Roma. Campo de’ Fiori.“Kiauliški suvenyrai“

  Piazza di Campo de’ Fiori – seniausias ir gražiausias Romos turgus. Tai labai gyva vieta, kur kas rytą prekiaujama gėlėmis, suvenyrais ir maisto produktais. Čia stumdosi krūvos turistų. Gidai pasakoja  apie Džordaną Bruną. Mat būtent čia mokslininką 1600 sudegino inkvizitoriai. Šioje aikštėje visada buvo turgus, tradiciškai čia buvo vykdomos ir mirties bausmės. Šiandien smalsūs atvykėliai bando pajusti tikrąją Romos gyvenimo atmosferą. Ir parduodami taip vadinami “tikri itališki“suvenyrai. 

 

Bet čia surasite ne tik šlamštą naiviems turistams. Ir toliau, kaip prieš šimtą ar du šimtus metų, čia kas rytą atbėga apsipirkti vietiniai. Jie žino, kur pirkti, prie kurio prekystalio geriausia kokybė ir kur galima nusiderėti.  

 

Puikiai šioje aikštėje tinka mažos specializuotos maisto parduotuvėlės. Pati mano mylimiausioji, į kurią visų pirma užsuku -“Antica Norcineria Viola“. 

 

Norčija ( Norcia) – miestelis Umbrijoje, centrinėje Italijoje. Žinomas ne tik viduramžiška architektūra, bet ir specifiniu vyrišku amatu, kuris Italijoje vadinamas menu, o amatininkai- artistais. Šis amatas- kiaulių skerdykai, kiaulienos produktų gamintojai. Šį darbą visada Italijoje mokėjo tik Norčios vyrai,-įsitikinę Romoje. Kiekvieną žiemą valstietiškai gyvenantys romėnai laukdavo kiaulienos specialistų . Miestelio pavadinimas ilgainiui tapo bendriniu žodžiu “norcino“, reiškiančio mėsininko profesiją, o mėsos parduotuvės vadinamos “Norcineria“. Mėsa reikštų kiaulieną, žinoma.

Užsukite pas Paolo ir Benedetto į svečius, į “Viola“Šioje vietoje pajusite ypatingą, malonų kvapą, švarių “namų“ atmosferą. Šeimininkai patys prekiauja, viską, kas geriausia, duoda paragauti. Jie žino apie kiaulieną viską.

Aš kiekvieną sykį nusiperku išskirtinių,“ kiauliškų“ suvenyrų, kurių net Italijoje kitur sunkiai rasi. Pavyzdžiui, Prosciutto di Norcia IGP ( saugomos kilmės nuorodos ženklą šis produktas gavo 1998). Galime pasirinkti iš apie  penkiasdešimt saliamio (it. salami) rūšių. Mano mėgstamiausi- su trumais (it. tartufo), su pankoliu ( it.finocchiona). Kai kurie produktai labiau specifiniai – vytintos  ir sūdytos mėsos išpjovos ( it. guanciale, pancetta ir kt.) Akys raibsta, galva svaigsta.  

 Adresas: 

Antica Norcineria Viola

Piazza Campo de’Fiori, 43

Roma

Tel.:06 68806114

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.