Santa Marinella – skaidriausia Romos jūra, minkščiausias Romos smėlis

  Ilgai ieškojau Romos paplūdimio, kuriuo nenusiviltų Baltijos pakrantės smėlio kopų išlepinti lietuviai. Varinėdami po Romos centrą ir paskendę aikščių grožyje, dažnai prarandame ne tik laiko, bet ir vietos pojūtį. Bet nepamirškime, kad šalia Amžinojo miesto- Viduržemio Jūra. Ir kaip būtų nuostabu karštą vasaros dieną atsigaivinti vandenyje ir pasilepinti bent pusdienį pliaže. Tirėnų jūra vilioja!

Populiariausias Romos paplūdimys- Lido di Ostia. Labai jau žinomas. Perpildytas ir purvinas vasarą.O ne sezono  metu Lido di Ostia būna tiesiog apleistas. Šalia- emigrantų nuomuojami būstai, todėl nieko labai simpatiško ten nerasi. O jei nuvyksite, nes susisiekimas gana patogus, siūlyčiau eiti tiesiai į mokamą pliažą. Švariau ir saugiau.

 Kita graži vieta- Sperlonga.Tiesa, šis baltas miestelis gana toli nuo Romos. Būtų apie 130 kilometrų. Visa kita pakrantė? Žinoma, neblogai, bet….

Romėnai, kaip ir visi italai, plepiai. Plepūs gudruoliai, sakyčiau. Dalintis  informacija  apie tikrai geras vietas per daug neskuba. Nes ten,  kur turistai, padidintos kainos ir prastėjanti kokybė. Paslaugų sfera orientuota į masių “melžimą“,deja.

 O Santa Marinella – vieta romėnų poilsiui.Su gerais restoranais, teniso kortais, bridžo klubais. Čia labai malonus, sausa oras ir aukštos bangos. Labai mažai reklamos, bet būtent Santa Marinella vadinama “La perla del Tirreno“- Tirėnų pajūrio perlu.

  Santa Marinella  nutolusi nuo Romos apie 50 kilometrų į šiaurę. 

Jei vyksite automobiliu, reikia važiuoti autostrada A12 Roma- Civitavecchia arba nemokama Strada Statale 1 Via Aurelia 

Labai patogu vykti traukiniu iki stoties Stazione Santa Marinella. Traukiniai išvyksta iš visų pagrindinių Romos stočių: Roma Termini, Ostiense, Trastevere, San Pietro. Bilietas kainuos 2 eurus. Kadangi išlipate tarpinėje stotelėje, reikia ieškoti traukinio į Pizą (Pisa) arba Čivitavekiją (Civitavecchia).Traukiniai vyksta du kartus per valandą 

 Atvykę į Santa Marinella, sekite einančius į pliažą … Paplūdimis labai arti, pasiklysti neįmanoma. Jei norite gulto ir kitų patogumų – Jums į mokamą stabilimento. Kainuos nuo 10 iki 20 eurų ( arti ar  toliau nuo jūros, tipo 10 metrų toliau). Galima eiti ir į nemokamą pliažą. Teks klotis rankšluostį ant smėlio ( tikra tragedija italui). 

 
 Barai ir restoranai Santa Marinell-oje – nuostabūs, tikrai neturistiniai. Tiesiog būtina pasimėgauti žuvies patiekalais. 

 Rekomenduočiau :

“L’Acqua Marina“. Piazza Trieste. Šiek tiek užslėptas ir nedidelis šeimyninis restoranėlis. Graži terasa su vaizdais į jūrą. Super skanūs  šalti jūros gėrybių užkandžiai (“Antipasto di pesce“)

Santa Marinella – aristokratiška Ir “tikra“ Romos vieta. Masinis turizmas tokias vietas tiesiog sunaikina. Todėl niekam apie ją nepasakokite ! Nors du jaunus anglus su mažu vaiku vis dėl to sutikau net vėjuotą žiemos dieną 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.