio kortelės perkamos tik atitinkamuose salonuose ir niekur kitur. Jūs turite žinoti visus operatorius , pamatyti jų iškabas. Jei įeinate, būkite tikri, jog tik čia pirksite. Niekas jokios informacijos apie konkurentų tarifus ir buvimo vietas Jums nesuteiks. Karas yra karas. Užeikite į “TIM“ ir paklauskite ar čia kartais ne “WIND“ – pamatysite , koks būna itališkos neapykantos žvilgsnis. 

3) Italijoje dirbama lėtai, pabrėžtinai lėtai. “Momento“ – tai pusė valandos. Visi darbuotuojai atsipalaidavę, dirba tingėjimo stiliumi. Laukiantys valandas eilėje klijientai taip pat neturi kur skubėti. Jus skubate? Jus neteisus!

4) Šiap jau klientas Italijoje beveik visada neteisus. Gerai, kad nesuprantate tų itališkų užrašų ant lentelių, kuriomis apkabinėtos kasos parduotuvėlėse ir prekystaliai baruose. Gal dar ir įsižeistumėte. Ir kuo labiau greitinsit , tuo labiau darbuotuojas Jus “statys į vietą“. Dar ne tokį tarifą įkyš , o patį blogiausią.

5) Klientas visada turi būti “simpatico“!

6) SIM kortelės suveikia ne iš karto. Reikia laukti 24, net 48 valandas, kol pradės veikti. Turėkite kantrybės. 

7) Po pajungimo visi klausimai ( ir kortelės papildymo taip pat) sprendžiami telefonu. Reikia žinoti , kokiu konkrečiai numeriu skambinti. Žinoma, skambučiai nemokami, bet kiekvienas italas paprastai žino tik savo operatoriaus numerį. Bet ko nepaklausi, stenkitės kuo daugiau informacijos išpešti pirkimo momentu (žiūrėti 5 punktą).

8) Mobilaus ryšio salonai paprastai dirba su pietų pertrauka ( itališka “siesta“) ir gana anksti užsidaro ( paprastai apie 19.30). Sekmadieniais dažnai nedirba. Patogiausia pirkti geležinkelių stotyse ir oro uostuose , kur parduotuvės dirba be pietų pertraukos ir per šventes.

6) Visos kortelės registruojamos. Tai sudaro šiek tiek sunkumų mafijozams, bet ir mums atima laiko. Registracijai būtinas asmens dokumentas. Be to, turėsite pildyti įvairius blankus ir pasirašinėti. “Firma !“-( itališkai tai “parašas“) lieps Jums darbuotuojas. Siūlau pasirašyti per daug nekvaršinant galvos. Net jeigu tekstas itališkas ir ilgas. Visi taip daro (žiūrėti 5 punktą)!

7) Paprastai imamas  SIM kortelės prijungimo mokestis; apie 3 eurus.

8) Ne visur interneto ryšys iš viso įmanomas. Todėl turite patikrinti ar tose vietose, kur atostogausite , yra interneto galimybė. Internetiniame bet kurio operatoriaus puslapyje pamatysite užrašą “ verifica copertura“ arba tiesiog“copertura“, kas reikštų “padengimą“. Įveskite Jūsų buvimo vietos pavadinimą itališkai ir gausite atsakymą ar ryšys bus įmanomas.

Na o kokį visgi Operatorių išsirinkti? Šiuo metu Italijos teritorijoje veikia  5 pagrindiniai mobilaus ryšio pardavėjai. Sąlygos ir tarifai pastoviai kinta. Kad geriau išsirinktų, Italai naudojasi labai populiarią  internetine svetaine “www.sostariffe.it“.

Taigi, mobilaus interneto pagrindiniai pardavėjai ir šios dienos tarifai :

“TIM“  — Tai Italijos Telekomo produktas ir  pats populiariausias operatorius. Patinka patriotams ir seniausiai veikiantis Italijoje (33% rinkos).
 

“ Vodafone“ – labai populiarus tarptautinis operatorius ( 32% rinkos Italijoje).Lietuvoje jį atstovauja “Bitė“.

  

“ WIND“ – paprastai šio operatoriaus paslaugomis naudojasi jaunimas ir tie , kurie nori sutaupyti. Garsėja kainų politikos lankstumu. Deja, ne visur geras ryšys ( ypač , jei keliaujate kalnuose, kaimuose ir t.t.)

  

Be šių, pagrindinių mobilaus ryšio pardavėjų, dar turime kelis naujokus:

“Tre“- būtų itališkai “trys“. Įsiveržę ir lyg viesulas  pakeitę vos ne monopolį turinčių pagrindinių veikėjų poziciją rinkoje   žemomis kainomis, seniau buvo labai ženklūs. Bet dabar į juos mažai kas kreipia dėmesį. 

 

“Postamobile“-  Italijos Paštas be pagrindinės funkcijos (turbūt girdėjote, kad tai lėčiausias paštas pasaulyje), dar užsiima ir kitais verslais. Pavyzdžiui, parduoda internetą.Eikite į paštą ir jei neišsigąskite eilių, bandykite laimę. Tarifai tikrai patrauklūs.

 

O gal kaip nors be interneto? 

  

Vertimas, jei kas nesuprato: “Neturime WI-FI —- Kalbėkite tarpusavyje!!“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.