Apsipirkti į Milaną. Kur? Kada?

Tuoj prasidės 2015 – 2016 metų žiemos sezono išpardavimai. “Saldi, saldi, saldi !“Visi laukia nesulaukia to saldumo, nors “saldi“ itališkai reiškia tik “išpardavimą“. Dar būtina žinoti žodį “ Skonto“. Itališkai “sconto“ reiškia nuolaidą, ir šis žodis pravers ne tik parduotuvėse, bet visoje aptarnavimo sferoje : taksi, viešbutyje, turguje ir t.t. Bent jau italai, o ypač italės, prašo nuolaidų visur ir visada.

Italijos ekonomika labai kontroliuojama valstybės. Todėl būtent regiono valdžia nusprendžia, kada prasidės prekių išpardavimai. Verslininkas pats nuspresti negali, todėl laukia valdžios nurodymų. Apie tikslias datas sužinome iš oficialių informacinių šaltinių, pavyzdžiui, miestų internetinių svetainių.

2015- 2016 žiemos kolekcijos išpardavimai prasidės 2016 metų sausio 5 dieną. Kaip ne keista, visuose Italijos regionuose tą pačią dieną. Be išimčių nebūna, todėl Sicilijoje išpardavimų pradžia – sausio 2-oji. Visi “saldi“turi ir pabaigos datą, tai – kovo 15-oji. Kiek procentų pigiau? Tvarka taip pat “nuleista iš viršaus“. Ji progresyvinė, šiandien mažesnė nuolaida, rytoj – didesnė ir t.t.

Kur tradicinės apsipirkimo vietos Milane ?

Milanas – labai brangi mados sostinė. Mados industrijos sostinė. Čia su mada daroma tai, ką milaniečiai moka daryti geriausiai- daromi pinigai. Pelnas , pelnas, pelnas! Jums per brangu, Jūs neperkate, – nesvarbu; mes palauksime turtingų pirkėjų. Toks mąstymas orientuotas į parduotuves- parodas, į show. Į vitrinas , kurios turi formuoti Jūsų skonį ir supratimą apie eleganciją, grožį ir paskutines tendencijas. Kokios spalvos bus madingos, koks kirpimas, kokie aksesuarai. Na, o jei kišenė leidžia, prašom į vidų, į mados rojų. Gatvėse prie žymiausių dizainerių boutique sutiksite atitinkamą publiką. Milaniečiai atrodys lyg išlipę iš madų žurnalų viršelių, na o apie kitus, ypač turtuolius rusus, geriau patylėsiu ( ir taip viskas aišku).

Žymiausios Milano mados gatvės susikoncentravusios centre ir lengvai pasiekiamos. Tai visų pirma “Mados Kvadratas“- it. “Quadrilatero della moda“. Visuose viešbučiuose ir informaciniuose centruose nemokamai gausite žemėlapius su visų parduotuvių pavadinimais. Pamatysite, kad keturios gatvės kaip tik sudaro kavadratą žemėlapyje.

Pradėčiau nuo Via Manzoni, kuri prasideda prie pat Operos “La Scala“. Pati žymiausioji- Via Montenapoleone, toliau Via della Spiga ir Via Sant Andrea.

Kitos žinomos shoppingo gatvės : Via del Gesù, Corso Venezia, Corso Buenos Aires, Via Torino, Corso dei Porta Ticinese, Via Savona.

Man labai patinka Via Torino. Ji prasideda tiesiog prie pat Milano katedros Duomo ir čia yra pigesnių tarptautinių  mados vardų prekybos centrai, o toliau paėjus, prasideda ir mažiau žinomų , jaunų dizainerių parduotuvėlės.

Kol kas turistai nežino (nes dar neatrado) apie kitas shoppingo vietas. Corso Vercelli – viena iš tokių, tikrų milanietiškų gatvių. Todėl čia pamatysi tą , kuris ieško kokybės ir stiliaus, o ne etikečių.

Jei Jums nepatinka shoppingas, bet rūpi Leonardo Da Vinčio “Paskutinė vakarienė “, atsidursite Corso Magenta gatvėje. Būtent čia yra garsioji  Santa Maria delle Grazie bažnyčia  su žymiausia pasaulyje freska. Ir čia pat, šalia, yra Corso Vercelli. Siūlyčiau pasivaikščioti. Čia pamatysite tikrąjį Milaną.


Gal ir nusipirksite ką nors gero.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.